En iyi 10 Nokia Lumia 920 Uygulaması – Akıllı Telefon Saat Tablet Mobilbey.net

En iyi 10 Nokia Lumia 920 Uygulaması

En iyi 10 Nokia Lumia 920 uygulaması

En iyi 10 Nokia Lumia 920 Uygulaması
Aşağıda Windows Phone 8 işletim sistemli telefonunuza mağazadan yüklemeniz gereken en iyi 10 uygulama listelenmiştir. Cihazınızda yüklü gelen uygulamalar ve Nokia Müzik, Nokia Drive gibi temel uygulamalar listeye eklenmemiştir. Siz de uygulama önerilerinizi yorum yazarak paylaşabilirsiniz.

1. Battery Level for WP8
Live Tile özelliği bulunan bu uygulama ne kadar şarjınızın kaldığını sayı olarak gösteriyor. Bunun yanında son 7 güne ait bataryanızın kullanım istatistiklerini de kaydediyor.

2. Cool Tools
Windows Phone işletim sisteminin eksikliklerini kapatmak için geliştirilmiş olan bu uygulama Kronometre, Geri sayım, El feneri, Metre, Su terazisi, Birim çevirici, Zar gibi fonksiyonlar içeriyor.

3. Flashlight-X
Windows Phone için El feneri olan bu uygulama telefonunuzun flaşını el feneri olarak kullanmanızı sağlıyor.

4. Nokia Bilen Göz
Konum tabanlı çalışan Nokia Bilen Göz uygulaması ile çevrenizdeki önemli mekanları görebilir ve bu mekanlara ait adres, telefon ve yol tarifi alabilirsiniz. Uygulamayı çalıştırdığınızda kamera açılır ve siz telefonun ekranından bakarak telefonu istediğiniz yöne doğru çevirirsiniz ve mekanlar kameranın gördüğü alanda işaretlenerek size gösterilir.

5. Skinery
Bu uygulama ile ana ekranınızdaki simgelerin zeminlerine istedğiniz bir fotoğrafı ekleyebilirsiniz. Normalde tema olarak bir renk seçmeniz gerekiyor. Fakat Skinery ile renk yerine resim seçebiliyorsunuz.

6. RapDialer
Windows Phone işletim sistemindeki arama fonksiyonunda numara çevirerek rehberden bir kişi bulma özelliği yok. RapDialer uygulamasında ise siz numarayı çevirmeye başladığınızda bu numaraya uygun olan rehberdeki kayıtlar altalta listelenmeye başlıyor. Fakat RapDialer uygulamasında da cevapsız çağrıları felan göremiyorsunuz.

7. SoundHound
Android veya iPhone olsun her telefonda bulunması müzik tanıma uygulaması SoundHound Windows Phone için de geliştirildi. Uygulama sayesinde kime ait olduğunu bilmediğiniz şarkıları cihaza dinleterek sanatçı ve albüm bilgilerine ulaşabiliyorsunuz. Bu uygulama internet bağlantısı gerektirir.

8. Toogle
Toogle uygulaması da yine Windows Phone işletim sisteminin eksik bir yanını kapatıyor. Uygulama Alarm, Wifi, Bluetooth, Uçak modu, mobil internet gibi özelliklere kısayol sağlıyor. Normalde bu özellikleri açıp kapamak için her seferinde ayarlar menüsünden değişiklik yapmanız gerekiyor. Fakat Toogle uygulaması sayesinde kısayoluna tıklayarak hemen ulaşabiliyorsunuz.

9. VoiceTranslator
Sesli sözlük olan bu uygulama ile çevirisini yapmak istediğiniz kelimeyi veya cümleyi sesli olarak söylüyorsunuz. Uygulama söylediklerini anlayıp ekrana çevrilmesini istediğiniz dilde yazıyor.

10. Weather Tile
Weather Tile uygulaması, Live Tile özelliğine sahip bir hava durumu uygulaması. Live Tile özelliği ile kendi simgesi üzerinde hava sıcaklığını ve güneşli, yağışlı veya kar yağışlı olmasına göre değişik simgeler gösteriyor.

Cihaz Hakkında Detaylı Bilgi: Nokia Lumia 920

İlgini çekebilir

6 Responses

 1. Ali Kemal dedi ki:

  Batarya uygulaması çok iyi. 5-6 tane buna benzer var ama içlerinde en iyisi bu.

 2. Cemil dedi ki:

  Merhaba, RapDialer uygulaması iyi fakat biri aradığında cevapsız çağrıları da gösterse güzel olacak. Hem telefonun Arama simgesini hem de RapDialer’in simgesini yan yana kullanmak durumunda kalıyorum.

 3. Selin Gonca dedi ki:

  VoiceTranslator uygulamasının bu kadar iyi olabileceğini tahmin etmemiştim. Söylediğim kelimeleri çok iyi anlıyor.

 4. Elif Bağdatlı dedi ki:

  Hava durumu uygulaması ingilizce. Türkçe olanların da Live Tile özelliği yok.

 5. Serdar Kuzu dedi ki:

  Mağazadaki uygulama sayısı her geçen gün artıyor. Oyunlar da çok güzel. Böyle ejn iyi 10 oyun sıralaması da bekliyoruz.

 6. Mehmet Necati dedi ki:

  SoundHound uygulamasını görünce çok sevindim. Bu uygulamayı çok seviyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir