Genel Sigorta Hizmetleri Dolandırıcılık SMS – Akıllı Telefon Saat Tablet Mobilbey.net

Genel Sigorta Hizmetleri Dolandırıcılık SMS

telefon kadın

Genel Sigorta Hizmetleri Dolandırıcılık SMS
Kimden kısmında SIGORTA yazan kısa mesajda aşağıdaki şekilde bir ifade yer alıyor:

“544*** No lu Telefon Numaraniza Policelerinizden dolayi tanimlanan 2750 tl degerinde HEDIYE paketinizi 3 gün icinde almazsaniz iade olacaktir.02129251173”

Sizden Onay Almak İstiyorlar
Verilen telefon numarasını aradığınızda Genel Sigorta Hizmetleri isimli bir firma çıkıyor. Size sundukları teklifte sadece 98 lira ödemeniz karşılığında Samsung Galaxy S5 cep telefonu, 2 adet çeyrek altın ve 1.000 liralık hediye çeki vereceklerini ifade ediyorlar. Telefonda sizden onay almak istiyorlar. Görüştüğüm kişi bana “hediyelerimin bulunduğum ilçedeki PTT şubesinde beklediğini” ve hiçbir şekilde dolandırıcı olmadıklarını söyledi. Samsung Galaxy S5 telefonun orjinal olduğunu ve yanında 2 adet çeyrek altın ile 1000 liralık hediye çeki olduğunu da tekrarladı.

Düşünmenize İzin Vermiyorlar
Elbetteki inanılacak gibi bir şey değil. Samsung Galaxy S5’in satış fiyatı 1.450 lira, çeyrek altın 163 lira. Verdikleri hediyelerin toplam bedeli mesajda belirttikleri gibi 2.750 lira yapıyor. Telefondaki kişi acele ederek konuşuyor ve sanki zaman daralıyormuş gibi sizin düşünmenize engel oluyor.

Kesinlikle İnanmayın
Sizlere tavsiyemiz bu tür mesajlara ve kurumlara kesinlikle itibar etmeyiniz. Hiçbir kimse en sadık müşterisi olsanız bile size böyle bir kampanya düzenlemez. Kaldı ki bu firmadan daha önce ne hizmet almışsınızdır ne de poliçeniz vardır. Firmanın ismi zaten “Genel Sigorta Hizmetleri”. Öylesine bir isim. Daha önce de Galaxy S5 veriyoruz diyerek 100 liralık çin telefonu gönderen firmalar olmuştu. Sakın olaki hediyelerin cazibesine kapılıp böyle bir teklifi onaylamayınız.

İlgini çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir