Circ Scooter Türkiye’ye Geliyor

Circ scooter Türkiye

Circ Scooter Türkiye’ye Geliyor

Almanya merkezli scooter paylaşım servisi olan Circ Türkiye için iş ilanı verdi. Bu iş ilanına göre bir operasyon sorumlusu aranıyor. İş ilanı kısa süre önce yayından kaldırıldı. Bu ise aranan kişinin bulunduğu anlamına geliyor. Lime‘ın da Türkiye’ye geleceği biliniyor. Böylece yerli paylaşım girişimleri Martı ve Palm‘e yabancı rakipler eklenmiş olacak. Bu firmaların Türkiye’de hizmet vermesi ile hem fiyatlar ucuzlayacak hem de ulaşıma farklı bir alternatif gelmiş olacak. İstanbul oldukça dik yokuşlara sahip bir şehir olsa da kısa mesafeli ihtiyaçlar için bu scooterlar kullanışlı olacaktır.

Circ Scooter Özellikleri
Circ scooterın paylaşıma sunduğu araçlar tasarım ve donanım olarak Xiaomi M365 Pro ile benzer özellikler taşıyor. M365 Pro’dan farklı olarak araçların motoru arka tekerlekte ve ön tekerde amortisör bulunuyor. Tekerler ise şişme değil dolma. Ani bir şekilde durmak isterseniz hem ön kampana fren hem de arka elektrik freni ile sizi kısa sürede durduruyor. Scooterların üzerinde standart olarak telefon tutucu ve bardaklık bulunuyor.

Xiaomi M365 Pro Teknik Özellikler:
Menzil:45 km
Maksimum Hız:25 km/s
Motor Gücü:300 W (Maksimum 600 W)
Ağırlık:14,2 kg
Boyutlar:1.130 mm x 430 mm x 1.180 mm
Batarya:12.800 mAh
Şarj Süresi:8 saat
Azami tırmanma eğilimi:%20
Sürüş Modu:Normal, Ekonomik, Spor
Hız Sabitleyici:Var
Tekerlekler:Ön ve Arka 8,5 inç şişme lastik
Amortisör:Yok
Fren:Elektrikli ve mekanik fren (Rejeneratif Frenleme)
Sürücü ağırlığı:Maks. 100 kg
Aydınlatma:Ön LED far ve arka stop lambası
Bluetooth:Var
Renk Seçenekleri:Beyaz ve Koyu Gri
Diğer:IP54 Su geçirmezlik sertifikası, LED Gösterge
Fiyatı:

4,5 ayda 1 milyon Sürüş
Ocak 2019’da hizmet vermeye başlayan ve ilk ismi Flash olan scooter servisi yakın zamanda ismini değiştirdi ve Circ oldu. Yalnızca 4,5 ay içerisinde 1 milyon kez kullanılan Circ scooter bir anda Avrupa’nın 7 ülkesinde ve 21 şehrinde hizmet vermeye başladı. Avrupa ve Amerika scooter paylaşım hizmetleri konusunda rekabetin oldukça fazla olduğu bölgeler. Öyle ki bir çok Avrupa ülkesinde scooter paylaşım servisleri için belirli kurallar var. Bir şehirde 7-8 tane paylaşım servisinin bulunması ve bu markaların araçlarını kaldırımlarda bekletmesi hem yaya hem de araç trafiği için olumsuz sonuçlar doğuruyor.

Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir