Abu Dabi Merkezli Fenix, Palm Scooterı Satın Aldı

Abu Dabi Merkezli Fenix scooter kiralama girişimi, İstanbul merkezli Palm scooterı 5 milyon dolara satın alarak Türkiye pazarına girdi. 20 Haziran 2019 tarihinde İstanbul Teknik Üniversitesi Ayazağa kampüsünde hizmet vermeye başlayan Palm elektrikli scooter girişimi fiyat avantajı ile kısa süre içerisinde etkisini göstermiş, önce İstanbul’daki diğer üniversite kampüslerinde, ardından da Mersin ve Adana’da hizmet vermeye başlamıştı. Palm scooter geçiş aşamasında her iki ismi birden kullanmaya devam edecek. Ardından tamamen Fenix ismiyle hizmet vermeyi sürdürecek.

Fenix bu satın almayla birlikte Birleşik Arap Emirlikleri, Katar, Bahreyn, Suudi Arabistan ve Türkiye olmak üzere 5 ülkede hizmet vermeye başlamış oldu. Palm’in kurucuları Berhan Gökşin ve Alican İstanbullu Fenix Türkiye operasyonlarını yönetmeye devam edecek. Palm’in yaklaşık 1500 adet Segway markalı aracı bulunuyor. Fenix bu araçlarla birlikte toplamda 10 bin araç kapasitesine ulaşmış oldu. Fenix ayrıca İstanbul’a teknoloji ve yazılım geliştirmek için bir Ar-Ge merkezi de kuracak.

Fenix Scooter Neler Sunuyor?
Fenix Scooter diğer ülkelerde anlık kiralamaların yanında günlük, haftalık, aylık ve yıllık scooter kiralama hizmeti de veriyor. Haftalık, aylık ya da yıllık olarak kiraladığınız araçların tüm bakım ve onarım masrafları Fenix’e ait oluyor. Kiralama işlemi sonrası aracınız kapınıza kadar getiriliyor. Yıpranma ve arıza durumunda hemen değişim sağlanıyor. 24 aylık kiralama yaptığınızda araç sizin oluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.