Kredi Kartım Alışverişe Kapandı Ne Yapmalıyım? – Akıllı Telefon Saat Tablet Mobilbey.net

Kredi Kartım Alışverişe Kapandı Ne Yapmalıyım?

Kredi Kartı

Kredi Kartım Alışverişe Kapandı Ne Yapmalıyım?
BDDK’nın 16 Şubat 2017 tarih ve 7052 sayılı kararı uyarınca 17 Ağustos 2017 tarihinde bankalara ait tüm kredi kartı ve bankamatik kartları internet üzerinden yapılan online alışverişlere kapatıldı. Bir çok kişinin birden fazla kredi kartı bulunuyor. Sahip olduğu kartların sayısını bilmeyenler de var. İnternet üzerinden alışveriş yapmayan da bir çok kişi var. Bu karar, kartının internet alışverişlerinde kullanılmasını istemeyenlerin güvenliğini sağlayacak. Ayrıca sahip olduğu karttan haberi olmayanların da kartının alışverişlere kapatılmasına ve böylece dolandırıcıların eline düşmesi engellenmiş olacak.

Kredi Kartım Alışverişe Kapandı
Bankalar müşterilerine gönderdikleri hatırlatmalarla kullandıkları kartlara onay vermelerini istedi. Onay vermeyenlerin kartları 17 Ağustos 2017 tarihinde internet alışverişine kapandı. Bu tarihten sonra kartınızı açtırmak için bankanızın internet şubesini kullanmanız veya müşteri hizmetlerini aramanız gerekmektedir. Vereceğiniz onay sonrası kartınız yine alışverişlere açılacaktır.

Hangi Kartlar Kapandı?
17 Ağustos 2017 tarihine kadar verilmiş olan bütün bireysel banka kartları ve kredi kartları kapatıldı. Bankanızı arayarak veya bankanızın internet şubesini kullanarak e-ticaret alışverişlerine açtırabilirsiniz. 17 Ağustos tarihinden sonra alacağınız tüm banka kartları ve kredi kartları da size kapalı bir şekilde verilecek. Kartınızı alışverişe açtırmak için onay vermeniz gerekecek.

Otomatik Ödeme Talimatlarım Ne Olacak?
Kredi kartınız üzerinden yapılan otomatik ödeme özelliğine sahip faturalarınız, aidatlarınız, sigorta ödemeleriniz gibi ödemeler bu durumdan etkilenmez. Mail order olarak geçen bu ödemelere benzer olan tüm ödemelere kartınız açık olacaktır ve işlem yapılabilecektir.

Sanal Kartlarıma Onay Vermem Gerekiyor mu?
Sanal kartlarınıza alışveriş onayı vermenize gerek yoktur. Sanal kartın bağlı bulunduğu ana karta alışveriş onayı vermeniz durumunda bu karta bağlı olan tüm sanal kartlar ile alışveriş yapılabilir.

Bankalara Göre Onay Mesajları

İlgini çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir