Bird One Elektrikli Scooter

Bird One Elektrikli Scooter

Bird One Elektrikli Scooter

Dünyanın en popüler elektrikli scooter paylaşım girişimlerinden biri olarak bildiğimiz Bird, kendi markasıyla elektrikli scooterlarını da üretiyor. Markanın Bird Zero (hiç satışa sunulmadı, sadece kiralamalarda kullanıldı), Bird One (satılıyor) ve Mart 2020’de tanıtılan Bird Two isimli elektrikli scooter modelleri ile çocuklar için birdie (elektrikli değil) isimli scooterı bulunuyor. Elektrik motoru ön tekerde bulunan ve etkileyici 3 renk seçeneğine sahip olan Bir One elektrikli scooterı satın aldığınızda 100 dolarlık Bird kredisine de sahip oluyorsunuz. Amerika ve Avrupa’da yaygın olarak hizmet veren Bird’ün size sunduğu bu kredi ile aracınızdan uzak kalsanız da gittiğiniz ülkelerde kiralama hizmetinden yararlanabiliyorsunuz. Dahili GPS alıcısı bulunan scooterı mobil uygulama üzerinden takip etme imkanınız da bulunuyor.

Bird One Teknik Özellikler:
Menzil:40 km
Maksimum Hız:25 km/s
Motor Gücü:300 W (Maksimum 600 W)
Ağırlık:17,5 kg
Boyutlar:1.097 mm x 463 mm x 1.188 mm
Batarya:473,6 Wh
Şarj Süresi:5 saat
Azami Tırmanma Açısı:15
Sürüş Modu:Normal
Hız Sabitleyici:Var
Tekerlekler:Ön ve Arka 9 inç şişme lastik
Amortisör:Yok
Fren:Elektrikli ve mekanik fren (Rejeneratif Frenleme)
Sürücü ağırlığı:Maks. 100 kg
Aydınlatma:Ön LED far ve arka stop lambası
Bluetooth:Var
Renk Seçenekleri:Siyah, Beyaz ve Pembe
Diğer:IP54 Su geçirmezlik sertifikası, LED Gösterge
Fiyatı:

Tam Dolu Batarya ile 48 km menzil

Markanın ilk scooterı Bird Zero aslında yazılım ve donanım olarak tecrübe kazanmak için geliştirilen ilk modeldi. Bu model üzerinde yapılan çalışmalarla Bird One ortaya çıktı. Bird Two tanıtılırken de yapılan açıklamada, kiralama hizmetlerinden edinilen tecrübe ile daha dayanıklı ve uzun menzilli bir model üretme ihtiyacı duyulduğunu fark ettiklerini ve bu yönde geliştirmeler yaptıklarını açıkladılar. Scooterın yaklaşık 18 kg olması dezavantajlarından biri. Gövde çelikle güçlendirildiğinden ve batarya kapasitesi yüksek olduğundan dolayı ağırlığı artmış durumda. Yeri gelmişken bu modelin katlanamadığını da belirtelim. Bu durum bir çok kişinin scooterı aracının bagajında taşımasına imkan vermeyecektir.

Hırsızlığa Karşı Dahili GPS Korumalı

Saatte 29 km hıza çıkabilen Bird One, üzerindeki GPS alıcısı sayesinde nerede olduğu tespit edilebiliyor. Bir çok scooterın uygulama üzerinden kilitleme gibi elektronik önlemleri bulunuyor fakat GPS üzerinden yapılacak izleme aracınıza ulaşma noktasında en iyisi denilebilir. LED aydınlatması oldukça güçlü bir ışığa sahip ve direksiyon üzerindeki ekranın hemen altında yer alıyor. Arka tekerde mekanik kampana fren bulunuyor.

GALERİ:Bird One Elektrikli Scooter

Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir