Dualtron Thunder Elektrikli Scooter

Dualtron Thunder Elektrikli Scooter

Otomobil markaları arasında Lamborghini, Ferrari, Porsche ne anlama geliyorsa, elektrikli scooter markaları arasında da Dualtron aynı anlama geliyor. Yüksek hızlı, güçlü motoru ve dengeli bir yapısı bulunan Dualtron Thunder arazi koşullarında da kullanabileceğiniz benzersiz bir model. Hem ön hem de arka tekerinde 2700 W gücünde motorları bulunan Thunder, maksimum 75 km hıza kadar çıkabiliyor. Sosyal medyada “otobanda elektrikli scooter” ile giden kişileri gördüğünüzde bu kullanıcıların çoğunun bu modeli kullandığını düşünebilirsiniz. Şimdiye kadar piyasaya sunulan tüm elektrikli scooterların içerisinde en iyisi diyebiliriz.

Dualtron Thunder Teknik Özellikler:
Menzil:110 km
Maksimum Hız:75 km/s
Motor Gücü:5400W (2x2700 W)
Ağırlık:43 kg
Boyutlar:1.240 mm x 610 mm x 1220 mm
Batarya:34.800 mAh
Şarj Süresi:10 saat / Hızlı Şarj Cihazı ile 2,5 saat
Azami Tırmanma Açısı:25
Sürüş Modu:Normal, Ekonomik, Spor
Hız Sabitleyici:Var
Tekerlekler:Ön ve Arka 11 inç pnömatik lastik
Amortisör:Ön ve Arka 5 farklı sertlikte ayarlanabilir amortisör
Fren:Her iki tekerde Hidrolik ABS destekli disk fren
Sürücü ağırlığı:Maks. 120 kg
Aydınlatma:Ön LED farlar, arka stop lambası ve çevre aydınlatması
Bluetooth:Var
Renk Seçenekleri:Siyah
Diğer:Çift motorlu, Fonksiyonel LED Ekran, 3 seviyeli ayarlanabilir yerden yükseklik, IP54 Su geçirmezlik sertifikası
Fiyatı:36 bin 900 lira *Son güncelleme: Haziran 2020

Azami Tırmanma Açısı: 45

43 kilogram ağırlığındaki elektrikli scooterın hafif olma gibi bir derdi yok. Dev bataryası çift motora kesintisiz güç sağlarken, ekonomik modda tam 110 km menzil sunuyor. 10 saatte şarj olan ürünü ister günlük işlerinizi halletmek için kullanın, isterseniz de hafta sonları dağa taşa vurup eğlenin. Oldukça sağlam ve sizi tatmin edecek bir güce sahip. 11 inç büyüklüğünde ve 10 mm kalınlığında geniş dolma lastikleri olan elektrikli scooterın yine iki tekerinde de ABS destekli disk fren sistemi bulunuyor. Özel geliştirilmiş süspansiyon sistemi ile engebeli arazide dengenizi sağlamanıza yardımcı oluyor. Süspansiyon sistemi farklı yollara ve mevsimlere göre 5 farklı şekilde ayarlanabiliyor. Çok yumuşaktan çok serte doğru 5 farklı ayar. Bunu değiştirmesi de oldukça kolay. Gövde yüksekliği de sürücünün tercihine göre 3 seviyeli şekilde alçaltılıp yükseltilebiliyor. İnanılmaz değil mi 🙂 Parası da güzel ama.

Fonksiyonel Kontrol Paneli

Thunder’in ayrıntılı LED göstergeli paneli de alışık olduğumuz şekilde değil. Hız sabitleyici, otomatik kapanma süresi, güç ayarı, ABS açma kapama, fren gücü gibi diğer modellerde olmayan ayarları yapabileceğiniz bir ekran var.

Yüksek Güvenlik Donanımı

Thunder’ın direksiyon kısmına dikkat ederseniz daha çok bir bisiklet gibi duruyor. Tek parça şeklinde uzanan gidon ikiye ayrılıyor. Katlama esnasında yalnızca ön tekerden kırıp ikiye katlamıyorsunuz. Bunun yanında elcikler de katlanıyor ve daha az yer kaplıyor. Elciklerin katlanması araç bagajına yerleştirip indirirken size büyük kolaylık sağlıyor. Hem önde hem de arkada çift LED farlar bulunuyor. Araç çok hızlı olduğu için güvenlik de üst düzeyde tutulmuş. Sadece LED farlar değil, zemin aydınlatması ve gidon aydınlatması da bulunuyor. Aydınlatma renklerini istediğiniz şekilde değiştirebiliyorsunuz. Motorun tekerleklerden kolayca ayrılabilir olması bakım ve arıza durumlarında işinizi kolaylaştıracak bir özellik. Teker, motor ve motor koruyucu kapağını kolayca birbirinden ayırabiliyorsunuz.

İstanbul içi Ulaşım için Çok Uygun

110 kmlik menzilin saatte 20 km sabit hızla, 75 kg ağırlığındaki bir sürücü ile yapıldığını hatırlatalım. Gideceğiniz yolun eğimi ve kendi ağırlığınızın menzilinize direkt etki edeceğini unutmayınız. Rüzgarın yönü, lastiklerinizin durumu ve üzerinde bulunduğunuz yolun yüzeyi de menzil uzaklığına etki eden diğer etmenlerdir. Bir elektrikli scooter alırken bu durumları gözönünde bulundurun. Teknik özelliklerde verilen değerlerin gerçek kullanımda birebir aynısını yakalayacağını düşünmeyin.

GALERİ: Dualtron Thunder Elektrikli Scooter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir