Isınan Telefon Buzdolabında Soğutulur Mu?

Isınan Telefon Buzdolabında Soğutulur Mu?
Aşırı ısınan telefonuzu veya tabletinizi daha hızlı bir şekilde soğuması için buzdolabının alt kısmına koyabilirsiniz. Derin dondurucu bölmesine yada sıfır derece bölmesine koymayınız. Cihazı mutlaka kapatın ve mümkünse bir bez içerisinde dolaba koyun. Bataryası çıkarılabiliyorsa bataryasını çıkarıp koyunuz. Çıkarılamıyorsa da sorun değil. Cihazınızı buzdolabında çok fazla bekletmeyin. Isı farkından dolayı nemlenip bozulabilir. Ara sıra kontrol edin ve soğuduğunu hissettiğiniz zaman çıkarın.

Cihazı dolaptan çıkarınca hemen kullanmayın
Cihazınızı telefonu dolaptan çıkarır çıkarmaz hemen açıp kullanmaya başlamayın. 5-10 dakika bekleyerek ortam ısısına dönmesini bekleyin. Cihazınızın açılmadığını görürseniz telaşlanmayın. Telefonun ortam ısısına gelmesini bekleyin

Cep telefonu ve Tabletlerin çalışma ısısı
Elektronik cihazların çalışabilmesi için belirli bir sıcaklık aralığı vardır. Bu aralık -40 ile +45 derece arasında değişir. Telefonun bu sıcaklıkların dışında çalışmasını engelleyen bir çok faktör vardır. Bunların başında elbetteki batarya gelir. Soğuk havaya en dayanıklı telefonların başında Nokia C1-01, Nokia E65 gibi eski telefonlar gelir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir