. . .

KNOX nedir? KNOX Silme

KNOX Nedir?
KNOX uygulaması, Samsung’un geliştirdiği ve sadece belirlediğiniz şifre ile girilebilen cihazınızın içerisinde sanki ikinci bir cihaz varmış gibi çalışan bir uygulamadır. KNOX ile bir şifre belirleyip kendi özel ekranınıza geçiş yapabilir, istediğiniz uygulamaları indirip kullanabilirsiniz. Bu modda oluşturduğunuz veriler ve yüklediğiniz uygulamalara sadece KNOX modu aktif iken ulaşabilirsiniz.

KNOX Silme
KNOX uygulaması bir çok kullanıcıya hitap etmeyen bir uygulama. Bu sebeple kullanıcılar bu uygulamayı kaldırmak istiyor. Uygulamayı kullanmıyorsanız kaldırmanızı tavsiye ederiz. Çünkü KNOX modunda yüklediğiniz her uygulama telefonda ayrıca bir yer kaplıyor.

KNOX uygulamasını silmek için KNOX moduna geçiş yapın. KNOX Ayarları > KNOX Hakkında yolunu izleyin. Açılan sayfada Kaldır butonunu göreceksiniz. Bu butona bastıktan sonra KNOX sizden şifrenizi isteyecek. Şifrenizi girdikten sonra yedekleme onayı alınacak. Yedekleme yapmanıza gerek yok. Ekrandaki işlemlerin tamamlanması için bekleyin. Uygulamanın tamamen kaldırılması 1-2 dakika sürecektir.

KNOX Modu Nedir?
KNOX modu şifrenizle giriş yaptıktan sonra aktif olan ekrandır. Eğer cihazınızda KNOX uygulaması varsa ilk kurulumda kendinize bir şifre belirleyiniz. Ardından KNOX Moduna geçiş yaparak şifrelenmiş içeriğe ulaşabilirsiniz. KNOX moduna geçmek için bildirim panelindeki kısa yolu kullanabilirsiniz. KNOX ayarları için KNOX moduna geçin ve KNOX ayarlarına tıklayın.

Samsung KNOX Şifremi Unuttum
KNOX şifreniz unuttuysanız kayıt esnasında belirlediğiniz 4 haneli PIN numarasını giriniz. Bu pin numarası size KNOX şifrenizin ilk ve son karakterini gösterecektir. Eğer bu durumda da hatırlamıyorsanız KNOX şifreniz cihazınızda kayıtlı olan GMail hesabına gönderilir.

“KNOX nedir? KNOX Silme” hakkında bir yorum var

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir