Nokia Lumia 620 inceleme
 • 355

Nokia Lumia 620 inceleme

Nokia Lumia 620 inceleme

Nokia Lumia 620 inceleme
Lumia serisinin küçük telefonu Lumia 620 modelini inceleyeceğiz. Lumia 620, Lumia 800’den de daha küçük boyutlara sahip. Yine dokunarak şarj olmaz özelliği var. Bu özelliği dokunmatik şarj aleti aldığınızda kullanabiliyorsunuz. Paket içerisinden çıkan şarj cihazı standart şarj cihazıdır. Lumia 620 incelemesini okuduktan sonra Windows Phone hakkında daha detaylı bilgi edinmek için Lumia 920 ve Lumia 820 incelemelerimizi de okuyabilirsiniz. Sonuçta burada anlatılanların %90’ı işletim sisteminin özellikleri. Telefonla ilgili sorularınızı bu yazının altına yorum olarak yazabilirsiniz. İncelememizin ilk bölümü daha çok başlangıç ayarları ile ilgilidir.

Önce Microsoft hesabımızı tanımlayalım
Telefonun tüm özelliklerini kullanabilmek ve rehber, mesajlar ve takvim gibi öğelerin yedeklenmesini sağlamak için bir Microsoft hesabı ve bir Nokia hesabına ihtiyacımız var. Microsoft hesabı (@hotmail.com, @hotmail.com.tr, @outlook.com vb.) telefondaki rehberinizi, mesajlarınızı, ajandanızı, fotoğraflarınızı ve dokümanlarınızı yedeklemek için kullanılır. 7 GB kotalı SkyDrive çevirim içi depolama servisi üzerinden bu yedeklenen verilere ulaşabilirsiniz.

Nokia Lumia 620 inceleme Ana ekran

Kapağı açma
Eğer Lumia 820 incelemesini okuduysanız, o telefonun arka kapağını çıkarmanın ne kadar zor olduğunu yazmıştık. Neyseki Lumia 620’nin kapağı daha kolay açılıyor. Arkadaki flaş ışığına bir parmağınızı bastırıp kapağın kenarından kendinize doğru çekin. Kapağı takarken de önce alt kısımdaki micro USB yuvasına oturtturun. Aksi halde kapak tam oturmaz.

Ana menü
Lumia 620’nin tek ana ekranı var. Bu ana ekrana canlı kutucukları ekleyebiliyorsunuz. Uygulama listesi ekranına ulaşmak için telefonun ekranını sola doğru çekiniz. Uygulamalar alfabetik sıraya göre listelenecektir. Arama tuşunu kullanarak bir uygulama daha hızlı ulaşabilirsiniz. Sık kullandığınız uygulamaların canlı kutularını ana ekrana ekleyerek daha hızlı açabilirsiniz. Bir uygulamanın canlı kutucuğunu ana ekrana eklemek için uygulama listesinden, uygulamanın ismine basılı tutup açılan kutucuktan “Başlangıç Ekranına Sabitle” yi seçiniz.

Nokia Lumia 620 inceleme Alarm Kısayol Oluşturma Kişiler

Sosyal ağ hesapları ve e-posta hesapları ekleme
Telefonunuzu kullanmaya başlamadan önce Ayarlar menüsünden temel ayarları yapmakta fayda var. Mesela en önce sosyal ağ hesaplarınızı ve e-posta hesaplarınızı telefona tanımlayınız. Bunun için Ayarlar > E-Posta + Hesaplar yolunu izleyeceksiniz. Telefon Facebook’tan kişileri, Google’dan rehberinizi alıp birleştirebiliyor. Sosyal ağ hesaplarınızı girdiğinizde, rehberden bir kişinin ayrıntılarına baktığınızda bu kişiye ait tüm hesapları görebiliyorsunuz.

Eski telefonunuzdan rehberinizi ve mesajlarınızı alma
Telefonunuzda yüklü ise “Verilerimi Aktar” uygulamasını çalıştırıp Bluetooth’unuzu açarak eski telefonunuzdan rehberinizi, mesajlarınızı veya desteklenen diğer içerikleri yeni telefonunuza aktarabilirsiniz. Verilerimi Aktar uygulaması telefonunuzda yüklü değilse Uygulama Mağazasından yükleyebilirsiniz.

Nokia Lumia 620 inceleme Uygulama listesi oyun profili

Telefonu sıfırlama
Herhangi bir sebepten dolayı telefonu sıfırlamanız gerekirse, rehberinizin, mesajlarınızın, yüklediğiniz uygulamaların ve fotoğraflarınızın silinmemesi için mutlaka telefona bir Microsoft hesabı tanımlamış olmanız gerekmektedir. Telefon sıfırlandıktan sonra Hesap ekleme kısmından aynı Microsoft hesabını girdiğinizde tüm içeriğiniz (Uygulamalar da dahil) telefona internet üzerinden yeniden yüklenir. Telefonu sıfırlamak için Ayarlar > Hakkında > Telefonu Sıfırlayın seçeneğini seçiniz.

Uygulamalar arasında geçiş yapma
Nokia Lumia 620′de uygulamalar arasında geçiş yapmak için Geri tuşunu bir kaç saniye basılı tutun. Açık olan uygulamalar ekranda listelenecektir. Geçiş yapmak istediğiniz uygulamayı ekrandan seçebilirsiniz.

Nokia Lumia 620 inceleme kapasite kontrolü

Arka planda çalışan uygulamaları kapatma
Lumia 620’de arka planda çalışan uygulamaları tamamen kapatmak için uygulama açıkken, telefonun ana ekranına dönene kadar Geri tuşuna basınız. Böylece açık olan uygulama kapanmış olacaktır. Geri tuşuna basılı tutup açık olan uygulamaları listelediğinizde kapattığınız bu uygulamayı göremeyeceksiniz. Eğer müzik çalar açık ve bir şarkı çalıyorsa bu şekilde müzik çalar kapanmaz. Müzik uygulamasını tamamen kapatmak için öncelikle çalan şarkıyı durdurmanız gerekmekte. Arka planda birden fazla uygulama açık ise Geri tuşuna ekranda hiçbir hareket olmayana kadar arka arkaya basılı tutunuz. Telefon her bir uygulamayı kapattığında ana ekrana dönecek ve açık olan diğer bir uygulama varsa onun ekranına geçiş yapıp tekrar ana ekrana gelecektir. Bu hareket arka planda açık olan uygulama kalmayana kadar devam eder.

Bir uygulamayı telefondan kaldırma
Nokia Lumia 620′de bir uygulamayı telefondan kaldırmak için uygulama listesinden silmek istediğiniz uygulamayı bulunuz. Silmek istediğiniz uygulamanın isminin üzerine basılı tutup açılan pencereden “Kaldır”ı seçiniz. Bir oyunu silmek isterseniz “Oyunlar” uygulamasının içinde listelenen oyunu seçip aynı yolu izleyiniz.

Nokia Lumia 620 fotoğraflar

Nokia Lumia 620 ekran görüntüsü alma
Ekran görüntüsü almak için güç tuşuna ve Windows 8 logosuna aynı anda basmanız gerekiyor. Ekran görüntüsü alarak kaydettiğiniz görüntülere Fotoğraflar > Albümler > Ekran Görüntüleri klasöründen ulaşabilirsiniz.

Bir kelimenin arasındaki harfi seçme
Bir kelimenin arasındaki harfi seçmek için imleç çıkana kadar ekrana basılı tutunuz. Birkaç saniye sonra ekranda bir imleç çıkacak. Elinizi çekmeden imleci kelimenin arasındaki harflere getirebilirsiniz.

Bluetooth ile resim veya dosya gönderme
Bluetooth ile bir dosya veya multimedya içerik göndermek için öncelikle Bluetooth’u açmanız gerekmekte. Aksi halde Paylaşma seçeneklerinde Bluetooth görünmez. Paylaşmak istediğiniz fotoğrafı açıp Seçenekler’den Paylaş butonuna basınız ve ardından Bluetooth’u seçiniz.

Telefonu uzaktan kilitleme
Ayarlar > Telefonumu Bul menüsünden seçeneği açık hale getirin. Ardından Microsoft hesabınızla windowsphone.com adresinden hesabınıza giriş yaparak telefonunuzu çaldırabilir, kilitleyebilir ve içeriğini sıfırlayabilirsiniz.

Lumia 620 Mesajları bildirim çubuğunda göstermeyi engelleme
Mesajlarınızı (SMS, Whatasapp vb.) bildirim çubuğunda gösterilmesini engellemek için Ayarlar > Bildirimler+Eylemler menüsüne geliniz ve buradaki listeden SMS ve Whatsapp’ı kaldırınız. Böylece artık gelen mesajlarınız bildirim çubuğunda gösterilmeyecektir.


Nokia Lumia 620 inceleme 2. Bölüm

Galeri: Nokia Lumia 620

Sevebilirsin...

355 Yorum

 1. hatice diyor ki:

  merhaba ben lumia 620 kullanıyorum arkadaşıma bluetoothdan nasıl şarkı atabilirim ?

  • Öncelikle Bluetooth’u açın ve Müzik Çalar > Şarkılar’dan paylaşmak istediğiniz şarkınun üzerine basılı tutun yada açın ve Seçeneklerden Paylaş’ı seçin.

   En başta Bluetooth’u açmazsanız Paylaşma seçeneklerinde görünmez.

 2. ozan diyor ki:

  Merhaba benim Lumia 620 telefonum var, çok memnunum telefondan. Telefonum bozuldu veya suya düştü diyelim, rehberimdeki telefon numaralarına nasıl ulaşacağım? Sim karta numaraları kopyalama imkanı sunmuyor mu bu telefon?

  • Telefona bir Microsoft hesabı kurduysanız rehberiniz otomatik olarak hesabınıza yedeklenir. Bilgisayardan Microsoft hesabınızla oturum açıp sol üst köşeden Kişiler’i seçiniz.

 3. ufuk diyor ki:

  Merhaba, lumia620 telefonum var. Bilgisayarla telefonum arasında USB ile bağlantı kutamıyorum. USB kablosunu taktığım zaman bişeylerin kurumunu istiyor. Ama olmuyor. Bu sorunu nasıl düzelteblirim..?

 4. kübra demir diyor ki:

  ben lumia 620 kullanıcısıyım telefonumdan memnunum ama menüyü renklendiremedim telefonculara aldığım her yere sordum ama ekran renklenmio yardımcı olurmusunuz?

 5. mustafa oz diyor ki:

  merhaba ben daha önceden sd cart tta olan vıdeoları mı bloototla gonderemıyorum paylaş seçeneği cıkmıyo resımlerde ve şarkılarda cıkıyo ama vıdeoda cıkmıyo naapmalıyım ?

  • Bluetooth’un çıkması için önce Ayarlardan Bluetooth’u açmanız lazım. Açık olduğu halde çıkmıyorsa tüm videolar için aynı şeyi yapıp yapmadığını kontrol edin. Belki video çok büyük olduğu için Bluetooth çıkmıyor olabilir.

 6. mustafa oz diyor ki:

  butun videolarda aynı seyıyapıyo kendı cektıgı vıdeoları gonderıyo ancak sd kartta daha once ındırdıgım yada samsungla cektıgım vıdeoları sadece başlangıç ekranına sabıtlıyo başka seçenek cıkmıyo yada ben eksık bıse yapıyorum anlamadım

 7. mustafa oz diyor ki:

  ayrıyeten eskı vıdeoları sadece müzik ve videolarda gosterıyo yeni cektigimi yada başka telden bloototla gelenı fotoğraflar +albumlerın altında gostrıyo burdanda gonderım oluyo eskılerın hepsı müzik ve videolarda görünüyo ve gönderılemıyo sımdıden saygılar 😀

 8. şule benli diyor ki:

  merhaba!ben daha almamış olmama rağmen size bir soru sormak istiyorum.nokia lumia 620’de müzik yüklemeyi nasıl yapıyoruz?yani mix radio dinlemek istemezsek.şimdiden vereceğiniz cevap için teşekkürler.

 9. okan diyor ki:

  Merhabalar bende lumia 620 tel aldım ikinci el ama cihaz iki aylık nese benim asıl sorunum eski sahibinin microsoft hesabını silemiyorum kendime ayrı bir hesap acıyorum tel sanki benm değil başka birinin telini emanet hissi uyandırıyor bunun için teli sıfırlamayı düşündüm burda herkesin düştüğü hataya düşmek istemedim bu cihazları yedeklemeden sıfırlama yapmak teknik servise göndermeyi düşünmektir. ben yedeklemeyi actıgımda yedeklendi diyor fakat yedekler eski sahibinin hesabına mı gidiyor yoksa benim actıgım yeni hesaba mı gidiyor onu çözemedim bunu bilen varsa bana yardımcı olablirmi illa bu telleri sıfır mı almak gerekiyor yada ikinci el ölü olmasının sebebi bunlarmı birde bunlarda cok şarj gidiyor yogun kullansam günde iki sefer şarj ederim kesin bu yönünü sevmedim ama yiğidi öldür hakkını vermek lazım bu teller hız kullanım acısından hepsini katlar böler…adam kullanmayı bilmiyor windowsu kötülüyor önce adam gibi kullanmayı ögrenin sonra yorum yapın..

  • -Microsoft hesabını silmek için telefonu sıfırlamanız gerekmektedir.
   -Sıfırlama işlemini yaptığınızda telefon kendi hafızasında yüklü olan yazılımı yeniden yükler. Sıfırlama işlemi sonrası servise göndermeniz gereken bir durum söz konusu değildir.
   -“Yedekleme” telefonunuzun rehberini, mesajlarınızı, uygulama listenizi ve multimedya dosyalarını kapsamaktadır. Yazılım yedeklemesi değildir.

 10. nazlı diyor ki:

  Ben lumia 620 kullanıyorum. Telefonuma whatsapp yükledim. İnternet paketim olduğunda şebekeyi açtığımda çalışmıyor. İllaha wi-fi a bağlanmam gerekiyor. Bağlanmadan nasıl whatsapp kullanabilirim. Yardımcı olur musunuz?

 11. fatih diyor ki:

  merhaba ben facebook paketi aldım sadece faceye giriyorum ve çıkıyorum kontorlerimden gidiyor hatta hiç faceye girmesem ana menüde durmama rağmen yine gidiyor nedeni ne olabilir acaba ?

 12. lumiii diyor ki:

  Merhabalar ben lumıa 620 kullanıyorum whatsaptan müzik gönderemiyorum. Ama fotoğraf filan gönderebiliyorum karıştırıyorum filan olmuyor yardımcı olabilir misiniz

 13. ahmet diyor ki:

  Benim lumia 620 de yan menude 42 tane uygulma var ve alfabetik gruplar cıktı bunun sebebi neden olabilir bunu nasıl düzeltebilirm..bi iki tane uygulama sildim olmadı en son instagram indirdim gruplar oldu sonra silmeme ragmen gruplar kaldı

 14. dogukan diyor ki:

  hocam 620 kullanıcısıyım. ana ekrandan facebook uygulamasını sildim sadece kişiler de kaldı ve şu an bildirimlerimi göremiyorum tekrardan nasıl getiririm ?

 15. ahmet arslan diyor ki:

  Lütfen Yardııım!
  Lumialarda açılır pencere engelleyicisini kaldıramıyor muyuz acaba ??

 16. ersin diyor ki:

  Numaramı nasıl gizleyebilirim lütfen söyleyin

 17. halil diyor ki:

  Arkadaşlar ben telefonumu garantiye yolladım geldiğinde “Ailem kurulumu” istedi “Ebeveyn ayarlar” dedi telefonu sıfırladım “şu anda hizmet kullanılamıyor lütfen sonra tekrar deneyiniz” diyor oyun uygulama indiremiyorum lütfen yardımcı olur musunuz?

 18. erdal diyor ki:

  3g ile nasıl arama yapcam öyle bi secenek bulamadım altını ustune getirdim yok

 19. enes diyor ki:

  merhaba bende nokıa 620 var yeni sd cart aldım bilgisayarımdan şarkı yükledim fotoraf yükledim fakat bunlara erişemiyorum pc ye takınca gözüküyo ama telefonda cd karla ilgili depolama alanından başka hiç bi bilgi yok ? ne yapmam gerekir ?

  • Merhaba, Windows Phone işletim sistemli cihazlarda dosya yöneticisi olmadığından dolayı SD kartın içerisindeki verileri dosya dosya göremezsiniz. Müzik çalara girdiğinizde karttaki müzikler listelenir, Galeriye girdiğinizde karttaki resimler görüntülenir.

 20. Mehmet Şükrü Köseoğulları diyor ki:

  920 kullanıcısıyım çocuklar telefonumu kurcalarken yanlışlıkla fabrika ayarına döndürmüş telefonu sıfırlamışlar.
  Not:Telefonu aldığımde ayrıca bir Office proğramı satın almadım.
  Telefon rehberindeki kişileri yeniden getirebilirmiyim.?
  Yardımcı olabilirmisiniz.

 21. Mehmet Şükrü Köseoğulları diyor ki:

  Hocam 920 telefonumu aldığımda Microsoft hesabı açmıştım ancak ayrıca bir Qffice paketi satın almamıştım.
  Microsoft hesabıma girdiğimde aşağıdaki sayfa çıkıyor.

  ”Office, bu hesapla ilişkilendirilmemiş.
  Office’i önceden etkinleştirdiyseniz, oturumu kapatın ve Office’i etkinleştirmek için kullandığınız Microsoft hesabıyla tekrar oturum açın.
  Office’iniz varsa ve etkinleştirmediyseniz, etkinleştirmek için ürün anahtarınızı kullanabilirsiniz. Office’i şimdi etkinleştirin
  Office’iniz yoksa, Office mağazasından satın alabilirsiniz.”

 22. nupelda diyor ki:

  lumıa 520 kullanıyorum 3g görüntülü arama nasıl yapabilirim görünütülü arama tuşu yok nasıl yapabilirm lütfen yardmcı olun……..

 23. Emre diyor ki:

  merhaba 620 de ben wifiyi açınca başka telefon benim internetime girebiliyo mu?

 24. Sude uğur diyor ki:

  ben lumia 620 kullanıyorum ve whatsapp tan birini engellemiştim şimdi kaldırmak istiyorum olmuyor ne yapmam gerek ??

 25. Berna Gamze diyor ki:

  lumia 620 den okulda mebin yasakladığı sitelere nasıl girebilirim hangi programı indirmem lazım

 26. ftmm diyor ki:

  ben lumia 620 kullanıyorum.şu an hareket sensöründe bir sorun oldu yatay çektiğim fotolar dik çıkyor telefonu yatay pozisyonda kullanamıyorum.video izledikten sonra yatay şekilde dik olmuyor.bunu nasııl düzeltebilirim

 27. recep diyor ki:

  Lumia 620 kullanıyorum telefonuma mağazadan pes indiremiyorum telefonunuzda buna uygun değil diyor ne yapmalıyım Allah’ını seven yardım etsin

 28. yazel diyor ki:

  Merhaba ben Nokia lumia 620 kullanıyorum fakat tek sorun powercam , Facebook Messenger gibi uygulamalar neden yüklenmiyor ??

  • Bu tamamen Windows Phone işletim sistemi ile ilgilidir. Facebook Messenger henüz bu işletim sistemini desteklememektedir. Ama zaten telefona Facebook hesabınızı tanımladığınızda telefonunuzun kendi “Mesajlar” kısmından çevirimiçi olan arkadaşlarınızı görüp konuşabiliyorsunuz. Yani messenger’a gerek kalmıyor.

 29. Şinasi diyor ki:

  Merhabalar. Ben çok yakın Bi,zamanda lumia620 aldım her şeyi çok iyi ama bazı ayrıntı şeyler unuttullmş. Benim,3 sorum olacak. 1. Telefonun hareket sensorunu nasıl kapatırım,(ekran döndürme) gibi.
  2. Klavye büyütme yada,playdeki swype gibi bi program yokmu
  3. Telefon çok yeni olmasına rağmen çok yavaş ve takılıyor.

  • 1. Ekran döndürme kapatma yok. Yazılım güncellemesi ile gelecek.
   2. Klavye büyültme yok. Kaydırarak yazma var.
   3. Normalde yavaş bir cihaz değil. Acaba dahili hafızası çok mu doldu?

 30. seda diyor ki:

  mrb ben lumia 620 kullanıyorum müzik yükledim fakat arayan kişiye o müziği ekleyemiyorum sadece nokia müzikleri görünüyor

 31. Nurhan diyor ki:

  Ben de bir lumia 620 kullanıcısıyım ve nasıl müzik indireceğimi bilmiyorum lütfen yardımcı olabilir misiniz?
  Bi de veri kullanımını kapatmama rağmen hala konturum gidiyor ne yapmam gerekiyor ?

  • Müzik indirme işlemi mağazadaki uygulamalar sayesinde oluyor. Fakat indirdiğiniz müzikler telefonun içerisine sizin görebileceğiniz şekilde kaydedilmiyor. İndirdiklerinizi sadece uygulama üzerinden dinleyebiliyorsunuz.

   Veri kullanımını kapattıysanız krediniz başka bir sebepten dolayı gidiyordur.

 32. haticr diyor ki:

  Nokia lumia 620 telefonunda gelen multimedya mesajları açılmıyor ne yapmam gerekiyor

 33. mehmet diyor ki:

  620 almayı düşünüyorum ama tek sıkıntım şarjının az gitmesi msjlaşmayı sık kullananlar için büyük sorun mu ?

 34. mehmet diyor ki:

  Ekran döndürme (hareket sensörü) çok mu hassas ?

 35. inull diyor ki:

  4 aydır lumia 620 kullanıyorum internete girip kısa bir video izlediğimde dünya kadar mb gidiyor
  gitmemesi için ne yapmalıyım yardım please

 36. Ahmet Can diyor ki:

  İnternetten müzik indirmeye çalıştığımda indirmiyor açıyor nasıl yükleme işlemini yapabilirim

 37. dilara yılmaz diyor ki:

  merhaba bende lumia 620 kulanıyorum. whatsapp ve mesaj zil seslerimi telefonumdaki melodiler dışında bir başka melodi yapamıyor muyum ? zil sesi yaratıcı ile sadece normal telefon zil sesi yaratabiliyorum fakat whatsapp ve mesaj zil seslerini farklı bir melodiler kullanabiliyor muyum ?

 38. gizem diyor ki:

  hocam lumia 925 kullanıyorum bluetootha bağlanamıyorum açık konuma getiriyorum hiçbir şey olmuyor , diğer cihazlar da beni göremiyor

 39. mücahit diyor ki:

  lumia 620 de görüntülü konuşma nasıl yapabilirim ?

 40. lumia 620 diyor ki:

  lumia 620 kullanıyorum yazılım guncellemesi yapmaya basladı ve su an acılmıyo. Format attırmam gerekiyo ama fotoğraflarımı yedeklemek istiyorum yardım eder misiniz ? telefonum acılmıyo tekrar bilginize .. tesekkurler

 41. melisa diyor ki:

  Whatsappda arka planı nasıl yapabilirim nokıa lumıa 520’de

 42. hatice diyor ki:

  merhaba 620 telefonum var fakat multımedya mesajı gonderemıyorum gelen uyarı gonderilemıyor bu mesajda medya içeriği var bu sorunun nasıl çözülür teşekkurler

 43. selda diyor ki:

  merhaba bnm ıkı sorum olacak rehberımdek kısılerı goremıyorum ayrıcacd karttan muzıklerı calan muzık yapamıyorum yardımcı olurmsunuz bu arada 520 kullanıyoru
  m

 44. ecem çetin diyor ki:

  lumia 620 de neden radyo yok arkadaşın 520 var güncellemeyle radyo gelmiş 620 de de olurmu günceleme yapılsa ????

 45. ilayda diyor ki:

  Merhaba, 620 kullanıyorum bir sure once instagram yukledim ve hiç bir problemle karşılaşmadım, fakat son 3 gundur instagrama gıremıyorum, kaldırıp yıne kurmayı denedim şimdide indirirken hata veriyor. ne yapmalıyım?

 46. çiğdem diyor ki:

  yav arkadaşlar bende 620 kullanıcısıyım benimde ne zaman kredi yüklesem bütün hepsini yiyor mesela diyor ki 885 kb kullanım tutarı 2 tl diyor anlamadım gitti faturalı hatta geçicem korkuyorum geçmeye faturası aşar diye lütfen yardımcı olur musunuz ben sizin yazdıklarınıza göre veri kullanımını kapattım şimdi daha yeni veri kullanımını kapatınca ben internete wifiden yada kendi paketimden bağlanamaz mıyım şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim

 47. çiğdem diyor ki:

  merhaba arkadaşlar bende 620 kullanıcısıyım sürekli kontörümü yiyorlar anlamadım gitti faturalı hatta geçicem korkuyorum faturayı aşar diye sizlerin yorumlarına göre veri bağlantısını kapattım şuan kontörüm olmadığı için gidip gitmediğini anlayamıyorum bir de veri bağlantısı kapalıyken ben wi fi den yada kendi paketimden internete bağlanamaz mıyım lütfen yardımcı olur musunuz şimdiden hepinize teşekkür ederim.

 48. aslı diyor ki:

  Benim telefonum Nokia lumia 620 whatsapptan arkadaşım şarkı gönderdi ama telefonu kaydedemiyorum yardımcı olabilirmisibiz

 49. nupelda diyor ki:

  nokıa 520 kullanıyorum telefonumda mağazadan yükliyemiyorum ailem ayarlanızı yapın diyor nasıl yapıldığınıda unutmuşum bilgilendirirmisinz lütfen

 50. ünal diyor ki:

  lumia 620 aldım eski telefonumdaki sd kardı taktım müzik ve resimleri görüyorum ve dinliyorum ama telefonun müziğini değiştirmek için kullanamıyorum şarkı üzerine tıklayarak ta denedim ama zil sesi yap ya da benzeri seçenek yok yardım ederseniz sevinirim tşk…

 51. ali veren diyor ki:

  benim sorum telefonun arkasında made in çin yazıyor bu ne anlama geliyor. sadece benim telefonda mı böyle yoksa sahiden çin telefonu mu aldık 🙂

 52. Fuat diyor ki:

  Merhabalar ben bisey sorcaktm kız arkadasımın lumia telefonu var whatsapp yukluyoruz ama telefonda görükmüyor bunun sebebi nedendir acaba yardimci olurmusunuz ?

 53. ibrahim halil diyor ki:

  yahu bluetooth ile dosya gönderdi bana arkadaşım ama bulamıyorum nasıl iştir çözsemedim nereden bulabilirim ?

 54. kübra diyor ki:

  merhaba. ben lumia 620 kullanıyorum güzel telefon ama şöyle bir sorunum var:telefonumda fazla bir program olmadığı halde hafıza dolu diyor ayrıca 8gblık hafıza kartım var ama uygulamaları oraya yüklemiyor

 55. gonca diyor ki:

  merhabe ben 620 aldım ekran menümün rengini değiştiremiyorum simsiyah oldu ilk aldığımda renk yeşildi çok iğrenç ya aldığıma pişman oldum gitti paracıklarım bukadar kullanımı zor insanı yoraan bir telefonla karşılaşmamıştım resmen kafayı yedirtti bana

 56. şeyma diyor ki:

  mrb benim tel lumıa 620 benim internet paketim var ama ben onu değilde wifi ağındaki ineterneti kullnamak istiyorum.. wifi açık ağlantı var fakat paketten gidiyor kullanım..

 57. alexs diyor ki:

  lumia 620 de mobil veriyi kısa yoldan nasıl kapatıp açabilirim. ayrıca 8.1 l620 için uygunmu?

 58. Şeyma diyor ki:

  Nokıa Lumıa 620 kullanıcısıyım. telefonumun kalibresi kaydı nasıl düzeltebilirim ?

 59. sli diyor ki:

  Ben Hotmail programını sildim geri getiremiyorum simdi de magzada da yok nasıl geri getirebilirim acaba?

 60. cennet diyor ki:

  520 kullanıcısıyım başka bir telefondan bluetoot ile fotoğraf alamıyorum hata veriyor ne yapmam gerek ?

 61. yagmur diyor ki:

  Slm istavram beta kullanıyorum ama fotograf indiremiyorum ıstgramda ki fotoları nasıl indiebilirim şimdiden teşekkürler…

 62. tuğba diyor ki:

  Nokia lumia 620 kullanıyorum telefonda biriyle konuşurken telefonu kulağıma tuttuğum an telefonun kilidi otomatik olarak açılıyor,ışığı yanıyor lutfen yardımcı olun.

 63. murat diyor ki:

  Mrhb.ben lumia620 kullanıcısıyım.telefon hafızasında yer olmasına rağmen bir turlu oyun indiremiyorum,uyarı geliyordu,en sonunda telefona sıfırlama yaptım.buseferde onedrıve yüklediğim dosyalar ana menüye resim albümüne skydrıve olarak gelmiş,albümden silersem onedrıve dende siliniyor,yani albümlerden nasıl kaldırıcam yardımcı olursanız sevinirim.

 64. jiyan diyor ki:

  selam ben nokia 620 kullanıyorum 2.el aldım memnunum ama donuyor bu donmayı nasıl çözebilir yardımcı olabilirmisiniz 🙂

  • 512 MB RAM’e sahip olması ve telefonun dahili belleğindeki alan kısıtlılığı sık sık donmalara neden olacaktır. Bununla ilgili alınacak önlemler kısa dönemlidir. Donma olayını tamamen ortadan kaldıracak bir çözüm söz konusu değildir.

 65. behiye diyor ki:

  Whatsapp da görüntülü arama nasıl yapabilirim yapılmıyor

 66. error78 diyor ki:

  Telefonumu pc ye bağlayıp bikez şarkı yüklüyorum güzel tamam , sonra Bi kez daha yüklediğimde o 2. Kez yüklediğim şarkıların isimleri görünmüyor sonra fotolar 2şer ikişer görünüyor birini sildiğimde 2si de siliniyor. Hafıza kartını biçimlendirdiğimde düzeliyor baştan yüklediğimde şarkıların isimleri falan, telefonu sıfırladım yine aynı şeyler oldu napmam gerekli sizce neden 2. Kez yüklediğim şarkıların isimleri yazmıyor fotolar sıfırlamadan sonra düzeldi ama şarkılar aynı isimleri yazmıyor sonradan yuklediklerimin

 67. ali diyor ki:

  hocam merhaba bnim telefonum 620 yaklaşık üç ay önce silmiş olduğum mesajlar ile resimleri kurtarabilirmiyim.

 68. ali diyor ki:

  bahsetmiş olduğum mesajlar, mms kısa mesaj yedekleme kutisunda göremedim

 69. Şükran diyor ki:

  Bende Lumia 620 kullanıyorum.Kilit ekranından saati ve tarihi kaldırabilir miyiz?

 70. ibrahim diyor ki:

  ben 620 lumia kullanıyorum 1 yıldır bugün bir problem oldu hala düzeltemedim
  karşıdan arandığım zaman zil sesi çalmıyor sms zili veya vatsap zili çalmıyor
  bütün herşey normal gözüküyor her şeyi yaptım fabrika ayarlarını’da yeniledim
  karşı tarafla konuşabiliyorum fakat zil sesleri yok
  yardımlarınızı bekliyorum teşekkürler

 71. ezgi diyor ki:

  ANA SAYFA ARKA PLANI NASIL YAPABİLİRİM ?

 72. yaşar247 diyor ki:

  nokia 620 telefon kapalı iken şarza koyuyorum telefon şarz olurken kendi ekranı açılıyor.neden

 73. Sibel diyor ki:

  Benim tlfn 620 fotoğraf çekiyorum ama bir türlü klasör haline getiremiyorum nasıl düzeltebilirim

 74. ufuk diyor ki:

  Bende lumia 820var telefnu sıfırladım ve windows hesabi istyo ne whatsap ne de bşka bi uygulama yükleyemiyorum hata veri yardim lütfen

 75. rıdvan diyor ki:

  Sd kartdaki müziği nasıl zil sesi yapabilirim

  • Şarkıları zil sesi olarak kullanabilmek için Ringtones klasörünün içerisine atmanız gerekmektedir. Eğer bu imkan yoksa mağazadan Lumia zil sesi yapıcı programını indirmelisiniz.

 76. levent Erdoğan diyor ki:

  Slm benim tel lumıa 625 tel ne resim alıyor nede resim gönderemedim lütfen mms içerikli mesajları alamıyorum yardımcı olurmusunuz

  • Merhaba Levent bey, Ayarlar – Sistem Ayarları – Mesajlar menüsünden MMS ile ilgili olan ayarların doğru olduğundan emin olunuz. Cihaz incelemeleri de dahil MMS özelliğini hiç kullanmadığım için bu konuyla ilgili fazla yardımcı olamayacağım size. Artık MMS yerine e-posta eki olarak göndermenizi öneririm.

 77. Beyza diyor ki:

  Merhaba;
  lumia 925 kullanıyorum şöyle bir sıkıntım var mağazadan uygulama yüklemek istediğimde beklemede yazısı çıkıyor ve saatlerce öyle kalıyor. Telefonda kullandığım hesap 18 yaş altı görülüyor bununla ilgisi olabilir mi?

 78. Zeynep Niğbolu diyor ki:

  Mehaba ben nokia lumia 620’kullanıyorum. Telefonumdakş uygulamalara nasıl şifre koyabilirim ç

 79. Cihan diyor ki:

  Merhabalar. Ya ben lumia 620 kullanıcısıyım ve yanlışlıkla Microsoft hesabı bölümünde ki sunucu adresini sildim. Nasıl geri yükleyebilirim veya bu sunucu yazan bölüme ne yazmalıyım?

 80. şeyma diyor ki:

  meraba ben nokıa lumıa 620 kullanıyorum hıç bi uygulama ındırmedım whatsapptan başka ama sureklı telefon depolama alanı az diyor. hafıza kartım 8 cb ne yapacağımı bilmiyorm yardım edın 🙁

 81. guler diyor ki:

  Merhaba .ben 620 kullaniyorum.klaviaturume,bir sey oldu.hic bir sey yazamiyorum.yardimci ola bilirseniz sevinirim

 82. mustafa diyor ki:

  merhaba nokia 620 kullanıyorum rehberde iki isim ve soyadı yazıldıgında ortada yazılan ismi göstermiyor nasıl düzeltebilirim

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir