En iyi 10 Nokia Lumia 920 Oyunu – Akıllı Telefon Saat Tablet Mobilbey.net

En iyi 10 Nokia Lumia 920 Oyunu

En iyi 10 Nokia Lumia 920 oyunu

En iyi 10 Nokia Lumia 920 Oyunu
Windows Phone 8 işletim sistemi sayesinde XBox desteğine sahip olan Nokia Lumia 920 için mağazada kaliteli bir çok oyun bulunuyor. En iyi 10 oyunu sıralamadan önce mağazadan yüklediğiniz bir oyunun “Oyunlar” uygulaması içerisinde yer aldığını hatırlatalım. Çünkü bir uygulama yüklediğinizde, telefonun ekranını sola çekip uygulamaları listelediğinizde görebiliyorsunuz. Fakat bir oyunlar bu listede yer almıyor.

1. Star Ninja Free
Ninja Kaplumbağalarla büyüdüğümüz için çocukluğumdan beri her kaplumbağa gördüğümde büyük bir beklenti içerisine girerim. İşte bu oyundaki karakter kaplumbağa olmasa da bir ninja ve beklentilerinizi yeteri kadar karşılıyor. Silahınızı kullanarak ekrandaki serserileri öldürüyor ve ortalığı dağıtıyorsunuz. Silahınızla direkt olarak adamları vurmanız şart değil. Duvarlara çarptırabilir veya tahta kutuların, bideonların üzerine atıp devirerek adamların üstüne düşmesini sağlayabilirsiniz.

2. LushingtonFree
Harika bir defans oyunu olan LushingtonFree bağımlı olacağınız bir oyun. 5 ana bölümün altında yüzlerce seviye yer alıyor. İlk ana bölümü kolayca bitirdik fakat ikinci ana bölümdeki 75 seviyeyi bir türlü bitiremedik. Her 10 seviyede gelen düşmanlar daha da güçleniyor. Buna karşılık siz de ya daha güçlü silahlar almalısınız ya da sahip olduğunuz silahları güçlendirmelisiniz. ana bölümler ilerledikçe düşmanlar tek yoldan değil dört bir yandan saldırıyor. Kara, hava ve deniz savunması yapıyorsunuz.

3. Air Soccer Fever
3 adamla oynanan bir futbol oyunu. Bu oyunu mutlaka yüklemenizi tavsiye ederim. Bilgisayara karşı veya arkadaşınızla birlikte oynayabilirsiniz. 3 adamı kullanarak sırayla topa bir kez vurma hakkınız oluyor. Oyunda dikkat etmeniz gereken nokta, adamınız topa vurmadan önce karşı tarafın oyuncularına çarpmamalı. Aksi halde kart görüyor ve bu adamı kullanamıyorsunuz. Oyunu oynarken illaki topun durmasını beklemeyin. Mesela karşı taraf vuruşunu yaptıktan sonra top kaleyi görecek bir açıya gelirse hemen atışınızı yapın.

4. Super Voltage
Süper Voltaj, elektronik mühendisliği bölümünde okuyup okulu uzatanlar için geliştirilmiş bir oyun. Vize haftasında sabahlayan öğrencilerin notlara daha iyi odaklanabilmesini sağlıyor. Oyunda ekranda gördüğünüz boruların ucunu birleştirerek bir akım oluşturuyor ve boruların üzerine yapışmış olan kenelerin canına okumaya çalışıyorsunuz. Çevirmek istediğiniz borunun üzerine basıp döndürün. Ekranın sol ve sağında bir bağlantı kurarsanız akım sağlanıyor. Puan kazanabilmek için böceklerin üzerinde durduğu boruları yok etmeniz gerekiyor.

5. AE 3D Motor
Bu oyunu Android telefon kullananlarda mutlaka görmüşsünüzdür. 3D Motor oyunu Windows Phone’da daha güzel. Telefonu sağa sola eğerek motorunun yönünü kontrol ediyorsunuz. Amaç hızlı gidip kaza yapmadan arabaları sollamak.

6. One Touch Drawing
Orta okuldayken ellerinizi kağıt üzerinden hiç kaldırmadan bir kare ve bir üçgen kullanarak ev çizmenizi isteyen bir arkadaşınız olmuştur. İşte o arkadaşınız büyümüş ve böyle bir oyun geliştirmiş. Oyunda ekrana gelen şekli, tek seferde parmağınızı kesinlikle kaldırmadan tamamlamanız isteniyor. Güzel bir oyun.

7. Warzone Defence
Defans oyunlarını sevenler için bu oyunu da öneririm. Kağıt üzerinde savaş nasıl olur oyunu yüklediğiniz de göreceksiniz. Her bölümde düşman güçleniyor. Sizin de buna karşılık daha güçlü silahlar, füzeler, kimyasal başlıklar almanız gerekli. Düşmanlarınız Tank, helikopter ve gemi. İlk ve ikinci silahın tüm özelliklerinin seviyesini en sona yükseltip oyunun tamamını bitirdik.

8. Air Hockey
Air Hockey oyunu her zaman sinirimi bozan bir oyundur. Topa hızlı vurduğunuzda istemediğiniz bir şekilde kenarlara çarpıp size puan kaybettirebiliyor. Bu yüzden bir kaç el oynadıktan sonra hemen bırakıyorum. Ayarlar kısmından değişik masa şekilleri ve efektleri ayarlayabilirsiniz.

9. Lucky Fishing
Görsel açıdan iyi olan bu oyunda size verilen ağ makinesi ile balık yakalamaya çalışıyorsunuz. Ağ makinesinin üzerindeki sayılar attığınız ağın boyunu göstermesinin yanında her attığınızda paranızdan ne kadar gittiğini de göstermekte. Bu yüzden çok yüksek makine kullanmak kısa sürede paranızın bitmesine neden oluyor. Büyük balıkları avlamak için büyük makine kullanmak daha mantıklı tabi ki fakat siz ağı attığınızda küçük bir balığa giderse zarar ediyorsunuz.

10. Tank Wars
Oyunda tankınız ile rüzgara karşı ateş ediyorsunuz ve düşman tankını vurmaya çalışıyorsunuz. Rüzgar, her ateş sırası size geldiğinde değişiyor. Vuruşunuzu da rüzgara göre yapmanız gerekiyor. Oyunun grafikleri çok iyi olmasa da eğlenceli. 15 bölümden oluşan oyun kısa sürede bitiyor.

Daha güzel bir çok oyun var. Bunları da ilerleyen günlerde sizinle paylaşırız. Mağazaya her gün uygulama ve oyun ekleniyor. Siz de listede yer veremediğimiz oyunları yorum yazarak bizimle paylaşabilirsiniz.

İlgini çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir