CEPP SUBE Dolandırıcılık SMS – Akıllı Telefon Saat Tablet Mobilbey.net

CEPP SUBE Dolandırıcılık SMS

telefon

CEPP SUBE Dolandırıcılık SMS
Yine bir dolandırıcılık durumu ile karşı karşıyayız. Ziyaretçilerimizi her zaman olduğu gibi bu tür mesajlara aldanmamaları konusunda uyarıyoruz. Bu mesajlara inanıp PTT Kargoya gelen gönderilerini alanlar paketin içerisinde uydurma bir çin malı telefonun çıktığını görmekteler. Akıl ve mantığın izah edemeyeceği şekilde size 134 lira karşılığında 2.500 liralık bir cep telefonu ve 690 liralık Cumhuriyet altını kazandıran bir kampanyayı kimse yapamaz.

CEPP SUBE den gelen mesajda

“Telefon üzerinden internet bankacılığı ve cep şubesine giriş yapmanız sonucu banka tarafından S6 cep telefonu kazandiniz. Bilgi için. 02129252975”

yazıyor. Garanti Bankasından geliyormuş gibi gösterilmeye çalışılan mesajda verilen numarayı aradığınızda öncelikle “Elektronik Haberleşme Kanunu” gereği firmaların reklam yapmasına imkan veren izni istiyor. Eğer bu izni vermek için 1’e basarsanız ileriki günlerde bu tür mesajları daha çok alacaksınız demektir. Herhangi bir tuşa basmadan bekleyip müşteri temsilcisine bağlandığınızda “İnternet Bankacılığı Kullanıcı Merkezi” adına aradıklarını ve yaptıkları çekiliş sonucu Samsung Galaxy S6 kazandığınızı, onaylamanız durumunda bunu size kargo ile göndereceklerini belirtiyorlar. Sadece S6’da değil bir de Cumhuriyet Altını kazandığınızı söylüyorlar. Sizden kargo parası/ÖTV adı altında 134 lira alacaklarını belirtiyorlar.

Gerekli Yerlere Şikayet Edildi
Bu firma 155 Polis İmdat hattına bildirilmiş olup Garanti Bankası uyarılmıştır.

02129252975 0 212 925 29 75 212 925 2975

İlgini çekebilir

4 Responses

 1. Nilay Seher dedi ki:

  Aynı mesaj bana da geldi. Aradım. Adam ısrarla almamı istedi. Almayacağım deyince de hiçbir şey söylemeden telefonu yüzüme kapattı.

 2. Feride dedi ki:

  Buna inanıp para ödeyen varsa vay haline.

 3. Zehra dedi ki:

  PTT Kargoda bu paketi alan çok insan var. 134 liraya bu şeyleri alabileceğini nasıl düşünüyorlar anlam veremiyorum. HAdi S6 diye sana çin telefonu gönderir “bunun adı S6” der bunu anlarım da, 700 liralık cumhuriyet altınına ne diyecek? Muz cumhuriyetinin altınını gönderiyoruz mu diyecek.

 4. murat dedi ki:

  Bu mesaj banada geldi bende inanmlştlm ama icime şuphe duşmuştu ve internete girdim ALLAH razl olsun burda farkettim durumu gec olmadan dolandlrlLmaktan kurtuldum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir