HTC Boşa Kürek Çekiyor – Akıllı Telefon Saat Tablet Mobilbey.net

HTC Boşa Kürek Çekiyor

HTC boşa kürek çekiyor

HTC Boşa Kürek Çekiyor
HTC donanım özellikleri yüksek cihazlar üreterek kullanıcıların dikkatini çekmeye devam ediyor. Akıllı telefonda ilk dört çekirdekli işlemci HTC ile gelmişti. En son tanıtılan HTC J butterfly ise sınırları aşan bir donanıma sahip. (5 inç ekran, 1 inç başına 440 piksel, Dört çekirdekli işlemci, 2 GB RAM) Fakat bu yüksek donanım tek başına bir anlam ifade etmiyor. Yazılım konusunda HTC’nin aynı Samsung gibi kendisini ilerletmesi gerekli. S Voice gibi bir özellik HTC’de de olmalı. Fakat bunu yapmak dört çekirdekli bir işlemciyi bir cihaza yerleştirmek kolay değil.

HTC Android’in ilk çıktığı zamanda öncü olmuş ve diğerlerine göre daha kullanışlı arayüzü ile beğeni toplamıştı. Apple iPhone 4S’de Siri uygulamasını tanıtınca, Samsung’da buna karşılık S Voice yazılımını geliştirmiş ve kullanıcılarına sunmuştu. Fakat HTC, Sony, LG ve Motorola gibi rakiplerden Siri ve S Voice özelliklerine bir cevap gelmedi. Her ne kadar bu iki yazılımın Türkçe dil desteği olmasa da ileride yapılacak güncellemelerde Türkçe de yer alacaktır. Sadece bu yüzden HTC One X, One S gibi Galaxy S3’ün rakibi olan cihazların satışının bir bölümü Samsung ve Apple’a kaydı.

HTC’nin yaptığı bu donanımsal ilerlemeyi herhangi bir firmada kolay bir şekilde yapabilir. Sonuçta HTC bir ekran veya işlemci üreticisi değil. Cihazın parçalarını belli firmalardan toplayıp birleştiren bir firma. Bu sebeple donanımdan çok yazılıma ağırlık verip insanlara daha çok fayda sağlayacak uygulamalara yönelmeli. Akıllı Telefon pazarında satın almaya oldukça yatkın olan ülkemizde Türkçe dil desteğine sahip olan bir sesli asistan uygulaması çıkarması satışarını olumlu yönde etkileyecektir.

Cihaz Hakkında Detaylı Bilgi: HTC J butterfly

İlgini çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir