. . .

18 Yaşından Küçükler Hat Satın Alabilir Mi?

Elektrikli Scooterlar | Mobilbey.net > Haberler > 18 Yaşından Küçükler Hat Satın Alabilir Mi?

telefon genc

18 Yaşından Küçükler Hat Satın Alabilir Mi?
18 yaşından küçükler sadece kendi kimliklerini kullanarak hat satın alamazlar. Hat satın alabilmek için ebeveynlerinin izni gereklidir. 18 yaşından küçük kimseler faturalı yeni bir hat satın almak için gerekli evraklarla birlikte noterden alınmış bir muvafakatname, anne babasının kimliği ile kendilerine yeni bir hat satın alabilirler. Yalnız muvafakatnamenin aslı geçerlidir, fotokopisi geçerli değildir.

Ön ödemei hat alırken de istenen belgelerin yanında ön ödemeli hat muvafakatnamesi, anne veya babadan birinin kimliği gereklidir.

Muvafakatname nedir?
Bir kişinin, bir başka özel ya da tüzel kişiliğe, üzerindeki çıkar ve haklarını kullanabilmesini sağlamak üzere verdiği özel bir izin, kabul veya yetki belgesidir. Yeni hat alırken düzenlenecek muvafakatnamede bu durum belirtilmelidir.

“18 Yaşından Küçükler Hat Satın Alabilir Mi?” hakkında 20 yorum var

  1. 5 haziran 2000 doğumluyum bugün hat almaya gittim sistem 18 yaşından küçük diye vermedi yarına gitsem sistem 18 yaşını doldurdu diye kabul edermi

  2. 29 Ekim 2000 doğumluyum. Her ne kadar yıl olarak 18 olsam da ay olarak girmedim. Bu durumda kendi adıma sadece kimlik götürerek faturasız hat alabilir miyim?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir