Nokia Lumia 620 inceleme

Nokia Lumia 620 inceleme

Nokia Lumia 620 inceleme
Lumia serisinin küçük telefonu Lumia 620 modelini inceleyeceğiz. Lumia 620, Lumia 800’den de daha küçük boyutlara sahip. Yine dokunarak şarj olmaz özelliği var. Bu özelliği dokunmatik şarj aleti aldığınızda kullanabiliyorsunuz. Paket içerisinden çıkan şarj cihazı standart şarj cihazıdır. Lumia 620 incelemesini okuduktan sonra Windows Phone hakkında daha detaylı bilgi edinmek için Lumia 920 ve Lumia 820 incelemelerimizi de okuyabilirsiniz. Sonuçta burada anlatılanların %90’ı işletim sisteminin özellikleri. Telefonla ilgili sorularınızı bu yazının altına yorum olarak yazabilirsiniz. İncelememizin ilk bölümü daha çok başlangıç ayarları ile ilgilidir.

Önce Microsoft hesabımızı tanımlayalım
Telefonun tüm özelliklerini kullanabilmek ve rehber, mesajlar ve takvim gibi öğelerin yedeklenmesini sağlamak için bir Microsoft hesabı ve bir Nokia hesabına ihtiyacımız var. Microsoft hesabı (@hotmail.com, @hotmail.com.tr, @outlook.com vb.) telefondaki rehberinizi, mesajlarınızı, ajandanızı, fotoğraflarınızı ve dokümanlarınızı yedeklemek için kullanılır. 7 GB kotalı SkyDrive çevirim içi depolama servisi üzerinden bu yedeklenen verilere ulaşabilirsiniz.

Nokia Lumia 620 inceleme Ana ekran

Kapağı açma
Eğer Lumia 820 incelemesini okuduysanız, o telefonun arka kapağını çıkarmanın ne kadar zor olduğunu yazmıştık. Neyseki Lumia 620’nin kapağı daha kolay açılıyor. Arkadaki flaş ışığına bir parmağınızı bastırıp kapağın kenarından kendinize doğru çekin. Kapağı takarken de önce alt kısımdaki micro USB yuvasına oturtturun. Aksi halde kapak tam oturmaz.

Ana menü
Lumia 620’nin tek ana ekranı var. Bu ana ekrana canlı kutucukları ekleyebiliyorsunuz. Uygulama listesi ekranına ulaşmak için telefonun ekranını sola doğru çekiniz. Uygulamalar alfabetik sıraya göre listelenecektir. Arama tuşunu kullanarak bir uygulama daha hızlı ulaşabilirsiniz. Sık kullandığınız uygulamaların canlı kutularını ana ekrana ekleyerek daha hızlı açabilirsiniz. Bir uygulamanın canlı kutucuğunu ana ekrana eklemek için uygulama listesinden, uygulamanın ismine basılı tutup açılan kutucuktan “Başlangıç Ekranına Sabitle” yi seçiniz.

Nokia Lumia 620 inceleme Alarm Kısayol Oluşturma Kişiler

Sosyal ağ hesapları ve e-posta hesapları ekleme
Telefonunuzu kullanmaya başlamadan önce Ayarlar menüsünden temel ayarları yapmakta fayda var. Mesela en önce sosyal ağ hesaplarınızı ve e-posta hesaplarınızı telefona tanımlayınız. Bunun için Ayarlar > E-Posta + Hesaplar yolunu izleyeceksiniz. Telefon Facebook’tan kişileri, Google’dan rehberinizi alıp birleştirebiliyor. Sosyal ağ hesaplarınızı girdiğinizde, rehberden bir kişinin ayrıntılarına baktığınızda bu kişiye ait tüm hesapları görebiliyorsunuz.

Eski telefonunuzdan rehberinizi ve mesajlarınızı alma
Telefonunuzda yüklü ise “Verilerimi Aktar” uygulamasını çalıştırıp Bluetooth’unuzu açarak eski telefonunuzdan rehberinizi, mesajlarınızı veya desteklenen diğer içerikleri yeni telefonunuza aktarabilirsiniz. Verilerimi Aktar uygulaması telefonunuzda yüklü değilse Uygulama Mağazasından yükleyebilirsiniz.

Nokia Lumia 620 inceleme Uygulama listesi oyun profili

Telefonu sıfırlama
Herhangi bir sebepten dolayı telefonu sıfırlamanız gerekirse, rehberinizin, mesajlarınızın, yüklediğiniz uygulamaların ve fotoğraflarınızın silinmemesi için mutlaka telefona bir Microsoft hesabı tanımlamış olmanız gerekmektedir. Telefon sıfırlandıktan sonra Hesap ekleme kısmından aynı Microsoft hesabını girdiğinizde tüm içeriğiniz (Uygulamalar da dahil) telefona internet üzerinden yeniden yüklenir. Telefonu sıfırlamak için Ayarlar > Hakkında > Telefonu Sıfırlayın seçeneğini seçiniz.

Uygulamalar arasında geçiş yapma
Nokia Lumia 620′de uygulamalar arasında geçiş yapmak için Geri tuşunu bir kaç saniye basılı tutun. Açık olan uygulamalar ekranda listelenecektir. Geçiş yapmak istediğiniz uygulamayı ekrandan seçebilirsiniz.

Nokia Lumia 620 inceleme kapasite kontrolü

Arka planda çalışan uygulamaları kapatma
Lumia 620’de arka planda çalışan uygulamaları tamamen kapatmak için uygulama açıkken, telefonun ana ekranına dönene kadar Geri tuşuna basınız. Böylece açık olan uygulama kapanmış olacaktır. Geri tuşuna basılı tutup açık olan uygulamaları listelediğinizde kapattığınız bu uygulamayı göremeyeceksiniz. Eğer müzik çalar açık ve bir şarkı çalıyorsa bu şekilde müzik çalar kapanmaz. Müzik uygulamasını tamamen kapatmak için öncelikle çalan şarkıyı durdurmanız gerekmekte. Arka planda birden fazla uygulama açık ise Geri tuşuna ekranda hiçbir hareket olmayana kadar arka arkaya basılı tutunuz. Telefon her bir uygulamayı kapattığında ana ekrana dönecek ve açık olan diğer bir uygulama varsa onun ekranına geçiş yapıp tekrar ana ekrana gelecektir. Bu hareket arka planda açık olan uygulama kalmayana kadar devam eder.

Bir uygulamayı telefondan kaldırma
Nokia Lumia 620′de bir uygulamayı telefondan kaldırmak için uygulama listesinden silmek istediğiniz uygulamayı bulunuz. Silmek istediğiniz uygulamanın isminin üzerine basılı tutup açılan pencereden “Kaldır”ı seçiniz. Bir oyunu silmek isterseniz “Oyunlar” uygulamasının içinde listelenen oyunu seçip aynı yolu izleyiniz.

Nokia Lumia 620 fotoğraflar

Nokia Lumia 620 ekran görüntüsü alma
Ekran görüntüsü almak için güç tuşuna ve Windows 8 logosuna aynı anda basmanız gerekiyor. Ekran görüntüsü alarak kaydettiğiniz görüntülere Fotoğraflar > Albümler > Ekran Görüntüleri klasöründen ulaşabilirsiniz.

Bir kelimenin arasındaki harfi seçme
Bir kelimenin arasındaki harfi seçmek için imleç çıkana kadar ekrana basılı tutunuz. Birkaç saniye sonra ekranda bir imleç çıkacak. Elinizi çekmeden imleci kelimenin arasındaki harflere getirebilirsiniz.

Bluetooth ile resim veya dosya gönderme
Bluetooth ile bir dosya veya multimedya içerik göndermek için öncelikle Bluetooth’u açmanız gerekmekte. Aksi halde Paylaşma seçeneklerinde Bluetooth görünmez. Paylaşmak istediğiniz fotoğrafı açıp Seçenekler’den Paylaş butonuna basınız ve ardından Bluetooth’u seçiniz.

Telefonu uzaktan kilitleme
Ayarlar > Telefonumu Bul menüsünden seçeneği açık hale getirin. Ardından Microsoft hesabınızla windowsphone.com adresinden hesabınıza giriş yaparak telefonunuzu çaldırabilir, kilitleyebilir ve içeriğini sıfırlayabilirsiniz.

Lumia 620 Mesajları bildirim çubuğunda göstermeyi engelleme
Mesajlarınızı (SMS, Whatasapp vb.) bildirim çubuğunda gösterilmesini engellemek için Ayarlar > Bildirimler+Eylemler menüsüne geliniz ve buradaki listeden SMS ve Whatsapp’ı kaldırınız. Böylece artık gelen mesajlarınız bildirim çubuğunda gösterilmeyecektir.


Nokia Lumia 620 inceleme 2. Bölüm

Galeri: Nokia Lumia 620


Konuyla İlgili Benzer İçerikler...

355 Yorum

 1. burcu diyor ki:

  Merhaba. ben nokia 620 kullanıyorum. mailimi nasıl kapatabilirim , yani her mail geldiğinde tl harcanıyor :( oturum hep açık mı kalıyor yani ? ve hafıza kartına fotoğraf kaydedemiyorum . neden ? açılmıyor da oradaki fotoğraflarım sd kartta sorun var uyarısı alıyorum her açtığımda. ve istediğim şarkıyı zil sesi yapamıyor muyum ? teşekkürler.

  • Ayarlar > E-Posta ve Hesaplardan güncelleme sıklığını “el ile” olarak değiştirebilirsiniz. Telefonunuzun özelliklerini tam olarak kullanabilmek için cihazda mutlaka bir microsoft hesabı tanımlı olmalıdır.

   Hafıza kartı ile ilgili sorununuza yardım edemeyeceğim. Hafıza kartını başka bir telefona takıp çalışıp çalışmadığını kontrol edin. Belkide gerçekten sorunludur. Ya da hafıza kartına format atın sonra kullanmayı deneyin.

   İstediğiniz şarkıyı zil sesi yapabilmek için uygulama mağazasından “Nokia Zil Sesi Yaratıcı” isimli uygulamayı indiriniz.

 2. pelin diyor ki:

  ben lumia 620 kullanıyorum ve hotmail hesabımla giriş yaptım. tekrar eski giriş yapılmamış haline nasıl dönebilirim. kendi hotmail. hesabımı nasıl kaldırabilirim telefonumdan?

  • Telefonu kullanmak için mutlaka bir Microsoft hesabı tanımlamanız gerekli. Ayarlar > Hesaplardan hotmail hesabınızı kaldırdığınızda sorun yaşıyorsanız telefonu sıfırlamanız gerekmekte. Telefonu sıfırladıktan sonra yeniden kurulum işlemi sırasında yeni hotmail hesabınızı giriniz.

   Eski hesabınızda yedeklenen Rehber, mesajlar ve ajanda kayıtlarını yeni hesabınıza aktarmak için bilgisayarınızdan hesabınıza giriş yapıp Seçeneklerden “Kişi Listesini Ver” bağlantısına tıklamanız gerekmekte.

 3. beyza diyor ki:

  ben lumia 620 almayı düşünüyorum ama uygulama mağazası yönünden olumlu şeyler duymadım. sizce alırsam pişman olur muyum yoksa samsung un akıllı telefonlarından birini mi almalıyım? bir de benin için kamerası çok önemli. kaliteli çekimler yapabiliyor mu?

  • Kamera çok önemli ise Lumia 820 yada daha iyisi olan 920’yi almanızı öneririm. Bu iki telefonun kamerası iyi.
   Mağazaya hergün yeni uygulamalar ekleniyor. Instagram ve Teamviewer uygulaması eklendiğinde çok büyük bir fark kalmayacak diğerlerinden. Kaliteli oyun ve uygulama mevcut. Siz Androiddde beğendiğiniz ve mutlaka olmasını istediğiniz uygulamaların Windows Phone’larda olup olmadığına bakın ve ona göre karar verin.

 4. selahattin ilhan diyor ki:

  lumia 620 da son aradığım kişileri telefonumdan nasıl silerim

 5. fatoş diyor ki:

  Lumia 620 de gelen mesaj ekranda görünüyor bunu nasıl gizleyebilirim

  • Kilit ekranında görünüyorsa Ayarlar > Kilit ekranı > Detaylı durumu görüntülenecek uygulamayı seç kısmından mesajlar’ı kaldırınız.

   Ana ekranda üst kısımda çıkan bildirim çubuğu SMSler için standart olduğundan kaldırılamamaktadır.

 6. ulas diyor ki:

  arkdaslar ben lumıa 620 almayı düşünüyorum ama hakkında hiç iyi şeyler söylemiyorlar.. lumıa 620 mi yoksa galaxy s3 falan mı alsam sizce ??

 7. Yusuf diyor ki:

  Benim usb bağlantım olmuyor. Bi arkadaşım pc ye takman yeterli dedi ama bende hiç bir tepki göstermiyor . yardım etseniz bi .

 8. sabire diyor ki:

  merhaba

  nokia 620 kullanıyorum facebook bildirimleri geldiğinde uyarı sesi vermiyor facebook uygulamasını türkçe versiyonuna da çeviremiyorum yardımcı olabilirmisiniz

 9. Zehra betül diyor ki:

  Ben lumia 620 almayı düşünüyorum fakat babam s3 miniyide düşünmem gerketiğini söylüyor
  Sordukları kişiler pek iyi bahsetmemiş Ahmet Selman Bey sizce ne yapmalıyım lütfen cevabınızı bekliyorum

 10. çilem diyor ki:

  Slm ben lumıa 620 kullanıyorum ama hiç bir şy indiremiyorum we akıllı çekimi kullanamıyorum maqza ya qit diyor ne yapmalıyım

 11. adem diyor ki:

  Microsoft hesabı nasıl ekleniyor birde video ve ya foto çekerken yaklaştırma uzaklaştırma nasıl oluyor Microsoft hesabı nasıl açılıyo

  • Microsoft hesabınızı telefonun kurulumu sırasında eklemediyseniz Ayarlar > E-Posta ve Hesaplar > Yeni Hesap ekle’den Microsoft hesabını seçiniz. Uzantısı Outlook, Hotmail.com, msn.com vb. gibi hesapların tamamını kullanabilirsiniz.

   Kamera açıkken parmaklarınızı ekran üzerine kapatıp açarak yakınlaştırma uzaklaştırma yapabilirsiniz.

  • ozlem diyor ki:

   Tam tersi kamerada zoom var,bir fotoya bakarken büyütüp küçültmek için parmakları nasıl kullanıyorsan,aynı şey kamera için de geçerli

 12. betül diyor ki:

  ben lumia 620 kullanıyorum.ama videolu arama yapamıyorum birde interneti kullanmadığım taktirde kendiliğinden internete girip bütün tl mi harcıyor bunu nasıl önleyebilirim. Ahmet bey yardım ederseniz sevinirim

  • Telefonunuzda şebeke üzerinden görüntülü arama özelliği yoktur. Öndeki kamera Skype gibi servislerde internet bağlantısı üzerinden yapılan görüntülü aramalarda kullanılabilmektedir.

   Telefonunuzun internetini (veri bağlantısını) kapatmak için Ayarlar > Şebeke > Veri Bağlantısı “Kapalı” olacak.

 13. betül diyor ki:

  iyi günler ben lumia 620 kullanıyorum. telefonum arama yaptığında zil sesini çalma listendeki şarkıları yapamıyorum. nasıl oluyor acaba yardımcı olurmusunuz

 14. betül diyor ki:

  peki veri bağlantısını kapattığımda wi fi ile yine interneti kullanabilir miyim? bir de viber i nasıl kullanıcağım. yardımcı olur musunuz

  • Veri bağlantısını kapattığınızda wifi ile interneti kullanıp kullanmayacağınızı buraya yazarak sormak yerine deneyerek öğreniniz. Viber’i telefonunuza yükleyin ve ekrandaki yönergeleri takip edin.

 15. yağmur diyor ki:

  nokia lumiaların kutucukları çok kafa karıştırıcıymış öyle duydum sizce lumia mi samsun galaxy s3 mini mi daha iyi? ayrıca nokia lumianın hangi modeli daha iyi ?

  • Bana karışık gelmiyor. Lumia’lar içerisinde 920 ve 720 çok hoşuma gitti. Lumia 920, S3 mini den daha iyi. Karar verirken iki cihazın da özelliklerine bakın ve ihtiyaçlarınızı karşılayan modeli alın.

 16. kerim diyor ki:

  mrh.lumıa 620 kullanıyorum.batarya sorunundan kaynaklı sıfır tlf nu kvk bayıne verdim.1 hafta sonra aldım.tekrar dan mcrosoft hesabı açmamı istiyor ama hotmailimi giriyorum ama hata verıyor.(FFFFFE70, 0*O gibi)nedeni ne olabılır?

 17. kerim diyor ki:

  ilk aldığımdaki mıcrosoft hesabını nasıl öğrenebilirim?

  • Cihazın içinde size özel yada cihaza özel bir microsoft hesabı tanımlı değildir. Kendi hesabınızı kendiniz alacaksınız. “İlk aldığımdaki hesap” diye bir şey yoktur.

 18. atiye oktay diyor ki:

  telefonumuz kapanmıyor hep açıkta tamamen nasıl kapatabilirim

  • Güç düğmesine basılı tutup ekranı aşağı kaydırdığınızda kapanmıyorsa yazılımsal bir hata var demektir. Telefonunuzu Ayarlar > Hakkında > Telefonunuzu sıfırlayın menüsünden yeniden kurunuz.

 19. Elif diyor ki:

  Telefonum nokia lumia 620. Telefonumdaki şarkı ve fotoğraflar kendiliğinden yedekleniyor bunu engellemem için ne yapmam gerek?

 20. MİHRİBAN diyor ki:

  bende nokılumıa 620 var akıllı çekim özelliğini kullanamıyorum.mağazada programı indirdim ama hala çalışmıyor bu konu hakkında yardımcı olurmusunuz.resim çekerken nasıl kullana bilirim teşekkur ederim

 21. ayşe diyor ki:

  Ben 620 kullanıyorum kameranın flashını kapatmak istiyorum nasıl yapabilirim?

 22. nihat diyor ki:

  10 gun evvel almış olduğum nokia lumia 620 telefon gelen aramalara ekran donuyor.Bunun nedenini soruyorum.

  • Normal koşullarda, cihazın hafızasının %75’inden fazlası dolu değilse telefon kilitlenme yapmaz. Telefonu sıfırlayıp yeniden kurulum yapın. Sorun devam ederse servise göndermeniz gerekecek.

 23. esra diyor ki:

  Bende620 kullanıyorum başka telefondan Bluetooth la resim alamıyorum sürekli hata veriyor birde telefonumla bilgisayarımı eşleştiremiyorum lütfen yardımcı olun

  • Biz yaptığımız incelemelerde Bluetooth ile dosya alırken herhangi bir sorun yaşamadık. Resim gönderdiğiniz telefonda bir sıkıntı olabilir. Başka bir cihazdan yeniden deneyin ve bize aldığınız hatanın tam olarak ne olduğunu ve hangi aşamada bu hatayı aldığınızı yazın.

   Bilgisayarınıza Nokia Suite uygulamasını kurun ve ardından çalıştırın. Seçenekler > Yeni cihaz ekle menüsünü kullanın ekrandaki yönergeleri takip edin.

 24. ezgi e diyor ki:

  Lumia 620 kullanıyorum istemediğim numaraların bana mesaj göndermesini veya aramasını istemiyorum numaraları nasıl engellerim veya böyle bir özelliği var mıdırr

 25. mehmet diyor ki:

  Nokia lumia 620 kullanıyorum facebooktan gelen msjlar we bildirimler ara sıra geliyor arasıra gelmiyor tlf kendi kafasına göre dawranıyor napabilirim!…

 26. osman diyor ki:

  Lumia 620 kullanıyorum facede resimler gelmiyor sebebi ne olabilir. yardımcı olursanız sevinirim.

 27. ayhanıyorum 1 2 diyor ki:

  bende lumia 620 var ve kamerası ilginçtir kendi kendine açılıyor ben kapattıkça o anında açılıyor çok sinir bozucu bir durum bu yüzden şarjı da çabuk bitiyor

 28. ayşe diyor ki:

  Ben 620 kullanıyorum fotoğraf çekemiyorum tam çekmeye basıyorum depolama alanı yetersiz diyo depolama yerine baktım 50,27 mb boş alan diyor??

  • 50 MB’lık yer kalmış olması tehlikelidir. Telefonu stabil kullanabilmeniz için hafızanın %25’lik kısmını boş bırakmaya çalışın. Cihaza yüklediğiniz müzik, fotoğraf ve videoları bilgisayarınıza depolayarak hafızada yer açınız.

 29. mcht diyor ki:

  ya lumia 620 aldım düştü ekranı dokunmatiği gitti garantiye gönderdim bana maliyeti sizce ne olur ?

 30. zizu diyor ki:

  lumia 620 microsoft hesabı oluşturuyorum daha sonra ilgilemeniz gerekiyor diyor sunucu eşleşmiyor diyor ne yapmalıyım

 31. ayşe diyor ki:

  Lumia 620 kullanıyorum bilgisayarım xp olduğu için telefonumla bağlantı kuramıyorum ne yapabilirim?

 32. hakan&ilker diyor ki:

  lumia 620 la facebook şifremle giriş yaptım, facebookta dolaştım fakat oturumu kapatamadım nasıl kapatabilirim ve facebokta kişilerle telefondaki kişiler karıştı nasıl düzeltebilirim tşklr

  • Telefona Facebook hesabınızı tanımladıysanız sohbet durumunu ayarlamak için Ana ekrandaki “Ben” menüsüne girin. Ardından sohbet durumunu ayarlaya girin ve çevirimdışı yapın. Eğer Facebook uygulamasındaki oturumu nasıl kapatacağınızı soruyorsanız, uygulamaya giriş yaptıktan sonra ekranın sol üst köşesindeki düğmeye basıp yan menüyü açın. En alttaki Log Out butonuna basın.

   Hesaplar bölümünden eklediğiniz sosyal ağ hesaplarına kayıtlı kişiler rehberinizde görünür. Bunu engellemek için Rehber > Seçenekler > Ayarlar > Kişi Listesini filtrele ekranından görmek istemediğiniz rehberleri kaldırın.

   • hakan &ilker diyor ki:

    ilginiz için tşklr

   • hakan &ilker diyor ki:

    ben e girdimsok üst köşesinde düğmeye basın diyosunuz o yok

    • Facebook uygulamanızı henüz güncellemediniz o halde. O zaman uygulamada Seçenekler Setting yolunu izleyin ve Notifications bölümünden tüm seçenekleri işaretleyin. Telefonunuzu internete bağlayıp mağazaya girdiğinizde güncellemesi gelen uygulamalar mağazanın ilk ekranında çıkacaktır. Facebook uygulamasını güncellediğinizde aynı iPhone ve Android cihazlardaki gibi bir arayüze sahip oluyor.

 33. Burak Çolak diyor ki:

  Nokia lumia 620 kullanıyorum menü de otomatik kategorilendi yani a,b,c gibi imleçler çıktı bunları nasıl kaldırabilirim?

  • Bunlar telefon güncellemesi ile gelmektedir. Kaldırma yoktur. İllaki görmek istemiyorum diyorsanız telefonu sıfırlayın ve baştan kurun. Sonrasında da güncelleme yapmamanız gerekmekte.

 34. Burak Çolak diyor ki:

  Merhaba 620 kullanıyorum menü otomatik olarak a,b,c gibi kategorilendi bunu nasıl kaldırabilirim??

  • Uygulama ekranındaki harf kategorisi telefon güncellemesi ile gelmektedir. Bunu kaldırmak yoktur. Çok rahatsızsanız hiç önermeyeceğimiz bir yol olarak telefonu sıfırlayıp yeniden kurun ve telefon güncelleştirmelerini devre dışı bırakın. Yeni güncel sürüm kurulmayacağı için harf kategorisi de gelmeyecektir.

 35. betül diyor ki:

  mrhb ben lumıa 620 kullanıyorum. ftograf çekerken ne kadar düzgün tutsamda tam netlik sağlayamiyorum ve fotograflara fotoshop uygulamsı nasıl indirebilirim.bir de konuşma dili ingilizceden türkçe yapmak istiyorum ama oyle bi uygulama bulamadım.konuşma dilini türkçeye nasıl çevirebilirim.şimdiden yardımlarınz için sağolun.

  • Fotoğrafları net çekebilmeniz tamamen size bağlı bir durum. Bu konuda nasıl yardımcı olamayacağım. Ekrana dokunarak veya telefonun kamera tuşunu kullanarak fotoğraf çekebiliyorsunuz. Eğer bir sorun olduğunu düşünüyorsanız örnek bir kaç fotoğrafı bize gönderebilirsiniz. bilgi@mobilbey.net

   Uygulama mağazasından Kategorilere girin ve Kamera ve Fotoğraflar için oluşturulan koleksiyona bakın. Burada fotoğraf düzenlemeleri ile ilgili uygulamalar var.

   Konuşma dili özelliğinde henüz Türkçe dil desteği bulunmamaktadır. Bu ileride yapılacak bir güncelleme ile gelebilir.

 36. betül diyor ki:

  ben lumıa 620 kullanıyorum. telefonun konuşma dilini ingilizceden türkçeye nasıl çevirebilirim.

 37. ayşe diyor ki:

  Lumia 620 kullanıyorum Google da girdiğim siteler kayıt olmuyor ayrıca facebooktan ve twitterdan çıkış yapmadan çıktığım halde tekrar girdiğimde msn ve şifre kayıtlı olmuyor ve tekrar girmek zorunda kalıyorum yeni oluşan Bi durum bunu nasıl onleyebilirim

  • Facebook ve Twitter için uygulama mağazasından bu sosyal ağların uygulamasını indirip kurun. Uygulamaya giriş yaptığınızda her seferinde şifre istemez. Siz ezplorer üzerinden kullanıyorsunuz sanırım. Exploerea girip Seçecekler > Ayarlardan şifreleri kaydet seçeneğini işaretleyin.

 38. Volkan Çırçır diyor ki:

  Lumia 620 su geçirmez oluyor diyorlar heryerde bu yazıyor hemen almalıyım. u geçirmezlik kitini

 39. turgut özal kahraman diyor ki:

  ben lumia 620 aldımda sarjı fazla oynamyınca 2 gün gidiyo internete filan gidince 1 gün anca giriyor normal mi birde zil sesi ayarları için zil sesi yaratıcıyı indirdim zil sesi yaptım biri arayınca çalmıyor neden sizce

 40. kurtuluş diyor ki:

  lumia 620 aldım menü görümü liste şeklinde onu degiştirme sansım varmı liste şeklinde olsun istemiyorum yardımcı olurmusunuz şimdiden tşkrlr

 41. Burak Mamati diyor ki:

  Merhaba, Lumia 720 sahibiyim, Music Playlist haricinde herşeyini çözdüm sayılır…sormak istediğim üç şey var;
  1- geri yani ok tuşuyla her nekadar arka plan uygulamalarını kaptsamda, ses düğmelerinden birine bastığımda duraklatımış parçayı yinede üst ekranda gösteriyor..bunu kaldırabilirmiyiz?
  2- Playlist oluştururken şarkı şarkı seçsem bile Playlist i ya komple albümden yada tüm şarkılardan yapıyor,…sorun ne olabilir?
  3- PC ye bağladığımda klasör içindeki fotoğrafları başka klasörlere taşıdığımda PC de sanki tümü aynı fotoğrafmış gibi küçük ikonlarda gözüküyor, fakat açılmıyor ama ebatlarına baktığımda farklı olduklarını anlayabiliyorum. Telefona baktığımda her şey düzgün gözüküyor…foto arşivlerimi daha kolay yapmanın yolu varmı? problem ne olabilir?

  Yardımlarınız için teşekkürler

  • Merhaba sorularınıza cevaplar aşağıdaki gibidir:

   1. Sadece telefonu kapatıp açtığınızda kaybolur. Bunun dışında müzik playera girip şarkıyı duraklattıysanız telefonu yeniden başlatana kadar görünür.
   2. Bu sorun bir yazılım hatası olarak hala durmaktadır. Oluşturduğunuz Çalma listesindeki parçaları çoklu seçebildiğiniz halde liste üzerinden çıkaramamaktasınız.
   3. Telefonu bilgisayara bağladıktan sonra hiçbir içeriği (müzik, video vb.) farklı klasörlere taşımayın ve isimlerini deiştirmeyin. Aksi halde veri kaybı yaşanabilir ve telefondan bu verileri göremezsiniz. Telefondaki Pictures > Camera Roll klasörünü bilgisayarınıza kopyaladığınızda mı bahsettiğiniz şekilde sorun çıkıyor?

 42. Cemil diyor ki:

  Merhaba ben Nokia 620 telefonumla bir iki gün öncesine kadar youtube dan istediğim videoyu izleyebiliyorken şimdi diyor ki videoyu görüntüleyemiyoruz bunu nasıl düzeltebilirim? zaten diğer sitelerde hiç video açılmıyor adobe flash player yükleyin diyor nasıl yükleyebilirim?şimdiden teşekkürler

 43. dilara diyor ki:

  arkadaşlar bende de lumia 620 var şuanda memnunum 3 ay oldu alalı telefonumu aktıf bi şekilde kullanıyorum uygulamalarını herşeyini bende zil sesi yapmakta zorlanıyodum fakat şöyle bi durum var uygulamaindirmek yerine telefonu pc ye bağlayım telefon hafızasına girip ringtones dosyasına istediğiniz şarkıları sesleri kopyalayın kaydedin ve ordan 5 dk da zil sesi yapabiliyorsuunuz…

 44. ecem diyor ki:

  Merhaba bende 62o kullanıom ama arka planda fotoğraf cıkmıo bde fotoğrafta arka plan dıye cıkmıo şectgm renk çıkmıor sadce syah renk ckıo yrdm edr msnz ? 😉

 45. duygu diyor ki:

  Ben nokia lumia 620 aldm ama rehberi bulamiyorum sim kartimdaki numaralari bulamiyorum kisilere tikliyorum ama sadece yeni eklediklerim cikiyo bunu nasl yapabilirim yardmci olursunuz sevinirim

 46. alihan diyor ki:

  meraba nokia lumia 620 aldım rehbere birisini eklemeye çalısırken büyük harfler cıkıyor ama basmıyor o tuşlara ama yeni aldım bozuk falan degil. bana yardımcı olurmusunuz..

 47. nilay diyor ki:

  Nokia lumia 620 ye tema nasıl yapıcam ?

 48. Cansel diyor ki:

  Lumia 620 yi alalı daha 1 ay oldu ama tek bir şeyi çözemedim. Müziği dinlerken kapatmak istiyorum, durduruyorum ana menüye tekrar geri tuşuna basıp geliyorum. Arka planda kalmıyor hiçbir uygulama, ama sesi açıp kapatmak istediğim zaman müzik durmuş bir şekilde orada kalıyor. Telefonu açıp kapattığım zaman gidiyor ancak. Ne yapmalıyım ?

 49. ibrahim diyor ki:

  1 hafta oldu Nokia 620 aldim ama 3g yapamıyorum

  • 3G yapamıyorum derken görüntülü konuşmadan mı bahsediyorsunuz? Telefonda şebeke üzerinden görüntülü görüşme yapılamamaktadır. Sadece Skype gibi uygulamalar kullanarak internet bağlantısı üzerinden görüntülü görüşmeler gerçekleştirilebilir.

 50. fatih bıyık diyor ki:

  facebook taki farmville 2 vb oyunları oynarmı acaba yardımcı olursanız sevinirim.

 51. Mertcan diyor ki:

  Merhaba nokia lumia 620 kullanıyorum ve sürekli olarak internetten video izliyorum. Şu anda telefonda hiç bir oyun yok uygulama sayısıda çok az kapasite kontrolüne girdiğimde “Diğer” kısmı 5.14 gb alan kaplıyor ve ben bu alanı silemiyorum telefonda hafıza nerdeyse hiç yok ve sıfırlamak istemiyorum telefonu bu Diğer bölümünü nasıl boşaltabilirim ? Şimdiden teşekkürler

  • Ayarlar > Kapasite Kontrolü > Hafızanın taranmasını bekleyin. Ardından ekranı sola çekin ve Ayrıntılar kısmında Geçici Dosyalar’ı siliniz. Bu kısımda uygulamaların oluşturduğu veriler felan da görünmekte.

 52. ceren diyor ki:

  lumia 620 ye Microsoft hesabı ekleynce telefon rehberimde msnm adresimdeki kişiler oluyor hem hesap ekleyip hemde bu msn adresimdeki kişileri nasıl yok ederiz

 53. Uğur diyor ki:

  lumıa 620 kullanıyorum magazadan veya microsoft hesabı dgeliyor hotmail.com olan bir hesabım var giriyorum fakat FFFFFE70 diye bir hata veriyor yardımcı olurmusunuz ne ınternete girebiliyorum nede facebook nede magazaya ???

 54. esra diyor ki:

  Nokia lumia 620 sahibiyim.gelen mesajlarda yukarıda mesajı gösteriyor.mesajı kapatmak sadece ismin görüntülenmesini istiyorum.boyle bisey mumkun mu ?

 55. Ömer Faruk diyor ki:

  merhaba lumia 620 kullanıyorum xbox ile sorunlarım war.. microsoft hesabi servisi şu anda kullanılamyor. daha sonra tekrar deneyın diyor ?

 56. Barbaros diyor ki:

  merhaba nokia 620 almayı düşünüyorum. Bir kaç sorum olacak.
  1- Kamerası nasıldır. Yani foto çektiğimizde ağız burun birbirine kaymaz net çıkar mı
  2- Sarj konusunda çok olumsuz yorum gördüm. Gerçekten bataryası dayanıksız mı
  3- Tozlanma da diyorlar ekranda tozlanma oluyor mu

  • 1. İnceleme yazımızda Kamera bölümünden cihazın kamerası ile çekilen fotoğrafları paylaştık. Bilgisayarınıza indirip inceleyebilirsiniz.
   2. Şarj konusunda biz Lumia modellerine her zaman tam puan verdik. Android telefonlardan neredeyse 2 kat daha iyi.
   3. Bizim incelememiz yaklaşık 1 ay sürdü ve böyle bir problemle karşılaşmadık. Cihazı daha uzun kullanan birisine sorarsanız iyi olur.

 57. Barbaros diyor ki:

  dokunmatiği geç algılama sorunu var mı

 58. Lyoko diyor ki:

  sarjı için çok yetersiz diyorlar. oyun-müzik dışında sarjı 1-5 ve ya 2 gün yeterli mi. ben pek anlamam şu rakamlardan lumia 520 için 4200,620 için 300 mah batarja demiş. 520’i tercih etmek için bir sebep olabilir mi

 59. Betül diyor ki:

  Mrhb lumıa 620 kullanıyorum.ama çektiğim videoları açmıyor.hata veriyor sürekli.yardımcı olabilir misiniz.çektiğim videoları nasıl görüntüleyebilirim

  • Telefonunuzun yazılımı ile ilgili bir sorun oluşmuş sanırım. Nasıl yaptığınızı bilmiyorum ama telefonu sıfırlamanız problemi düzeltebilir. Ayarlar > Hakkında > Telefonu sıfırla.

   • betül diyor ki:

    sağolun.peki internet üzerinden tubidy mobil müzik ve video indirme programı var.oradan muzikleri dinleyebiliyorum ama indiremiyorum veye müzik indirmek için önerebileceğiniz bir program var mı? şimdiden teşekürler.

    • Windows Phone modelleri için Müzik veya video indirme programı var fakat kullanışlı değil. İndirilen müzik yada video sadece o uygulama üzerinden çalıştırılabiliyor. Müzik çalara girip dinleyemiyorsunuz. Ayrıca telefonunuzu bilgisayara bağlayıp indirdiğiniz müzikleri göremiyorsunuz. Bu yüzden müzikleri bilgisayarınızdan indirmeyi deneyin.

 60. feyza diyor ki:

  Lumia 520 kullanıyorum mağazadan ücretsiz oyunlar indirmek için Microsoft hesabı açtım ve wifi dan bağlandım hesap açtığım ve kullandığım için para gidermi

 61. kemal diyor ki:

  kamera acılmıyor neden

 62. eylül diyor ki:

  merhaba benim bazı uygulamalarımda sıkıntı var mesela whatsappı olan arkadaşlarımı rehbere eklediğimde whatsapp da çıkmıyor bir de camvov diye bir uygulama açınca hemen kapanıyor bunlar neden oluyor şimdiden teşekkürler

  • Whatsapp için karşılıklı olarak birbirinizi eklediğinizden ve internet bağlantınızdan emin olunuz.
   CamWow uygulamasında şimdilik bir sorun mevcut. Uygulamadan sizi atmasının telefonunuzla bir ilgisi yok. Uygulamayı yazan kişi düzeltme yapmalı.

   • eylül diyor ki:

    birbirimizi eklesekte benim telefonum da çıkmıyor o kişi onun telefonunda ben çıkıyorum whatsapp ta telefonumu sıfırlasam düzelebilir mi

 63. ebru diyor ki:

  Nokia lumia 620 de görüntülü konuşma var mı ?

  • Ön yüzünde kamerası var ama görüntülü görüşme Skype gibi servisler üzerinden internet bağlantısı ile yapılabiliyor. Bunun dışında şebeke üzerinden numara çevirerek görüntülü görüşme yok.

 64. Ulrich diyor ki:

  merhaba Nokia Lumia 620 ilk çıktığında 700-800 civarı bi fiyatı vardı. Şu an ki fiyatı ne kadar,düşüş oldu mu. 500-600 civarlarına ne kadar düşer.

  • Yeni modeller çıktıkça fiyatıda düşecektir. Fakat Nokia modellerinin fiyatı Samsung modelleri gibi hızlı bir şekilde düşmüyor. Bugün Nokia N8 bile bazı mağazalarda 900 TL’ye satılıyor. 200 lira düşmesi için en az 7-8 ay beklemeniz gerekebilir.

   • Ulrich diyor ki:

    600 lira olsa yine alınır bu cihaz. Nokia Lumia 520 ile arasında pek fark görmedim. Flashı yok,bilen göz de pek aradığım bir özellik değil. Neredeyse arada 100-150 lira falan var. Fakat Nokia Lumia 520’nin ekranı çok soluk gibi duruyor. Sizce Lumia 520’i mi tercih etsm.

    • Söylediğiniz şey çok mantıklı. Arada 150 liralık bir fark yok. Tek fark ekran hassasiyeti. Lumia 620’nin ekranı biraz daha hassas geldi bana. Teknoloji marketlerinde bunu test edip beğenirseniz 520’yi almanızı öneririm.

 65. Betül diyor ki:

  merhaba,ben 4 gün önce nokia lumia 520 cep telefonu aldım ekranı sola kaydırdığım zaman alfabetik sıra şeklinde gruplanma oldu buna bi çözüm var mı? şimdiden teşekkürler

  • Merhaba, telefona bir kaç uygulama yükledikten sonra liste alfabetik düzene çevrilmektedir. Yüklediğiniz uygulama sayısı ile ilgili bir durum. Herkeste olan bir şey. Fakat eski haline çevrilemiyor.

 66. Ufuk Doğan diyor ki:

  Meraba lumia 720 kullanıyorm birine mesaj attıgımda o kısıyı Kişiler bölümündeki en son kısmına atıyor orayı temızleme şansımız yok mu yadımcı olursanız sevınırm

 67. eda diyor ki:

  nokia lumia 620 kullanıyorm numara engelleyemiyorm bana yardmcı olurmusunz çok acil

  • Numara engelleme yok. İşletim sisteminin yeni yapılacak güncellemesinde çağrı ve sms engellemesi var. Belki Lumia 620’de yararlanabilir. Mağazadan uygulama baktınız mı engelleme için?

 68. Bahar diyor ki:

  Merhaba lumia 620 de viber çalışmıyor hizmet yok diyor yardımcı olabilir misiniz şimdiden teşekkürler

 69. sezer diyor ki:

  Merhaba,
  Ben 620 marka telefonumu usb aracılığı ile pc ye bağlayıp dosya aktarımı yapamıyorum,bağladığımda telefonu görüyor ancak içindeki dosyalar görünmüyor ”dosyaları görüntülemek için telefon kilidini açın’şeklinde bir uyarı alıyorum.önceden böyle değildi sorun yaşamıyordum ancak telefonu fabrika ayarlarına geri döndürdükten sonra bu hatayı almaya başladım

  • Yani aynı şekilde bir kaç kişinin daha böyle problemleri oldu. Ben telefonu Windows7 ve Windows 8 işletim sistemine sahip cihazlara direkt bağladım ve hiçbir sorunla karşılaşmadım. Windows XP lerde de Nokia Suite uygulamasını kullandım. Sizin bilgisayarınızın işletim sistemi nedir?

 70. derya diyor ki:

  mrb ben lumia 620 kullanıyorum.bilgisayarıma tema indirip sonra telefona yükledim ama açamıyorum daha doğrusu telefonda bulamıyorum ne yapabilirim bi yardımcı olur musunuz ??

 71. ayşegül diyor ki:

  nokia öldü microsofta satıldı cenaze namazını kıldık hayrlı olsn.

 72. Bekir diyor ki:

  yan menudeki alfabetik sırayı nasıl kaldırabilirim acil yardım edermisiniz ?

  • Bu telefona yüklediğiniz uygulama sayısına bağlı. Uygulama sayısı 45′i geçince cihaz uygulama listesini otomatik olarak alfabetik sıralamaya sokmaktadır. Bunu değiştirmeniz için bir seçenek yoktur.

 73. mürüvet diyor ki:

  Meraba

  ben lumia 620 yi aldım herşeyinden çok memnunum . Telefona şifre koydum ama şifremi sayılarla değilde harflerle yapmak istiyorum . Bunun için ne yapmam lazım ?

 74. zeynep diyor ki:

  Gelen mesaj bildirimini kapatmanın bir yolu var mı? :(

 75. ayşe diyor ki:

  Ben 620 kullanıyorum müziklerimden birini zil sesi yapmak istiyorum ama yapamıyorum nasıl yapabilirim?

 76. Onur diyor ki:

  ben telefon çalarken İphone lerdeki gibi flashın patlayıp kapanmasını istiyorum onu nasıl yaparım?

 77. fikri kaya diyor ki:

  mrb ben nokia 620 kullanıyorum ama arama kaydını bulamıyorum benim aradığım kişi yada numaralar geçmiş olarak görünüyor yanlız gelen aramalar ve arama süresini göremiyorum yardımcı olurmusunuzz ???

  • Geçmiş ekranında eğer gelen arama ise kişinin isminin altında “Gelen” yazıyor. Bundan başka liste yok, yani Gelenler ayrı, Gidenler ayrı olacak şekilde bir liste yok. Arama süresini de tutmuyor, sadece arama zamanı var.

 78. halim diyor ki:

  lumia 620 kullanıyorum. Bluetooth ile sıkıntı yaşıyorum-gönderme ve alma yapmıyor açık ve diğer cihaz ile işleşmiş olmasına rağmen. Ne yapmam gerektiği konusunda yardımcı olmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

 79. furkan diyor ki:

  3G yi nasıl açacaz ya biri arayınca obur telefonlarda goruntulu arama çıkıyo ? lutfen yardım

 80. Kübra demir diyor ki:

  Ben Nokia kumia 620 kullaniyorum çevremde de Bi kaç kişide var onların menüleri renkli renkli ama benimki renkli değil çok yere gösterdim kimse renklendiremedi nasıl renklendirebilirim yardım edermisiniz

 81. ahmet kalkan diyor ki:

  nokia 620 kullanıyorum benim şöyle bir sorunum var mesela bir arkadaşım aradığı zaman başka bir arkadaşımın ismi çıkıyor bu sorunumu nasıl çözebilirim

  • Bu durum her arayan için mi geçerli, yoksa sadece rehberdeki bir-iki kişi için mi?

   • ahmet kalkan diyor ki:

    sadece bir kaç arkadaşım için geçerli

    • Bu kişilerin numaralarını kontrol ediniz. Siz aradığınızda doğru isimle çıkıyor fakat çağrı geldiğinde isimler karışıyorsa numaralarda benzerlik olduğundan dolayı olabilir.

     Çözüm için kişileri rehberden silip yeniden eklemeyi deneyin. Eğer rehberiniz bir Gmail gibi bir sunucuda yedekli ise telefondan değil, direkt Gmailin içinden düzenleme yapınız. Değişiklik bir süre sonra telefonunuza uygulanacaktır.

     Sizin için bunun denemesini de yapacağım. Rehbere benzer şekilde başlayan iki numaralara ekleyip arayacağım.

 82. muchy diyor ki:

  telefonumdaki fotoğrafları kablo ve bluetooth dışında herhangi bir yolla bilgisayara aktarabilir miyim … evetse nasıl ?

  • Evet, SkyDrive hesabınıza Fotoğraflarınızı yedekleme özelliğini açınız. Bunu Ayarlar > Yedekleme yolunu izleyerek yapabilirsiniz. Telefonunuzla çektiğiniz fotoğraflar SkyDrive hesabınıza internet üzerinden gönderilir. Siz de bilgisayarınızın tarayıcısından SkyDrive hesabınıza giriş yaptığınızda yedeklenen içeriği görebilir ve bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

 83. ezgi diyor ki:

  merhaba benim telefonum da nokia 620 telefonumu açıyorum nokia yazısı çıkıyor sonra ayar işareti çıkıyo sonra :-( çıkıyo ve açılmıyo ne yapmalıyımm

  • Telefonunuzu sıfırlamanız gerekiyor. Telefonunuzda kayıtlı multimedya içerik, rehber ve mesajlar eğer yedeklemediyseniz sıfırlama işlemi sonrasında silinmiş olacak. Telefon hiç açılmadığı için bu şekilde bir yol izlemek durumundasınız.

   Telefon kapalı iken Ses kısma, Kamera ve Güç düğmesine “basılı tutarak” telefon açın. Ekranda Nokia logosunu gördüğünüzde Güç düğmesini bırakabilirsiniz. Ekranda ünlem işareti çıkıncaya kadar Ses kısma ve kamera tuşuna parmaklarınızı basılı tutmaya devam edin. Ünlem işaretinden sonra parmağınızı ses kısma tuşundan çekin ve sırası ile Ses açma > Ses kısma > Güç düğmesi > Ses kısma tuşlarına birer kere bu sırayı bozmadan basın.

   Telefon tekrar kapanacak ve açıldığında telefonunuz sıfırlanmış olacaktır.

 84. yavuz diyor ki:

  merhaba, 620 nin telefon rehberinin tamamını nasıl silebilirim, telefon ile konuşurken ekranı kitleme ayarı var mı? yanağa temas edince başka programlara geçiyor, bilgi verirseniz sevinirim,
  teşekkürler
  NOT; telefonumdan çok memnunum

  • Rehberiniz çevirim içi olarak nerede kayıtlı? Eğer Google hesabınızda kayıtlı ise Gmaile giriş yapıp rehberi seçin ve tamamını silin. Microsoft hesabınıza kayıtlı ise, hotmail.com’a giriş yaptıktan sonra sol üstteki seçeneklerden Kişiler’i seçin ve rehberin tamamını silin.

   Normalde ön yüzde bulunan sensörü kapattığınızda telefonun ekranı da kapanır ve yanağınız değse bile ekran kapalı olduğu için herhangi bir şey olmaz. Ama telefonu kafanıza temas ettirmeden konuşuyorsanız ekran kapanmayacaktır. Bunun içinde görüşme esnasında telefonun ekran kilit tuşuna basıp ekranı kilitleyin. Görüşmenizi sonlandırmak için ekran kilit tuşuna tekrar basıp ekranı aktifleştirmeniz gerekir.

 85. meltem diyor ki:

  Slm benim nokia 620 var 1gb internet paketi alıyorum çok çabuk bitiyo 2gun de filan arada 1yada 2 video açıyorum.hattan yoksa tlin işletiminden mi.

 86. yasemin yaşar diyor ki:

  lumıa 720 kullanıyorum bluetooth hata veriyor. birinden bir resim alırken veya müzik alırken hep hata veriyor
  bağlantıyı kuramadık diyor ve bilgisayardan başka birinden denediğimdede böyle oldu neden oluyor ? ? ?

  • Bu sorunun cevabını tam olarak bilmiyorum. Bütün Lumia modellerini kullandım ama hiçbirinde böyle bir durumla karşılaşmadım. Alırken hata aldığınız telefona siz bir şey gönderebiliyor musunuz? Önce siz gönderin ve ardından ondan almayı deneyin.

 87. nedim diyor ki:

  merhaba lumiaların ekranı çizilmeye dayanıklı diyorlar. 620 IPS LCD deniyor. Gerçekten dayanıklı mı yani cebimde para-anahtar olsa ya da yakın zemine düşse çizik oluşur mu. ekran koruyucu alsam mı

 88. beril diyor ki:

  merhaba,telefonumda güncelleme çıktı tamam dedim,yeniden başlatılcak güle güle dedi tekrar açıldığında ekrandaki sim kartı simgesinin üstünde engel var ve dokunmatiği çalışmıyo.arandığımda da ulaşılamıyo deniyo..

 89. betul diyor ki:

  iyi günler lumıa 620 kullanıyom.telefonu sıfırlayıp tekrar hesabımı açmak istediğimde bana ”oturumu açamıyoruz sinyaliniz iyi durumdaysa sorun diğer taraftan kaynaklanıyor olabilr.daha sonra tekrar deneyiniz.”diyor.ama bilgisayarda sorunsuz olarak hesabıma girebiliyorum.telefonunum sinyalide ii durumda.hesabımı açamadığım için mağazaya gidip uygulama indiremiyorum.sebebini öğrenebilirmiyim.acil yardım edebilirmisiniz.şimdiden teşekürler

  • Telefonu normal şekilde başlattınız ve Ayarlar > Hesaplar’dan Microsoft hesabına girdiniz ve hesap bilgilerinizi girdiğinizde mi bu sorun çıkıyor? Sinyallle ilgili sorun vermiş, bu sorunu verirken tarayıcıdan internete bağlanabiliyor musunuz? Eğer bunların hiçbiri olmuyorsa tekrar format atmayı deneyin.

 90. mahmut diyor ki:

  Merhaba. lumia 620 yi mi yoksa 520yi mi önerirsiniz? arada 250 tl’lik bir fark var acaba bu farka değer mi özellik değişimleri? hangi telefonu önerirsiniz?

  • Arada yaklaşık 150 TL’lik bir fark var. Ama bu farka değecek bir değişiklik yok. Lumia 620’nin ekranı 520’ye göre biraz daha hassas. 520’nin flaşı yok ama çok önemli değil. Bunun dışındaki özellikleri aynı. Üstelik 520 daha büyük ekrana sahip. Ben Lumia 520 alırdım.

 91. ezgi diyor ki:

  telefonumu aldıgım yere verdım hala cevap yok eger serviste telefonumun basına bıresey gelırse bana aynısının yenısı mı verecekler ve ne zamana gelır ?

  • Tamir süresi 30 günü aşarsa telefonun yenisini isteme yada parasını isteme hakkına sahip olacaksınız.
   Telefonunuz serviste arızalanırsa, kaybolursa yada bir parçası kırılırsa servis bunu telafi edecektir. Tamir yolu ile telafi edebiliyorsa tamir yoluyla edemiyorsa yenisini vererek..

   Ne zaman geleceğini servise sorunuz.

 92. cevher diyor ki:

  Nokia Lumia 620 kullaniyorum
  1.telefon sarjda iken reklam fotograflar geciyor basil Engel olurum
  2.telefona muzik yada resin yukledigim zaman belirli bit sure sonra onlari bulamiyorum

  • 1. Ayarlar > Kilit ekranı > Arka plan yolunu izleyerek arka planı fotoğraf olarak ayarlayınız. Buraya biruygulamayı atamış olmalısınız ki reklam çıksın.

   2. Yüklediğiniz resimlere Fotoğraflar > Albümler yolundan, müziklere ise Müzik çalardan ulaşabilirsiniz. Bunun dışında bu içerikleri görebileceğiniz başka bi yer yoktur. Buralarda yok mu? Sadece bazı resimler mi yoksa hepsi mi siliniyor?

 93. yavuz diyor ki:

  selam, 620 de sensor çalışmıyor, şirket telefonum olan 520 de de çalışmıyor. sensor ayarı var mı, iyi çalışmalar

 94. büşra diyor ki:

  620 aldım whatsapp yükleye bilirim değil mi ?

 95. büşra diyor ki:

  620 ilk açıldığında kendi oturumunu aç seçeneğini mi tıklayacağım :/

 96. Yusuf diyor ki:

  Explorerdan film indirmek istiyorum ama indirme linkine tıklayınca direkt filmi açıyor, indirmiyor. Bu netten müzik indirmek istediğimde de oluyor. Müziği indirmek yerine direkt olarak açıyor. İndirme işlemini nasıl gerçekleştiricez. Teşekkürler

 97. fazlı diyor ki:

  ya arkadaşlar benim nokia 620 telefonum var ama açılmıyor sadece nokia yazısı yeliyor nedeni ne olabilir biraz acil cevap alabilirmiyim

 98. Atalay diyor ki:

  lumia 620 modelinde facebook gibi sosyal ağlar olsun diğer internet siteleri üzerinden olsun oyunları oynayamıyorum. adobe flsah player güncellemesi gerekli diyor fakat yapamıyorum telefonculara sordum onlarda bilmiyorlarmış bu güncellemeyi nasıl yapabilirim????

 99. gonca diyor ki:

  meraba nokıa 620 kullanyrm hoporlenden arada ses gelip gıdıyor nedeni ne olabilir sice ?

 100. bestami diyor ki:

  Merhaba lumia 620 kullanıyorum. Size 3 sorum olacak.
  1 Bluetooth ile aldığım videoları nereden açacağım
  2 Bluetooth ile nasıl müzik gönderirim
  3 windows 9 falan çıktığında bizde telefonumuza yükleyebilir miyiz.

  • Merhaba,
   1. Bluetooth ile müzik ve video alabilirsiniz ama bunlar telefonunuza kaydedilmez. Gelen dosyayı izleyip o ekrandan çıkarsanız video silinir. Kısacası Bluetooth ile müzik ve video alamazsınız.
   2. Bluetooth ile bir dosya göndermek için önce Ayarlardan Bluetooth’u açmanız gerekmektedir. Aksi halde Seçenekler > Paylaş butonuna bastığınızda Bluetooth görünmez.
   3. Telefonunuzun işletim sistemi “Windows Phone 8″dir. Bilgisayarlarda kullanılan “Windows 8” değildir. Telefonunuz Windows Phone 8’den sonra yapılan güncellemeleri desteklediği sürece siz de yeni sürümleri yükleyebileceksiniz.

 101. hatice diyor ki:

  merhaba ben lumia 620 kullanıyorum arkadaşıma bluetoothdan nasıl şarkı atabilirim ?

  • Öncelikle Bluetooth’u açın ve Müzik Çalar > Şarkılar’dan paylaşmak istediğiniz şarkınun üzerine basılı tutun yada açın ve Seçeneklerden Paylaş’ı seçin.

   En başta Bluetooth’u açmazsanız Paylaşma seçeneklerinde görünmez.

 102. ozan diyor ki:

  Merhaba benim Lumia 620 telefonum var, çok memnunum telefondan. Telefonum bozuldu veya suya düştü diyelim, rehberimdeki telefon numaralarına nasıl ulaşacağım? Sim karta numaraları kopyalama imkanı sunmuyor mu bu telefon?

  • Telefona bir Microsoft hesabı kurduysanız rehberiniz otomatik olarak hesabınıza yedeklenir. Bilgisayardan Microsoft hesabınızla oturum açıp sol üst köşeden Kişiler’i seçiniz.

 103. ufuk diyor ki:

  Merhaba, lumia620 telefonum var. Bilgisayarla telefonum arasında USB ile bağlantı kutamıyorum. USB kablosunu taktığım zaman bişeylerin kurumunu istiyor. Ama olmuyor. Bu sorunu nasıl düzelteblirim..?

 104. kübra demir diyor ki:

  ben lumia 620 kullanıcısıyım telefonumdan memnunum ama menüyü renklendiremedim telefonculara aldığım her yere sordum ama ekran renklenmio yardımcı olurmusunuz?

 105. mustafa oz diyor ki:

  merhaba ben daha önceden sd cart tta olan vıdeoları mı bloototla gonderemıyorum paylaş seçeneği cıkmıyo resımlerde ve şarkılarda cıkıyo ama vıdeoda cıkmıyo naapmalıyım ?

  • Bluetooth’un çıkması için önce Ayarlardan Bluetooth’u açmanız lazım. Açık olduğu halde çıkmıyorsa tüm videolar için aynı şeyi yapıp yapmadığını kontrol edin. Belki video çok büyük olduğu için Bluetooth çıkmıyor olabilir.

 106. mustafa oz diyor ki:

  butun videolarda aynı seyıyapıyo kendı cektıgı vıdeoları gonderıyo ancak sd kartta daha once ındırdıgım yada samsungla cektıgım vıdeoları sadece başlangıç ekranına sabıtlıyo başka seçenek cıkmıyo yada ben eksık bıse yapıyorum anlamadım

 107. mustafa oz diyor ki:

  ayrıyeten eskı vıdeoları sadece müzik ve videolarda gosterıyo yeni cektigimi yada başka telden bloototla gelenı fotoğraflar +albumlerın altında gostrıyo burdanda gonderım oluyo eskılerın hepsı müzik ve videolarda görünüyo ve gönderılemıyo sımdıden saygılar 😀

 108. şule benli diyor ki:

  merhaba!ben daha almamış olmama rağmen size bir soru sormak istiyorum.nokia lumia 620’de müzik yüklemeyi nasıl yapıyoruz?yani mix radio dinlemek istemezsek.şimdiden vereceğiniz cevap için teşekkürler.

 109. okan diyor ki:

  Merhabalar bende lumia 620 tel aldım ikinci el ama cihaz iki aylık nese benim asıl sorunum eski sahibinin microsoft hesabını silemiyorum kendime ayrı bir hesap acıyorum tel sanki benm değil başka birinin telini emanet hissi uyandırıyor bunun için teli sıfırlamayı düşündüm burda herkesin düştüğü hataya düşmek istemedim bu cihazları yedeklemeden sıfırlama yapmak teknik servise göndermeyi düşünmektir. ben yedeklemeyi actıgımda yedeklendi diyor fakat yedekler eski sahibinin hesabına mı gidiyor yoksa benim actıgım yeni hesaba mı gidiyor onu çözemedim bunu bilen varsa bana yardımcı olablirmi illa bu telleri sıfır mı almak gerekiyor yada ikinci el ölü olmasının sebebi bunlarmı birde bunlarda cok şarj gidiyor yogun kullansam günde iki sefer şarj ederim kesin bu yönünü sevmedim ama yiğidi öldür hakkını vermek lazım bu teller hız kullanım acısından hepsini katlar böler…adam kullanmayı bilmiyor windowsu kötülüyor önce adam gibi kullanmayı ögrenin sonra yorum yapın..

  • -Microsoft hesabını silmek için telefonu sıfırlamanız gerekmektedir.
   -Sıfırlama işlemini yaptığınızda telefon kendi hafızasında yüklü olan yazılımı yeniden yükler. Sıfırlama işlemi sonrası servise göndermeniz gereken bir durum söz konusu değildir.
   -“Yedekleme” telefonunuzun rehberini, mesajlarınızı, uygulama listenizi ve multimedya dosyalarını kapsamaktadır. Yazılım yedeklemesi değildir.

 110. nazlı diyor ki:

  Ben lumia 620 kullanıyorum. Telefonuma whatsapp yükledim. İnternet paketim olduğunda şebekeyi açtığımda çalışmıyor. İllaha wi-fi a bağlanmam gerekiyor. Bağlanmadan nasıl whatsapp kullanabilirim. Yardımcı olur musunuz?

 111. fatih diyor ki:

  merhaba ben facebook paketi aldım sadece faceye giriyorum ve çıkıyorum kontorlerimden gidiyor hatta hiç faceye girmesem ana menüde durmama rağmen yine gidiyor nedeni ne olabilir acaba ?

 112. lumiii diyor ki:

  Merhabalar ben lumıa 620 kullanıyorum whatsaptan müzik gönderemiyorum. Ama fotoğraf filan gönderebiliyorum karıştırıyorum filan olmuyor yardımcı olabilir misiniz

 113. ahmet diyor ki:

  Benim lumia 620 de yan menude 42 tane uygulma var ve alfabetik gruplar cıktı bunun sebebi neden olabilir bunu nasıl düzeltebilirm..bi iki tane uygulama sildim olmadı en son instagram indirdim gruplar oldu sonra silmeme ragmen gruplar kaldı

 114. dogukan diyor ki:

  hocam 620 kullanıcısıyım. ana ekrandan facebook uygulamasını sildim sadece kişiler de kaldı ve şu an bildirimlerimi göremiyorum tekrardan nasıl getiririm ?

 115. ahmet arslan diyor ki:

  Lütfen Yardııım!
  Lumialarda açılır pencere engelleyicisini kaldıramıyor muyuz acaba ??

 116. ersin diyor ki:

  Numaramı nasıl gizleyebilirim lütfen söyleyin

 117. halil diyor ki:

  Arkadaşlar ben telefonumu garantiye yolladım geldiğinde “Ailem kurulumu” istedi “Ebeveyn ayarlar” dedi telefonu sıfırladım “şu anda hizmet kullanılamıyor lütfen sonra tekrar deneyiniz” diyor oyun uygulama indiremiyorum lütfen yardımcı olur musunuz?

 118. erdal diyor ki:

  3g ile nasıl arama yapcam öyle bi secenek bulamadım altını ustune getirdim yok

 119. enes diyor ki:

  merhaba bende nokıa 620 var yeni sd cart aldım bilgisayarımdan şarkı yükledim fotoraf yükledim fakat bunlara erişemiyorum pc ye takınca gözüküyo ama telefonda cd karla ilgili depolama alanından başka hiç bi bilgi yok ? ne yapmam gerekir ?

  • Merhaba, Windows Phone işletim sistemli cihazlarda dosya yöneticisi olmadığından dolayı SD kartın içerisindeki verileri dosya dosya göremezsiniz. Müzik çalara girdiğinizde karttaki müzikler listelenir, Galeriye girdiğinizde karttaki resimler görüntülenir.

 120. Mehmet Şükrü Köseoğulları diyor ki:

  920 kullanıcısıyım çocuklar telefonumu kurcalarken yanlışlıkla fabrika ayarına döndürmüş telefonu sıfırlamışlar.
  Not:Telefonu aldığımde ayrıca bir Office proğramı satın almadım.
  Telefon rehberindeki kişileri yeniden getirebilirmiyim.?
  Yardımcı olabilirmisiniz.

 121. Mehmet Şükrü Köseoğulları diyor ki:

  Hocam 920 telefonumu aldığımda Microsoft hesabı açmıştım ancak ayrıca bir Qffice paketi satın almamıştım.
  Microsoft hesabıma girdiğimde aşağıdaki sayfa çıkıyor.

  ”Office, bu hesapla ilişkilendirilmemiş.
  Office’i önceden etkinleştirdiyseniz, oturumu kapatın ve Office’i etkinleştirmek için kullandığınız Microsoft hesabıyla tekrar oturum açın.
  Office’iniz varsa ve etkinleştirmediyseniz, etkinleştirmek için ürün anahtarınızı kullanabilirsiniz. Office’i şimdi etkinleştirin
  Office’iniz yoksa, Office mağazasından satın alabilirsiniz.”

 122. nupelda diyor ki:

  lumıa 520 kullanıyorum 3g görüntülü arama nasıl yapabilirim görünütülü arama tuşu yok nasıl yapabilirm lütfen yardmcı olun……..

 123. Emre diyor ki:

  merhaba 620 de ben wifiyi açınca başka telefon benim internetime girebiliyo mu?

 124. Sude uğur diyor ki:

  ben lumia 620 kullanıyorum ve whatsapp tan birini engellemiştim şimdi kaldırmak istiyorum olmuyor ne yapmam gerek ??

 125. Berna Gamze diyor ki:

  lumia 620 den okulda mebin yasakladığı sitelere nasıl girebilirim hangi programı indirmem lazım

 126. ftmm diyor ki:

  ben lumia 620 kullanıyorum.şu an hareket sensöründe bir sorun oldu yatay çektiğim fotolar dik çıkyor telefonu yatay pozisyonda kullanamıyorum.video izledikten sonra yatay şekilde dik olmuyor.bunu nasııl düzeltebilirim

 127. recep diyor ki:

  Lumia 620 kullanıyorum telefonuma mağazadan pes indiremiyorum telefonunuzda buna uygun değil diyor ne yapmalıyım Allah’ını seven yardım etsin

 128. yazel diyor ki:

  Merhaba ben Nokia lumia 620 kullanıyorum fakat tek sorun powercam , Facebook Messenger gibi uygulamalar neden yüklenmiyor ??

  • Bu tamamen Windows Phone işletim sistemi ile ilgilidir. Facebook Messenger henüz bu işletim sistemini desteklememektedir. Ama zaten telefona Facebook hesabınızı tanımladığınızda telefonunuzun kendi “Mesajlar” kısmından çevirimiçi olan arkadaşlarınızı görüp konuşabiliyorsunuz. Yani messenger’a gerek kalmıyor.

 129. Şinasi diyor ki:

  Merhabalar. Ben çok yakın Bi,zamanda lumia620 aldım her şeyi çok iyi ama bazı ayrıntı şeyler unuttullmş. Benim,3 sorum olacak. 1. Telefonun hareket sensorunu nasıl kapatırım,(ekran döndürme) gibi.
  2. Klavye büyütme yada,playdeki swype gibi bi program yokmu
  3. Telefon çok yeni olmasına rağmen çok yavaş ve takılıyor.

  • 1. Ekran döndürme kapatma yok. Yazılım güncellemesi ile gelecek.
   2. Klavye büyültme yok. Kaydırarak yazma var.
   3. Normalde yavaş bir cihaz değil. Acaba dahili hafızası çok mu doldu?

 130. seda diyor ki:

  mrb ben lumia 620 kullanıyorum müzik yükledim fakat arayan kişiye o müziği ekleyemiyorum sadece nokia müzikleri görünüyor

 131. Nurhan diyor ki:

  Ben de bir lumia 620 kullanıcısıyım ve nasıl müzik indireceğimi bilmiyorum lütfen yardımcı olabilir misiniz?
  Bi de veri kullanımını kapatmama rağmen hala konturum gidiyor ne yapmam gerekiyor ?

  • Müzik indirme işlemi mağazadaki uygulamalar sayesinde oluyor. Fakat indirdiğiniz müzikler telefonun içerisine sizin görebileceğiniz şekilde kaydedilmiyor. İndirdiklerinizi sadece uygulama üzerinden dinleyebiliyorsunuz.

   Veri kullanımını kapattıysanız krediniz başka bir sebepten dolayı gidiyordur.

 132. haticr diyor ki:

  Nokia lumia 620 telefonunda gelen multimedya mesajları açılmıyor ne yapmam gerekiyor

 133. mehmet diyor ki:

  620 almayı düşünüyorum ama tek sıkıntım şarjının az gitmesi msjlaşmayı sık kullananlar için büyük sorun mu ?

 134. mehmet diyor ki:

  Ekran döndürme (hareket sensörü) çok mu hassas ?

 135. inull diyor ki:

  4 aydır lumia 620 kullanıyorum internete girip kısa bir video izlediğimde dünya kadar mb gidiyor
  gitmemesi için ne yapmalıyım yardım please

 136. Ahmet Can diyor ki:

  İnternetten müzik indirmeye çalıştığımda indirmiyor açıyor nasıl yükleme işlemini yapabilirim

 137. dilara yılmaz diyor ki:

  merhaba bende lumia 620 kulanıyorum. whatsapp ve mesaj zil seslerimi telefonumdaki melodiler dışında bir başka melodi yapamıyor muyum ? zil sesi yaratıcı ile sadece normal telefon zil sesi yaratabiliyorum fakat whatsapp ve mesaj zil seslerini farklı bir melodiler kullanabiliyor muyum ?

 138. gizem diyor ki:

  hocam lumia 925 kullanıyorum bluetootha bağlanamıyorum açık konuma getiriyorum hiçbir şey olmuyor , diğer cihazlar da beni göremiyor

 139. mücahit diyor ki:

  lumia 620 de görüntülü konuşma nasıl yapabilirim ?

 140. lumia 620 diyor ki:

  lumia 620 kullanıyorum yazılım guncellemesi yapmaya basladı ve su an acılmıyo. Format attırmam gerekiyo ama fotoğraflarımı yedeklemek istiyorum yardım eder misiniz ? telefonum acılmıyo tekrar bilginize .. tesekkurler

 141. melisa diyor ki:

  Whatsappda arka planı nasıl yapabilirim nokıa lumıa 520’de

 142. hatice diyor ki:

  merhaba 620 telefonum var fakat multımedya mesajı gonderemıyorum gelen uyarı gonderilemıyor bu mesajda medya içeriği var bu sorunun nasıl çözülür teşekkurler

 143. selda diyor ki:

  merhaba bnm ıkı sorum olacak rehberımdek kısılerı goremıyorum ayrıcacd karttan muzıklerı calan muzık yapamıyorum yardımcı olurmsunuz bu arada 520 kullanıyoru
  m

 144. ecem çetin diyor ki:

  lumia 620 de neden radyo yok arkadaşın 520 var güncellemeyle radyo gelmiş 620 de de olurmu günceleme yapılsa ????

 145. ilayda diyor ki:

  Merhaba, 620 kullanıyorum bir sure once instagram yukledim ve hiç bir problemle karşılaşmadım, fakat son 3 gundur instagrama gıremıyorum, kaldırıp yıne kurmayı denedim şimdide indirirken hata veriyor. ne yapmalıyım?

 146. çiğdem diyor ki:

  yav arkadaşlar bende 620 kullanıcısıyım benimde ne zaman kredi yüklesem bütün hepsini yiyor mesela diyor ki 885 kb kullanım tutarı 2 tl diyor anlamadım gitti faturalı hatta geçicem korkuyorum geçmeye faturası aşar diye lütfen yardımcı olur musunuz ben sizin yazdıklarınıza göre veri kullanımını kapattım şimdi daha yeni veri kullanımını kapatınca ben internete wifiden yada kendi paketimden bağlanamaz mıyım şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim

 147. çiğdem diyor ki:

  merhaba arkadaşlar bende 620 kullanıcısıyım sürekli kontörümü yiyorlar anlamadım gitti faturalı hatta geçicem korkuyorum faturayı aşar diye sizlerin yorumlarına göre veri bağlantısını kapattım şuan kontörüm olmadığı için gidip gitmediğini anlayamıyorum bir de veri bağlantısı kapalıyken ben wi fi den yada kendi paketimden internete bağlanamaz mıyım lütfen yardımcı olur musunuz şimdiden hepinize teşekkür ederim.

 148. aslı diyor ki:

  Benim telefonum Nokia lumia 620 whatsapptan arkadaşım şarkı gönderdi ama telefonu kaydedemiyorum yardımcı olabilirmisibiz

 149. nupelda diyor ki:

  nokıa 520 kullanıyorum telefonumda mağazadan yükliyemiyorum ailem ayarlanızı yapın diyor nasıl yapıldığınıda unutmuşum bilgilendirirmisinz lütfen

 150. ünal diyor ki:

  lumia 620 aldım eski telefonumdaki sd kardı taktım müzik ve resimleri görüyorum ve dinliyorum ama telefonun müziğini değiştirmek için kullanamıyorum şarkı üzerine tıklayarak ta denedim ama zil sesi yap ya da benzeri seçenek yok yardım ederseniz sevinirim tşk…

 151. ali veren diyor ki:

  benim sorum telefonun arkasında made in çin yazıyor bu ne anlama geliyor. sadece benim telefonda mı böyle yoksa sahiden çin telefonu mu aldık :)

 152. Fuat diyor ki:

  Merhabalar ben bisey sorcaktm kız arkadasımın lumia telefonu var whatsapp yukluyoruz ama telefonda görükmüyor bunun sebebi nedendir acaba yardimci olurmusunuz ?

 153. ibrahim halil diyor ki:

  yahu bluetooth ile dosya gönderdi bana arkadaşım ama bulamıyorum nasıl iştir çözsemedim nereden bulabilirim ?

 154. kübra diyor ki:

  merhaba. ben lumia 620 kullanıyorum güzel telefon ama şöyle bir sorunum var:telefonumda fazla bir program olmadığı halde hafıza dolu diyor ayrıca 8gblık hafıza kartım var ama uygulamaları oraya yüklemiyor

 155. gonca diyor ki:

  merhabe ben 620 aldım ekran menümün rengini değiştiremiyorum simsiyah oldu ilk aldığımda renk yeşildi çok iğrenç ya aldığıma pişman oldum gitti paracıklarım bukadar kullanımı zor insanı yoraan bir telefonla karşılaşmamıştım resmen kafayı yedirtti bana

 156. şeyma diyor ki:

  mrb benim tel lumıa 620 benim internet paketim var ama ben onu değilde wifi ağındaki ineterneti kullnamak istiyorum.. wifi açık ağlantı var fakat paketten gidiyor kullanım..

 157. alexs diyor ki:

  lumia 620 de mobil veriyi kısa yoldan nasıl kapatıp açabilirim. ayrıca 8.1 l620 için uygunmu?

 158. Şeyma diyor ki:

  Nokıa Lumıa 620 kullanıcısıyım. telefonumun kalibresi kaydı nasıl düzeltebilirim ?

 159. sli diyor ki:

  Ben Hotmail programını sildim geri getiremiyorum simdi de magzada da yok nasıl geri getirebilirim acaba?

 160. cennet diyor ki:

  520 kullanıcısıyım başka bir telefondan bluetoot ile fotoğraf alamıyorum hata veriyor ne yapmam gerek ?

 161. yagmur diyor ki:

  Slm istavram beta kullanıyorum ama fotograf indiremiyorum ıstgramda ki fotoları nasıl indiebilirim şimdiden teşekkürler…

 162. tuğba diyor ki:

  Nokia lumia 620 kullanıyorum telefonda biriyle konuşurken telefonu kulağıma tuttuğum an telefonun kilidi otomatik olarak açılıyor,ışığı yanıyor lutfen yardımcı olun.

 163. murat diyor ki:

  Mrhb.ben lumia620 kullanıcısıyım.telefon hafızasında yer olmasına rağmen bir turlu oyun indiremiyorum,uyarı geliyordu,en sonunda telefona sıfırlama yaptım.buseferde onedrıve yüklediğim dosyalar ana menüye resim albümüne skydrıve olarak gelmiş,albümden silersem onedrıve dende siliniyor,yani albümlerden nasıl kaldırıcam yardımcı olursanız sevinirim.

 164. jiyan diyor ki:

  selam ben nokia 620 kullanıyorum 2.el aldım memnunum ama donuyor bu donmayı nasıl çözebilir yardımcı olabilirmisiniz :)

  • 512 MB RAM’e sahip olması ve telefonun dahili belleğindeki alan kısıtlılığı sık sık donmalara neden olacaktır. Bununla ilgili alınacak önlemler kısa dönemlidir. Donma olayını tamamen ortadan kaldıracak bir çözüm söz konusu değildir.

 165. behiye diyor ki:

  Whatsapp da görüntülü arama nasıl yapabilirim yapılmıyor

 166. error78 diyor ki:

  Telefonumu pc ye bağlayıp bikez şarkı yüklüyorum güzel tamam , sonra Bi kez daha yüklediğimde o 2. Kez yüklediğim şarkıların isimleri görünmüyor sonra fotolar 2şer ikişer görünüyor birini sildiğimde 2si de siliniyor. Hafıza kartını biçimlendirdiğimde düzeliyor baştan yüklediğimde şarkıların isimleri falan, telefonu sıfırladım yine aynı şeyler oldu napmam gerekli sizce neden 2. Kez yüklediğim şarkıların isimleri yazmıyor fotolar sıfırlamadan sonra düzeldi ama şarkılar aynı isimleri yazmıyor sonradan yuklediklerimin

 167. ali diyor ki:

  hocam merhaba bnim telefonum 620 yaklaşık üç ay önce silmiş olduğum mesajlar ile resimleri kurtarabilirmiyim.

 168. ali diyor ki:

  bahsetmiş olduğum mesajlar, mms kısa mesaj yedekleme kutisunda göremedim

 169. Şükran diyor ki:

  Bende Lumia 620 kullanıyorum.Kilit ekranından saati ve tarihi kaldırabilir miyiz?

 170. ibrahim diyor ki:

  ben 620 lumia kullanıyorum 1 yıldır bugün bir problem oldu hala düzeltemedim
  karşıdan arandığım zaman zil sesi çalmıyor sms zili veya vatsap zili çalmıyor
  bütün herşey normal gözüküyor her şeyi yaptım fabrika ayarlarını’da yeniledim
  karşı tarafla konuşabiliyorum fakat zil sesleri yok
  yardımlarınızı bekliyorum teşekkürler

 171. ezgi diyor ki:

  ANA SAYFA ARKA PLANI NASIL YAPABİLİRİM ?

 172. yaşar247 diyor ki:

  nokia 620 telefon kapalı iken şarza koyuyorum telefon şarz olurken kendi ekranı açılıyor.neden

 173. Sibel diyor ki:

  Benim tlfn 620 fotoğraf çekiyorum ama bir türlü klasör haline getiremiyorum nasıl düzeltebilirim

 174. ufuk diyor ki:

  Bende lumia 820var telefnu sıfırladım ve windows hesabi istyo ne whatsap ne de bşka bi uygulama yükleyemiyorum hata veri yardim lütfen

 175. rıdvan diyor ki:

  Sd kartdaki müziği nasıl zil sesi yapabilirim

  • Şarkıları zil sesi olarak kullanabilmek için Ringtones klasörünün içerisine atmanız gerekmektedir. Eğer bu imkan yoksa mağazadan Lumia zil sesi yapıcı programını indirmelisiniz.

 176. levent Erdoğan diyor ki:

  Slm benim tel lumıa 625 tel ne resim alıyor nede resim gönderemedim lütfen mms içerikli mesajları alamıyorum yardımcı olurmusunuz

  • Merhaba Levent bey, Ayarlar – Sistem Ayarları – Mesajlar menüsünden MMS ile ilgili olan ayarların doğru olduğundan emin olunuz. Cihaz incelemeleri de dahil MMS özelliğini hiç kullanmadığım için bu konuyla ilgili fazla yardımcı olamayacağım size. Artık MMS yerine e-posta eki olarak göndermenizi öneririm.

 177. Beyza diyor ki:

  Merhaba;
  lumia 925 kullanıyorum şöyle bir sıkıntım var mağazadan uygulama yüklemek istediğimde beklemede yazısı çıkıyor ve saatlerce öyle kalıyor. Telefonda kullandığım hesap 18 yaş altı görülüyor bununla ilgisi olabilir mi?

 178. Zeynep Niğbolu diyor ki:

  Mehaba ben nokia lumia 620’kullanıyorum. Telefonumdakş uygulamalara nasıl şifre koyabilirim ç

 179. Cihan diyor ki:

  Merhabalar. Ya ben lumia 620 kullanıcısıyım ve yanlışlıkla Microsoft hesabı bölümünde ki sunucu adresini sildim. Nasıl geri yükleyebilirim veya bu sunucu yazan bölüme ne yazmalıyım?

 180. şeyma diyor ki:

  meraba ben nokıa lumıa 620 kullanıyorum hıç bi uygulama ındırmedım whatsapptan başka ama sureklı telefon depolama alanı az diyor. hafıza kartım 8 cb ne yapacağımı bilmiyorm yardım edın :(

 181. guler diyor ki:

  Merhaba .ben 620 kullaniyorum.klaviaturume,bir sey oldu.hic bir sey yazamiyorum.yardimci ola bilirseniz sevinirim

 182. mustafa diyor ki:

  merhaba nokia 620 kullanıyorum rehberde iki isim ve soyadı yazıldıgında ortada yazılan ismi göstermiyor nasıl düzeltebilirim

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir