Bilgisayar Telefonu Görmüyor – Akıllı Telefon Saat Tablet Mobilbey.net

Bilgisayar Telefonu Görmüyor

Bilgisayar Telefonu Görmüyor

Android kullanıcılarının sıklıkla karşılaştığı “Bilgisayar Telefonu Görmüyor” probleminin basit bir çözümü var. Bağlantı hatası telefona, tablete veya bilgisayara giren bir virüsten kaynaklanabilir. Yada bir donanım hatası olarak USB yuvalarında sorun olabilir. Ama bunlarda herhangi bir sorun olmadığı halde bilgisayar USB kablosunu taktığınızda telefonunuzu veya tabletinizi görmüyorsa şunu deneyin:

Cihazınız bilgisayara bağlı iken telefonunuzun veya tabletinizin ekran kilidini açın. Yine bağlanmazsa kabloyu çıkarıp tekrar takın. Bir çok bağlantı sorununun temel çözümü budur. Ekran kilidi genellikle cihazın bilgisayara bağlanmasını engeller. Sebebi ise güç tasarrufu yaptığı için ekran kilitli iken arka planda çok az uygulama çalıştırmak istemesidir. Çevremizde sadece bu sebepten dolayı cihazını servise gönderen kullanıcılar olduğunu görünce Android cihazlarda bu tür bir durumun olduğunu belirtmek istedik.

Yukarıdaki durum Android işletim sistemine sahip olan Samsung, Sony, LG, HTC, Huawei, Asus vb. tüm cihazlar için geçerlidir.

İlgini çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir