Google Play Mağazası Dışından Uygulama Yükleme – Akıllı Telefon Saat Tablet Mobilbey.net

Google Play Mağazası Dışından Uygulama Yükleme

Google Play Mağazası Dışından Uygulama Yükleme

Google Play Mağazası Dışından Uygulama Yükleme
Android işletim sistemli cihazlar güvenlik nedeni ile bazı ayarları kapalı olarak gelmektedir. Bunlardan biri de Google Play mağazası dışından herhangi bir uygulama yükleme iznidir. Bu ayarı açmak kullanıcının kendi sorumluluğuna bırakılmıştır. Cihaz kullanıcısı bu ayarı aktif hale getirerek herhangi bir .apk dosyasını (Android cihaz için oyun ve uygulama uzantısı) cihazına yükleyebilir.

Bazı uygulamalar mağazada yok
Bazı uygulamalar Google Play mağazasında bulunmuyor. Bir uygulamanın mağazada olmamasının bir çok sebebi var. Bunların arasında uygulamayı yazan kişinin mağazaya uygulama yükleyebilmek için gerekli ücreti yatırmak istememesi, yazdığı uygulamanın bazı nedenlerden dolayı mağazada yayınlanmak için kabul edilmemesi vb. gibi sebepler gelir. Cihazınızın dışarıdan uygulama yüklemesine izin vermek için aşağıdaki yolu takip ediniz:

Bilinmeyen kaynakları aktif etme
Ayarlar > Güvenlik > Bilinmeyen Kaynaklar (İşaretli olacak)

Bilinmeyen kaynaklar işaretli olacak şekilde ayarlamanızı yaparsanız artık telefonunuza yüklediğiniz bir .apk dosyasının üzerine basarak kurulumu gerçekleştirebilirsiniz. Yüklediğiniz uygulamanın telefonunuza vereceği zarar artık sizin sorumluluğunuzdadır.

İlgini çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir