Nokia Lumia 920 inceleme
 • 125

Nokia Lumia 920 inceleme

Nokia Lumia 920 inceleme

Nokia Lumia 920 inceleme
Nokia Lumia 920 ile ilgili deneyimlerimizi sizlerle paylaşacağız. İncelemenin ilk bölümü telefonun kullanıma hazırlanması ve ilk açılış ile ilgilidir. Sonraki bölümler de ise cihazın özellikleri ile ilgili detaylı açıklamalar yer almaktadır. Siz de Nokia Lumia 920 ve Windows Phone 8 ile ilgili merak ettiklerinizi yorum yazarak bize iletebilirsiniz.

Nokia Lumia 920 inceleme – 2. Bölüm
Nokia Lumia 920 inceleme – 3. Bölüm

Başlarken
Nokia Lumia 920, Windows Phone 8 işletim sistemine sahip. Bu sebeple telefonun tüm özelliklerini kullanabilmek için bir Microsoft hesabı ve bir Nokia hesabına ihtiyacınız var. Cihazı ilk kez başlatırken bu bilgileri gireceğiz. Eğer Microsoft veya Nokia hesabınız yoksa daha sonradan bu bilgileri de girebilirsiniz. Microsoft hesabı (@hotmail.com, @hotmail.com.tr, @outlook.com vb.) telefondaki rehberinizi, mesajlarınızı, ajandanızı, fotoğraflarınızı ve dokümanlarınızı yedeklemek için kullanılır. 7 GB kotalı SkyDrive çevirim içi depolama servisi üzerinden bu yedeklenen verilere ulaşabilirsiniz.

SIM kartı takma
Nokia Lumia 920 micro SIM kartları desteklemekte. Sim kartınız büyük ise öncelikle sim kartınızı kestirin veya yeni bir micro SIM kart alın. Cihazın kutusundan çıkan iğne ile telefonun üst kısmındaki deliğe bastırın. Yuva dışarı çıkana kadar bu değile bastırınız. Sim kartınızı, çip yukarı bakacak şekilde yuvaya yerleştirip yerine takınız. Güç tuşuna basılı tutarak telefonu açınız. Ekrandaki yönergeleri takip edin ve sizden istenilenleri yapınız.

Ana menü
Telefonun kullanımı gayet basit. İki farklı ekran var. Biri telefon ilk açıldığında canlı widgetların bulunduğu ekran. Ekranı parmağınızla sola ittirip açtığınız ikinci ekran ise telefona yüklediğiniz tüm uygulamaların yer aldığı ekrandır. Bu ekran uygulama yükledikçe aşağıya doğru uzayıp gidiyor. Arama fonksiyonunu kullanarak uygulamalara daha kolay ulaşabilirsiniz.

Nokia Lumia 920 inceleme - ana ekran

Ana ekrana widget ekleme
Sık kullandığınız bir uygulamayı ana ekrana eklemek istiyorsanız Uygulamaların listelendiği bölümde uygulamanın ismine tıklayıp parmağınızı basılı tutun. Açılan menüden Başlangıç ekranına sabitle seçeneğini seçiniz. Uygulama artık ana ekranınızda görünecek. Mesela fotoğraf uygulamasını ana ekrana eklediğinizde fotoğraflarınız slide gösteri şeklinde ekranda sürekli dönüyor. Eğer yüklediğiniz uygulamanın ana ekranda buna benzer bir işlevi varsa hemen çalışmaya başlar.

Ana ekrandaki simgelerin boyutunu değiştirme
Ana ekrandaki bir simgenin boyutunu değiştirmek için üzerine basılı tutun ve sağ alt köşesinde çıkan ok işaretine size uygun olan boyuta gelene kadar basın. Düzenlemeyi bitirmek için dokunmatik menü kontrol tuşlarından Geri tuşuna basabilirsiniz.

Nokia Lumia 920 inceleme - Simgelerin boyutunu değiştirme

Ayarlar
Telefonu kullanmaya başlamadan önce Ayarlar menüsüne girip temel ayarları gerçekleştiriniz. Lumia 920 almadan önce bir Android telefon kullanıyorsanız cihazınızdaki rehberi ve ajanda kayıtlarını almak için Ayarlar > E-Posta+Hesaplar menüsünden Google hesabınızı giriniz. Böylece rehberiniz ve ajanda kayıtlarınız cihazınıza alınır. Rehbere bir numara kaydederken yine Google hesabınıza kaydedebilirsiniz. Uygulamalar ile ilgili ayarlar için telefonun Ayarlar menüsüne bastıktan sonra ekranı sola kaydırın. Listelenen uygulamalarla ilgili ayarları buradan yapabilirsiniz.

Eski telefonunuzdan rehberinizi alma
Nokia Lumia 920’nin uygulama listesinde yer alan “Verilerimi Aktar” uygulamasını çalıştırıp Bluetooth’unuzu açarak eski Nokia cihazınızdan rehberinizi alabilirsiniz.

Ofis belgeleri
Nokia Lumia 920’de Microsoft Office uygulaması yüklü gelmekte. Cihazınız Word, PowerPoint ve Excel dosyalarını görüntülemekte, düzenlemekte ve yeni bir belge oluşturabilmekte. Dosyalarınızı telefonda görüntülemek için önce SkyDrive’a atıp ardından office uygulamasını çalıştırınız. Herhangi bir klasörün içerisine attığınız belgeleri telefon görmüyor.

Uygulamalar arasında geçiş yapma
Nokia Lumia 920’de uygulamalar arasında geçiş yapmak için Geri tuşuna bir kaç saniye basın. Açık olan uygulamalar ekranda listelenecektir. Geçiş yapmak istediğiniz ekrandan seçebilirsiniz.

Arka planda çalışan uygulamaları kapatma
Arka planda çalışan uygulamaları tamamen kapatmak için uygulama açıkken, telefonun ana ekranına dönene kadar geri tuşuna basınız. Böylece açık olan uygulama kapanmış olacaktır. Geri tuşuna basılı tutup açık olan uygulamaları listelediğinizde kapattığınız bu uygulamayı göremeyeceksiniz. Eğer müzik çalar açık ve bir şarkı çalıyorsa bu şekilde müzik çalar kapanmaz. Müzik uygulamasını tamamen kapatmak için öncelikle çalan şarkıyı durdurmanız gerekmekte.

Bir uygulamayı telefondan kaldırma
Bir uygulamayı veya oyunu telefondan kaldırmak için ana ekranı sola çekip tüm uygulamaların listelendiği ekrandan silmek istediğinizi bulunuz. Ardından bu uygulamanın isminin üzerine basılı tutup açılan pencereden Kaldır’ı seçiniz.

Nokia Lumia 920 inceleme - Antenler

Antenler
Cihazın Wireless, Bluetooth ve şebeke antenlerinin yer aldığı bölgeler yukarıdaki resimde işaretlenmiştir. Özellikle görüşme esnasında bu bölgelere elinizle veya yüzünüzle bir temas gerçekleştirmeyiniz. Böylece hem cihazınız daha az güç harcar hem de sağlığınıza olan etkisi en aza inmiş olur.

Nokia Lumia 920 inceleme – 2. Bölüm

Sevebilirsin...

125 Yorum

 1. Meltem Kurtul diyor ki:

  Kablosuz şarj özelliği var denmişti ama içinden kablolu şarj aleti çıktı. Telefonu nasıl kablosuz şarj edeceğim?

  • Kablosuz şarj özelliği var fakat bu paket içerisinden standart olarak çıkan bir aksesuar değil. Bu aksesuarı Nokia mağazalarından temin edebilirsiniz.

   Yalnız kablosuz şarj değil de dokunmatik şarj desek daha doğru olacak. Çünkü aksesuarın fişe takılan bir kablosu var. Siz telefonu bu aksesuarın üzerine koyduğunuzda şarj oluyor.

  • emre diyor ki:

   Kablosuj sarj aletini Turkcell mağaalarından 149 tl ile temin edebilirsiniz lumia 920 kaplarıda 30 tlden başlayan fiyatlarla satılmaktadır….

 2. Zafer Çağrı diyor ki:

  Uygulamaların listelendiği ekranın görünümünü değiştirme var mı? Bu şekilde en alttaki uygulamaya ulaşmak çok zor oluyor.

  • Uygulamaların listelendiği ekranı değiştirmek için bir yol yok. Belki ileride bir güncelleme olabilir veya bunu yapmak için mağazada bir uygulama çıkabilir.

   Uygulamaların listelendiği ekranda üstte solda bir arama çubuğu var. Bunu kullanarak daha hızlı ulaşabilirsiniz.

 3. Mustafa Musluk diyor ki:

  Bazı uygulamaların Live Tile kutuları sadece iki boyuttan oluşuyor. Fotoğraflarda olduğu gibi tüm ekranı kaplamıyor. Neden?

  • Bu uygulamayı yazan kişiye bağlı bir durum. Tüm boyutları destekleyen bir uygulama yapmamış. Bunun sebebi uygulamanın Live Tile özelliğinin olmaması olabilir. Sabit bir şekilde duran ve tüm satırı kaplayan bir simgenin faydası olmayacaktır.

 4. Salih Mansur diyor ki:

  Telefonun dahili hafızasına .doc belgesi attığımda görmüyor. Office uygulamasından da giriyorum ama görünmüyor. Ne yapmam lazım?

  • Dosyalarınızı direkt olarak telefona değil, SkyDrive alanınıza atmayı deneyin. Telefonda dosya yöneticisi olmadığı için sıkıntı olabiliyor.

   Bilgisayarınıza SkyDrive uygulamasını kurun ve dokümanlarınızı buradan çevirimiçi hesabınıza ardından telefonunuza indirin.

 5. Nazlı Ocak diyor ki:

  Bu anten kısımlarını gösterdiğiniz çok iyi oldu. Daha dikkatli olacağım.

 6. mahir diyor ki:

  3 sorum olacak. 1 ) msj geldiğinde ana ekranda üst tarafta msj ın tamamı görünüyor. tuş kilidini açmasam bile msj okunabiliyor. bunu kaldırabilirmiyim? 2 ) telefonla görüşmem sırasında 3. bir kişi beni aradığında onun aramasınıda görebilirmiyim önceki telefonumda görebiliyordum . 3 ) watsap yükleyemedim uyumsuz diyor. bu tür uygulamarı yukleyebileceğim güvenli ve uyumlu bir site varmı… android telefolarda androit market vardı bunun gibi mesela? şimdiden teşekkürler

  • Mesajların üst kısımda görünmesini engellemek mümkün. İnceleme için gelen telefonu iade ettiğimiz için direkt yolunu veremeyeceğim ama Ayarlar kısmında Bildirimlerle ilgili menüde en üstte bir seçenek var. Kişisel bilgileri gizle gibiydi sanırım. Bunu işaretlerseniz ana ekranda bildirimler görünmez.

   Görüşme sırasında biri sizi aradığında telefonunuzun size uyarı vermesi için “Arama bekletme servisi”nin açık olması gerekli. Yine tam yolunu hatırlamıyorum ama ayarların içinde Şebeke ile ilgili bir menüde var.

   WhatsApp uygulamasını mağazadan telefona yükledim. Dediğiniz şekilde uyumlu değildir diye bir uyarı almadım. Siz bir site sormuşsunuz ama uygulamaları mağazadan yüklemeyi deneyin.

 7. mahir diyor ki:

  son 1 soru daha .:) yüklediğimiz müzikleri kişiye özel çalması için ayarlayamıyormuyuz .

 8. gözde diyor ki:

  Bugün telefon cebimdeydi şarjı da tam doluydu. Telefonu elime aldım ve telefonun kapandığını gördüm daha da açılmadı. telefon kendi kendine kapanıyor ilk kapandığında korkmuştum babama verdim turkcell götürdü orda hemen açtılar dedi ama ben görmedim şimdi yine kapandı ve açamıyorum nasıl açılacak ?

  • İnceleme sırasında telefon kendi kendine hiç kapanmamıştı. Sadece iki kez donmuştu ve hiçbir şekilde işlem yapılamıyordu. Telefonun güç tuşuna ve ses kısma tuşuna birlikte basarak telefonu resetleyebiliyorsunuz. 7-8 saniye süreyle basılı tutmanız gerekiyor. Tamamen kapanan cihazı da belki bu yolla açabilirsiniz. Telefonun güç tuşuna ve ses kısma tuşuna 8 saniye boyunca basılı tutun.

   Sürekli olarak kendi kendine kapanıyorsa mutlaka servise göndermenizde fayda var. Ayrıca telefonunuzu gün sonunda mutlaka kapatıp yeniden açınız. Bu hem telefonun yavaşlamasını azaltır hem de daha az enerji tüketmesine neden olur.

   • seyfo diyor ki:

    benimki şarjı bitip şarza koyduktan 10dakika sonra açmya çalıştım açılmadı kafayı yicektim neyseki 8sn açma ve ses olayını burda gördüm açıldı, bu ne başımıza iş aldık gibi ya! teşk

 9. Aykut diyor ki:

  Merhaba. Ben bu telefonu daha yeni aldım ve çok memnunum hiç bir sorunum yok ancak müzik çalarla ilgili bi sorunum var müzik çalarda şarkı dinlerken direkt çıktıgımızda kapanmıyoru bunu biliyorum müziği durdurup çıkınca müzik çalar duruyo ama kapanmıyo arka planda çalışmaya devam ediyo sesi azaltma tuşuna bastıgımda en son duraklattıgım şarkı hala orda görünüyo kapanmıyor yani. Bu işletim sisteminden kaynaklanan bi sorun mu yoksa ben mi kapatamıyorum. Şarkı neden duraklatılmış bir şekilde hala görünüyo onu anlayamadım.

  • Herhangi bir sorun yok. Müzik çaları beklemeye alıp çıkarsanız kapanır. Fakat iki farklı müzik çalar var. Biri WP8’e ait diğeri de Nokia Müzik uygulaması. Yukarıda bu durumu açıklamıştık. Ayrıca arka planda çalışan uygulamaları kapatma başlığını da tekrar okuyunuz.

   Kısacası telefonunuzda bir sorun yok. Müzik uygulaması temel uygulamalar arasında olduğundan arka planda çalışmak için beklemektedir.

 10. serdar diyor ki:

  merhabalar lütfen yardımcı olun e posta adresimi yazdım ama ayarlardan onu iptal etmek istiyorum yani sıfırlamak başda adres aldım kendime onu nasıl yapıcam bilgi verirmisiniz lütfenn çok acilllll

  • Ayarlar – Hesaplardan eski adresinizi kaldırıp yeni aldığınız hesabı ekleyiniz. Bunu kabul etmezse telefonu sıfırlayıp yeniden kurulmasını deneyin. Başlangıç ekranında size adresinizi soracak. Yeni adresinizi yazarsınız.

 11. deniz diyor ki:

  arama yaptığımda ya da arama geldiğinde tuş kilidi kapanıyor ve arama yapmadan bassam da açamıyorum kilidi naparsam yapıyım neden böyle bir hata veriyor

 12. ali diyor ki:

  bir sorum olacaktı. Ben bu telefon ile mağaza dışında bir siteden uygulama indirdiğimde açmıyor. Mağazada aransın mı diye soruyor sonra da bulamıyor. Galiba bir ayar gerekiyor. Yardımcı olursanız sevinirim

  • Aynı durumla biz de karşılaşmıktık fakat mağazada o programa uygulama ararken alakasız bir kelime yazabiliyor ve bu yüzden bir uygulama bulamadı diyor. PDF okuyucusu olduğu halde tarayıcıda açtığım bir pdf dosyasını uygulama eksik diye görüntüleyememişti. Sonra mağazada aransın mı diye sordu. Evet dediğimde direkt “pdf” araması değilde “pdfreader” yazmıştı sanırım. Kelime birleşik olduğu için bulamadı. Halbuki sadece pdf yazsa bulacaktı. Yani mağazada kendiniz arama yapıp sonuca ulaşmaya çalışın.

 13. Ebru diyor ki:

  Merhaba Nokia lumia 920 aldım bir 3 g görüntülü görüşme varmı iki hotmail girdim fakat istediğimde kapamıyorum illa devamlı açık kalmasını istemiyorum internet kotam doluyo konu hakkında desteğinizi bekliyorum

  • Görüntülü görüşme yalnızca Skype servisi üzerinden var. Karşı tarafın numarasını çevirip görüntülü arama yapamıyorsunuz ve görüntülü aramaları cevaplayamıyorsunuz. Yani ön kamera sadece sosyal ağlarda kullanılan görüntülü sohbetler için geçerli.

   İnceleme için gelen telefonu iade ettiğimiz için tam bir çözüm sunamayacağım ama Ayarlar kısmından hesabın içine girip gelişmiş seçenekler varsa kontrol edin. Güncelleme sıklığı diye bir şey olmalı mutlaka.

 14. mert oğul diyor ki:

  Merhaba. Lumiada app hinglights’a bağlanmak için e-posta adresimi yazdım. Ama hesabı sil dediğim yerden silinmiyor ben yazmış olduğum e-postanın tamamen silinmesini sitiyorum ama telefon tam aksine messenger daki kişilerimin profil resimleriyle slayt yapıyor.

  • Windows Phone 8’deki Hesap yönetimi Android’deki gibi değil ne yazık ki. Mesela telefonun Ayarlar kısmından bir microsoft hesabı tanımlamış olsanız bile Skydrive uygulamasını kullanırken yeninden hesap bilgilerinizi girmeniz gerekiyor. Office uygulamasını kullanırken yeninden girmeniz gerekiyor. Skype’ı kullanırken yeninden girmeniz gerekiyor. Yani ortak bir kullanım durumu “şimdilik” yok. Ben bahsettiğiniz durumu inceleme sırasında denemedim. Hiçbir şekilde silinmiyorsa en kötü çözüm telefona format atmak olacaktır. Şuan ofisimizde telefon olmadığı için kesin bir çözüm yazamıyorum.

 15. SEDEF diyor ki:

  ARKADAŞLAR BENİM TELEFONUN EKRANIN IŞIKLI YOL RESMİ VARDI UYGULAMA İNDİR DİM ŞİMDİ O RESMİ EKRANA KOYAMIYORUM VE ANA MENÜ MAVİDİ ŞİMDİ SİYAH MENÜYÜ ŞİMDİ NASIL ESKİ HALİNİ GETİRİRİM VE O RESMİ NSIL EKRANA KOYABİLİRİM YARDIMCI OLURMUSUNUZ BANA TEŞEKÜRLER

 16. Sedef diyor ki:

  ekrana resmi nasıl koyabilirim

 17. aykut dikmen diyor ki:

  Lumia ya skype kurdum fakat bi turlu kendimi offline edemiyoru..surekli acik kaldigi icin de sarji coj yio nasi yapicam bole bi sorunla karsilasan var mi?

  • Sedef diyor ki:

   aynı sorunu bende yaşıyorum skypeden bende çıkamıyorum

   • ece yılmaz güler diyor ki:

    Belki yapıyorsunuzdur ama bende de 820 var sky drive da ayarlar var alt segmentte orda hesap ayarlarına girin orada oturumu kapat bölümünü görüceksiniz umarım yardımcı olabildim.

 18. Sedef diyor ki:

  ARKADAŞLAR LUMİA 920 TELEFONUMA SKYPE KURDUM SKYPE GİRDİM ŞİMDİ SKYPE KAPATAMIYORUM

  • Yakında bir Lumia gelecek inceleme için. O zaman bu problemleri cevaplayabileceğim. Şimdi telefon olmadığı için cevap veremiyorum. Biraz beklemenizi rica edeceğim. İnşallah bilen biri size yanıt verir.

 19. emrah diyor ki:

  mrb nokıa lumıa 820 aldım avea hattımı taktım ama ekranda sim hatası yazısı çıkıyor bunu nasılçözebilirm hattım açılmıyor

 20. Fatoş diyor ki:

  SLM arkadaşlar nokia lumia 920 telefonuma konuşmalı google ve youtube nasıl yüklerim

 21. Bulent diyor ki:

  1- Zil sesini kendi sarkilarimdan yapma, 2- galeriden slayt gosterisi 3- facebook fotograflarini arayuzde slayt olarak gosteriyordu arayuzden yalnislikla cikardim geride bulamiyorum teşekkürler.

  • 1. Uygulama mağazasından Nokia Zil Sesi Yaratıcı uygulamasını indirip kendi müziklerinizi zil sesi olarak kaydedebilirsiniz.
   2. Galeri de bu özellik yok.
   3. Facebook uygulamasına giriş yaptıktan sonra Settings > Turn on banner image işaretli olacak.

 22. Bulent diyor ki:

  PCdeki gibi photoshop programı yukleyebiliyor muyuz?

 23. Tahir karakas diyor ki:

  Lumia 920 yi ikinci el aldim 3ay once fakat ilk sahibinin fotosu cikiyor kisilere girdiginizde ben yazisinin altinda nasil kaldirabilirim ? Yardimci olurmusunuz

  • Hesaplar kısmında kendi Microsoft hesabınız varsa ve tüm içeriğiniz bu hesaba yedekli ise (Rehber ve Mesajlar) telefona format atınız. Normalde bunu ilk aldığınızda yapmanız gerekiyordu. Ayarlar > Hesaplar kısmında eski kullanıcıya ait hesaplar varsa bu sebeple çıkabilir.

 24. recep aydın diyor ki:

  Bazı internet siteleri tam kullanılamıyor. Bankalara girişte sıkıntı oluyor şifre yazdığında yeni sayfaya geçemiyor. Osym bin sayfalarında şifre isteyen kısımlarda sıkıntı oluyor. E okul da bütün kutular çalışmıyor. Bunları nasıl dızeltebilirim.

  • Merhaba Recep bey, yaşadığınız problemler normaldir. Çözümü için iki farklı yol var. Birincisi Ayarlar > Uygulamalar > Internet Explorer’ı açıp Mobil Sürümü Masaüstü Sürüm olarak değiştiriniz.

   İkincisi ise mağazadan User Agent Switcher uygulamasını indirin ve bu uygulama üzerinden internete bağlanın. Ayarlardan tarayıcının davranışını Chrome olarak seçiniz. Uygulama hakkında detaylı bilgi:

 25. rıfkı diyor ki:

  Telefonumu bilgisayara bağlayıp windows marketten program yollayamıyorum telefon bulunamıyor diyor. Telefon ayarlarındaki telefonumu bulu açsam da telefon hala kapalı gözüküyor ne yapabilirim?

  • Telefonumu bul uygulaması internet üzerinden çalışmakta. Telefonunuzda internet bağlantısı yoksa çalışmaz. Telefonu çaldırmak veya kitlemek için kablo ile telefonu bağlamanız gerekmez.

   Bilgisayardan windowsphone sitesine girin ve hesabınızla oturum açın. Hesap Ayarları > Telefonun resminin yanındaki Güncelle butonuna basıp telefon numaranızı giriniz. Sorun düzelecektir. Yine düzelmezse aynı sayfadan telefonu kaldıra basın. Hesabı tekrar telefona kurun gelecektir.

   • rıfkı diyor ki:

    Ne yazık ki telefonunuzu çaldıramadık. Ancak birazdan daha iyi bir bağlantı kurabiliriz. Lütfen daha sonra tekrar deneyin.

    Sürekli bu yazı çıkıyor. Aynı sorun uygulama göndermek istediğimdede oluyor. Telefonu bul özelliği internet açıkken bile kapalı gözüküyor başka bir yerden ayarmı yapmak lazım ?

 26. Nyıldız diyor ki:

  Mesaj direk ana ekranda çıkıyor . Bunu nasıl kapatırız. Yani mesaj geldiğinde direk ana ekranda hepsi çıkıyor ben bu özelliği kullanmak istemiyorum. Yardım için tşk ederim

  • Kilit ekranında mesajınız çıkıyorsa Ayarlar > Kilit ekranından “Detaylı gösterilecek özellik” seçeneğinden mesajları kaldırınız.

   Eğer en üstte bildirim ekranında çıkıyorsa yine aynı yerden bildirimleri kapatınız.

 27. esra diyor ki:

  merhaba lumia 620 cihaz aldım ilk girişte mail adresi istedi hotmail adresimi yazdım bu adres aynı zamanda facebook adresim kişilere bütün msn listemi ve face kişilerini ekledi klasik telefonlara alışmışız rehber dedimi sim deki kişiler çıksın istiyorum ama hem tel. listem hem msn listem hemde face deki kişiler çıkıyor! yeni adres aldım hotmaili değiştirdim listeden face kişileri çıktı, msn kişileri duruyor ama microsort hesabından yanlış şifre tanıttım buna rağmen kişiler hala duruyor işin kötüsü microsoft adresi ne sile biliyorum nede değiştire biliyorum ne yapmalıyım ben sadece kişilerde sim kart listem çıksın istiyorum 🙁
  şimdiden teşekkür ederim…

  • Bunu yapmanın en temiz yolu telefonu sıfırlayıp yeniden kurmak. Aslında fazla kurcalamayıp en başta Ayarlar > Hesaplar’dan Facebook hesabınıza tıklayıp kişilerle eşleştiri kaldırmanız yeterli olacaktı.

   Telefonu Ayarlar > Hakkında yolunu izleyerek sıfırlayın ve yeniden kurun. Facebook hesabınıza bağlı olmayan bir e-posta adresi girin ve telefonu o şekilde kullanmaya başlayın. Telefona bir Facebook hesabı tanımlarken size rehberdekilerle eşleştirmek isteyip istemediğinizi soracak. Hayır derseniz tekrar aynı sıkıntıyı yaşamazsınız.

   Yalnız telefonu sıfırladığınızda rehber ve mesajlar dahil her şeyin silineceğini unutmayın. Telefona yeni bir microsoft hesabı kuracağınız için rehberiniz internetten otomatik inmeyecektir. Rehberi nasıl aktaracağınızı bilmiyorsanız ona da yanıt verebiliriz.

   • esra diyor ki:

    rehberim sim kartta kayıtlı, oradan silmedim. ilginize ve çabuk cevabınıza çok teşekkür ederim.yolunda gitmeyen bir şey olursa danışırım. tekrar çok teşekkür ederim

 28. duygu diyor ki:

  mrb nokia lumia920 satın almayı düşünüyorum fakat merak ettiğim office programı word exel falan var mı yani herhengi bir belge oluşturup düzenleyebiliyor muyum ve klavye yi bu durumda nasıl kullanıcam harici klavye var mı birde varsa office bu ücretli mi detaylı bilgi istiyorum lütfen

  • Duygu hanım, Lumia 920 Windows Phone işletim sistemine sahip olup ücretsiz Office uygulamaları vardır. Telefonun klavyesini kullanarak belge oluşturabilir ve düzenleyebilirsiniz. Telefona harici bir klavye takılamıyor.

 29. ece yılmaz güler diyor ki:

  Nokıa lumıa 820 telefonum var bilgisayardan sky drive attığım müzikleri telefon da görebiliyorum fakat telefonun kendi müziklerinde yok nasıl kendisine yukleyebilirim?

  • Skydrive çevirimiçi bir servis olduğundan Skydrive’da gördüğünüz müzikler telefonda değil halen sunucuda dır. Skydrivedaki bu müzikleri seçeneklerden kaydete basarak telefonunuza indiriniz.

 30. burcu diyor ki:

  Nokia lumia 820 aldim ve microsoft hesabini actim fakat tekrar kapatamadm. 2 gun sonra da net paketim bitecek acaba o hesap kapanmadigi icin param gider mi giderse ne yapmaliyim mobil veriyi mi kapatmaliyim?

  • Merhaba, mobil veriyi kapatmanız yeterli. İhtiyaç olduğunda kablosuz internet üzerinden giriş yaparsınız. Telefonun tüm özelliklerini kullanmak için mutlaka bir microsoft hesabı gerekli.

 31. alev diyor ki:

  ya of hesap yükledim ama o hesapı silmek istiyorum ayarları giriyorum hesbı sil diye bişi yok ne yapmam gerek

 32. selda diyor ki:

  merhaba
  lumia 920 telefomunda resimleri bilgisayara atmak istiyorum fakat usb kablosunu taktığım da bilgisayar telefonu algılamıyor gözükmüyor. Fotolarımı nasıl bilgisayarıma aktara bilirim telefonumu bul ayarı açık yardımcı olurmusunuz ? nasıl yapabilirim teşekür ederim..

  • Bilgisayarınız internete bağlı değilse Lumia yazılımını yükleyemediğinden dolayı görmede sorun olabilir. Bunun için Nokia Suite uygulamasını indirip bilgisayarınıza kurunuz ve ardından telefonunuzu yeniden bağlamayı deneyiniz.

   Telefonumu Bul özelliği ile USB kablosunu bağladığınızda telefonu görmesinin hiçbir ilgisi yoktur. Telefonu Bul özelliği, cihazınızı kaybettiğinizde uzaktan kilitleme, çaldırma veya sıfırlama imkanı sağlar. Bunun için Windows Phone TR sitesine kullanıcı adı ve şifrenizle giriş yapmanız gerekmektedir.

 33. Fatoş diyor ki:

  SLM arkadaşlar nokia lumia 920 de fotografalara nasıl şifre koyabilirim yardımcı olurmusunuz TEŞEKÜR EDERİM..

  • iskender diyor ki:

   private lite adında bir program var mağazadan indirip şifrenizi belirleyip resimleri bu programa yükleyebilirsiniz

 34. burhan diyor ki:

  Bluetoothla alış veriş yapamıyorum ve şarj dayanmıyor

 35. Jaca diyor ki:

  Merhaba benim sorum telefon hafızasıyla ilgili.
  Uygulamaları telefona yüklüyor ona tamam, bazı nokia ya özel şeyler de tamam. Ama şu diğer klasörü zamanla şişmeye başladı. Skydrive kullanıyorum mesela; pdf dosyasını açmak için indiriyorum bi sonraki açma girişimimde yeniden indiriyorum bir de her seferinde diğer klasörü doluyor. Bu diğer klasörünün içeriğini görmek, temizlemek, düzenlemek gibi bir seçenekten, bu işi yapmak için bir uygulamadan haberiniz var mı?
  Teşekkürler.

  • Telefonunuzun son güncellemesini yaptıysanız Ayarlar menüsü altında “Kapasite Kontrolü” isimli bir başlığın eklendiğini göreceksiniz. Bu ayar menüsü bahsettiğiniz dosyaları silmenize yarıyor. Ayarlar > Kapasite Kontrolü > Hafızanın taranmasını bekleyin. Ardından ekranı sola çekin ve Ayrıntılar kısmında Geçici Dosyalar’ı siliniz. Bu kısımda uygulamaların oluşturduğu veriler felan da görünmekte.

 36. imam diyor ki:

  merhaba ben youtube dışında bir siteden video izlediğimde adobe flash player istiyor flash playerda mağazada yok ne yapmalıyım?

 37. Deniz diyor ki:

  Merhabalar..Nokia Lumia 920 aldım. Ne Skype, ,ne de facebook herhangi bir sesli uyarı vermiyor. Skype’dan bir arama geldiği zaman eğer skype ekranı açık değilse,uygulama arka planda çalışıyorsa haberim olmuyor olan bitenden. Bir yerde bu sorunları microsoft’un 2 sene sonra anca çözebileceğini okumuştum ama yine de sormak istiyorum,arka planda çalışan uygulamaların sesli ve yazılı uyarı vermesini sağlamanın bir yolu var mı?

  • Facebook > Seçenekler > Settings > Notifications yolunu izleyerek bildirimlerin açık ve tüm bildirimlerin işaretli olduğundan emin olunuz.
   Ayrıca Ayarlar > Zil Sesleri+Uyarılar > Sesli Uyarılar kısmındaki Tüm diğer bildirimler’in de işaretli olduğundan emin olunuz.

 38. selen diyor ki:

  Merhaba, indirilmiş programlar gizlenebiliyor mu Facebook, whatsapp gibi..

 39. acele cvpcı diyor ki:

  Merhaba ben lumıa 920kullanıorum fac sohbetı kapatamıyorum bilgisayarda olduğu gıbı nasıl kapatabilirim Tl yapamıyorum yardımcı olursanız sevinirim

 40. acele cvpcı diyor ki:

  Çok tşkkurederim 🙂 bir sorum daha var viber uygulaması nedır birde bu tango dıye arkadaşlarım uygulama indirmişler Tl lumıa var ama hangısını ındırıcem bilmiyorum görüntülü konuşma için

  • Öncelikle gönderilen her yorumu okuduğumuzu söylemeliyim. Fakat bunu 7/24 kesintisiz olarak yapmıyoruz, müsait olduğumuz zamanlarda okuyup cevaplandırıyoruz. Bu yüzden sorduğunuz bir soruya kısa süre içerisinde cevap yazılmadığı için “cevap gelmedi” diye başlayan ve aynı soruyu sorduğunuz ikinci yorumları yazmayınız.

   Viber uygulaması Whatsapp benzeri bir mesajlaşma uygulamasıdır. İnternet bağlantısını kullanarak yazılı ve sesli görüşmeler yapabilirsiniz.

   Markette Tango diye aratın, Tango Video isimli uygulama çıkacak. Onu yüklerseniz görüntülü görüşebilirsiniz.

 41. enes diyor ki:

  Benım sorunum internetten bir uygulama indirdim açmak için dokunun diyo dokunduktan sonra uygulama mağazada aransınmı diyo neden açılmıyor 2 androıd Bi oyunu telefona indirsem çalışırım tesekurler

 42. Enes diyor ki:

  Bir kaç sorum daha olacak ücretli uygulamaları ücretsiz hale getirebilicek bişey var mı?

  WP8’i Android veya iosa çevirebilir miyim nasıl olur?

 43. Tuna Baydın diyor ki:

  Merhaba, telefonumun dokunmatiğiyle ilgili bir problem yaşıyorum. 1 haftadır ara ara bozulan dokunmatik genellikle resetlediğimde düzeliyordu ancak 2 gündür asla düzelmiyor, pin kodumu dahi giremiyorum. Bilgisayara bağlayınca da tuş kilidi açılmadan dosyalar görünmüyor yani sıkışıp kaldım bu durumda. Hala garantisi var ancak içindeki dosyalara ulaşmam gerekiyor, bu nedenle servise vermek istemiyorum. Ne yapabilirim?
  Teşekkürler

  • Zor bir durum. Neler yapabileceğiniz hakkında bir fikrim yok. Yorumunuzu görüp bir şeyler yazmak isteyenler olabilir. Ama servise göndermekten başka çareniz yok gibi görünüyor.

 44. lumıaaaa diyor ki:

  Merhaba samsunglarda picsart dıye bır uygulama var ben nokıa ona yakın hangı uygulamayı ındırıcem bilemiyorum nagzadan

 45. esin diyor ki:

  mrb ben lumıa 920 aldım.telefondan faceye giriyorum onlıne görünmüyorum hiç bi simge çıkmıyor.internetten faceye girince site den girmiş gibi görünüyorum.hiç bişekilde telefon simgem çıkmıyor sohbet panosunda.yardımcı olursanız çok sevinirim

  • Facebook uygulamasını kullanıyor musunuz? Eğer kullanmıyorsanız ve Ayarlar > E-Posta+Hesaplar’dan Facebook hesabınızı girdiyseniz, sohbet durumunuzu ayarlamak için “Ben” menüsüne girip kendinizi Çevirimiçi yapmanız gerekmektedir.

 46. ayse diyor ki:

  Selam android S4 um var e-okul işlemleri yapamıyorum nokia 720 yada 920 ile e okula not girme işlemleri yapılabiliyor mu?

 47. NAZENDE diyor ki:

  Merhaba lumıa 920 kullanıyorum tel özel kilit koymak istiyorum yani tel parola olmasında sadece msj ve whatsapp şifre sorsun böyle bir uygulam varmı şimdiden teşekkürler

 48. osman diyor ki:

  word belgelerini açmak için skydrive gerekiyor deniyor.yani herhengi bir office belgesini sd kartta olsun ya da dahili hafızada olsun açabilmek için mutlaka skydrive’a mı atmak gerekiyor? Bu durum sürekli internete bağlı olmayı mı gerektiriyor.Offline bir pozisyonda bir office belgesi görüntülenemez mi?

  • Office dosyalarını açmak için Skydrive olmasına gerek yok. Skydrive çevirimiçi depolama alanınız. Telefonun dahili hafızasına attığınız belgeleri Office uygulamasından açabilirsiniz.

 49. burcu diyor ki:

  Benim lumia 625im var annemin lumia920 benim mail adresimi girip annemin telefonuna oyunlar indirdim sonra annemin telefondaki numaralar benimkilerle birleşti,onun telefonundan benim numaraları sildik ama ertesi gün benim telefonumdaki bütün numaralar gitmiş sadece onun numaraları var ne yapabilirim resimlerde gidecek diye ödüm kopuyor

  • Resimler gitmez. Annenizin telefonuna kendi mail adresinizi girerek en büyük hatayı yapmışsınız. Daha sonra annenizin telefonundan kendi numaralarınızı sildiğiniz için otomatik olarak mail adresinizin tanımlı olduğu tüm cihazlardan bu numaralar otomatik olarak kaldırılmıştır.

   Annenize bir tane microsoft hesabı açın ve telefonuna o mail adresini tanımlayınız. Silinen numaralar artık gitti. Onları yeniden yüklemeniz gerekiyor.

 50. osman diyor ki:

  sd karttaki office belgeleri direkt olarak görüntülenemiyor mu? yazılım mı gerekiyor?
  Bir de karttan dahili hafızaya belgeler pc olmadan taşınabiliyor mu?

 51. faruk diyor ki:

  Telefonum lumia 925 fotoğraf çekince hemen sky diriviere atıyo internetimi harcar mı harcarsa nasıl kapatabilirim bunu yardım edebilrmisiniz?

 52. osman kukula diyor ki:

  sd karttaki ofis belgeleri görülemiyor mu?
  Bir de sd karttan dahili hafızaya pc olmadan belge taşınabiliyor mu?

 53. seray diyor ki:

  Merhabalar ben lumia 920 kullanicisiyim, son lumia black guncellemesini yaptigimdan beri telefonum cok kasiyor, bir uygulamaya giriyorum cikiyorum tekrar girmeye calisinca uygulamadan atiyor,kameraya tikladigimda 5 dakika kameranin acilmasini bekliyorum, on kameraya donusturmek icin de bir 5 dakika bekliyorum, telefona format attim ama hala ayni, ayrica su gelen mesajlarin icerigini gizlemek icin bildirimlere girin demissiniz, ayatlarda oyle bir secenek yok daha ayrintili bilgi verirseniz sevinirim

 54. Veysel diyor ki:

  Merhabalar Lumia 925 kullanıcısıyım internet Explorer veya başka browser üzerinden sayfalardan gezinirken sıkıntım şu özet olarak menü alt sekmelerine tıklayamıyorum örnek olarak aöf öğrenci girişi yapıp not görüntüleme menüsünden alt sekmeye geçemiyorum bu konuda yardımcı olabilir misiniz? Sayfalarda nasıl gezinilebilir rahat bir şekilde büyük eksiklik gerçekten sadece o değil diğer sayfalarda da aynı sorunu yaşıyorum bir menü altındaki diğer menülere tıklatamıyorum alttaki menüye basmak isterken sayfada belirgin menüyü açıyorum yardımcı olusanız sevinirim şimdiden teşekkürler

 55. EBRU diyor ki:

  merhaba 820 kullanıyorum ya şu msjların ana ekranda okunmasını nasıl engelleyebilrim bu konuda yardımcı olursanız çok sevirim 🙁

 56. Burak Çelik diyor ki:

  merhaba nokia lumia 920 telefonumun ana menüsündeki kutucuklarının resimlerinin değişebildiğini gördüm ama bi türlü bulamadım o kutucukların arkasında resimler oluyo hatta direk kilit ekrandaki resmi görüyosunuz mesela twitter mavi renkte ama ole yapınca şeffaf olup arka plandaki resmi gösteriyor bi yardımcı olabilirmisiniz acaba

 57. emrah diyor ki:

  nokkıa lumya 820 aldım tuş kilidini kapattıgımda bir kaç saniye sonra tanıtım amaçlı renkli ekran geliyor ken di kendine video lar oynatıyor ben bunu nasıl iptal ede bilirm

 58. emrah diyor ki:

  nokkıa lumya 820 aldım tuş kilidini kapattıgımda bir kaç saniye sonra tanıtım amaçlı renkli ekran geliyor ken di kendine video lar oynatıyor ben bunu nasıl iptal ede bilirm beni kullan flan da diyor

 59. handee diyor ki:

  Lumia 920 var bende skype indirdim ama oturum açamıyorum Windows hesbınızı girin diyo giriyorum daha sonra bağlantı kurulamadı diyo ama wifi ile internete bağlıyım neden acaba

 60. berf diyor ki:

  bu telefonu 2. el alırsam tekrar Microsoft hedabı kurabilecekmiyim

 61. berf diyor ki:

  bide şey ana ekrana parola koyabiliyormuyuz?

 62. sezeray diyor ki:

  Selam Bi sorum olacaktı lumia 920 kullanıyorum,ama kamerayı açıp lensleri kullanmaya çalıştığımda açılıyor ama kamera çekim tuşuna bastığımda uygulama kapanıyor Nokia camera Nokia panaroma Nokia refocus uygulamalarını bu yüzden kullanamıyorum

 63. ezgi diyor ki:

  Ben microsoft hesabımı guncellemek istiyorum şifresi de dahil nasıl yapabilirim bunu uğraşıyorum olmuyor magazda ki guncellemelerim guncelleyemiyorum .

 64. mert sezgin diyor ki:

  Nokia 1320 aldım her şeyinden memnunum ama ÖSYM nin (aday işlemleri) kısmına bir türlü giremiyorum. her kafadan bir ses çıkıyor ama ben onları da uygulamama rağmen bir türlü başaramadım. yardımcı olursanız teşekkür ederim.

 65. rumeysa diyor ki:

  Her siteye girebildiğim halde kendi internet paketimden face giriş kabul etmiyor,giremiyorum fakat başka bir wifi üzerinden girebiliyorum neden olabilir? Aynı şekilde instagramdan da bildirim alıyorum fakat resimler yüklenmiyor

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir