Xiaomi Mi6 İnceleme

Xiaomi Mi6

Xiaomi Mi6 İnceleme
Xiaomi Mi6 incelemesine başlamadan önce Xiaomi’nin Çinliler tarafından Şaomi, İngilizler tarafından ise Zaomi olarak okunduğunu söyleyelim. Xioami, Meizu, Huawei gibi markaları son zamanlarda sıkça duyuyor olabilirsiniz. Bu çok normal çünkü harika telefonlar üretiyorlar. 5 yıl önce bir dizüstü bilgisayara 2000 lira vermeye çekinirken bugün “markalı” akıllı telefonların 5000 lira olmasını çok doğal karşılıyoruz. Üstelik iPhone X modelini 8000 liradan başlayan fiyatlarla satışa sunduğundan dolayı artık 5000 liralık telefonlar bize ucuz bile gelecek.

Xiaomi Mi6 Uygun Fiyata Kaliteli Bir ürün
Xiaomi Mi6’nın tasarım olarak iPhone 7’den pek bir farkı yok. Oldukça ağır olan Mi 6’nın parmak izi okuyucusuna sahip ana ekran tuşu bulunuyor. Parmak izi okuyucusu iPhone’un parmak izi okuyucusundan çok daha hızlı. Telefonun tek olumsuz yanının Type-C usb bağlantısına sahip olması. “Olumsuz” diyorum, aslında şimdilik olumsuz. Çünkü şarj aletinizi yanınıza almazsanız ve gittiğiniz bir yerde şarjınız biterse type-c kablosunu bulmak şimdilik mümkün olmayabilir. Bir de kulaklık meselesi var tabi. 3,5 mm lik kulaklık yuvası olmadığı için dönüştürücü olmadan kulaklık takamıyorsunuz. Dönüştürücü telefonun kutusundan çıkıyor. Ama her zaman yanınızda olmalı. Ben sürekli kullandığım kulaklığın ucuna dönüştürücüyü bağladım. Sürekli takılı duruyor.

Type-C’nin şimdilik böyle bir olumsuz yanı olsa da yavaş yavaş tüm telefonlarda kullanılmaya başlayacak ve artık sorun olmaktan çıkacaktır. Type-c eskisine oranla inanılmaz yüksek derecede veri aktarmanızı ve telefonunuzu çok hızlı bir şekilde şarj etmenizi sağlıyor. Telefonun şarjı oldukça uzun gidiyor. Çok rahat bir şekilde tek şarjla 2 gün kullanabilirsiniz. Üstelik çift hat takılı iken. Çift hat kullanımı çok güzel ayarlanmış.

İncelememiz konu başlıkları şeklinde devam edecektir. Bizi takip etmeye devam edin. Herhangi bir sorunuz olursa yorum kısmına yazabilirsiniz.

İlgini çekebilir

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir