Kutusundan Ayıplı Çıkan Cep Telefonu – Akıllı Telefon Saat Tablet Mobilbey.net

Kutusundan Ayıplı Çıkan Cep Telefonu

iphone 6 kutu

Kutusundan Ayıplı Çıkan Cep Telefonu
Elektronik cihazlarda şansı olmayan bir tüketici iseniz mutlaka satın aldığınız cihaz kutusundan arızalı yada ayıplı olarak çıkmış olabilir. İnternet üzerinden yaptığınız alışverişlerde normal şartlarda bir ürünü memnuniyetsizlik gerekçesi ile 7 gün içerisinde iade etme hakkınız bulunmakta. Buradaki memnuniyetsizliğinizi ispat ile zorunlu değilsiniz.

Memnuniyetsizlik iadesi
Fakat cep telefonlarında dikkat etmeniz gereken bir husus var. Öncelikle memnuniyetsizlik iadenizin geçerli olması için satın aldığınız cep telefonunuza sim kartınızı takmamış olmanız gerekiyor. Bununla birlikte herhangi bir Wifi ağına bağlamamış ve Bluetooth ile dosya transferi yapmamış olmalısınız. Aksi halde telefonu memnuniyetsizliğinizi gerekçe göstererek iade edemezsiniz.

Üretim Hatası
Satın aldığınız cihaz kutusundan üretim hatası ile çıktıysa, yani ayıplı ise yapmanız gereken işlem cihazı servise göndermektir. Önce satın aldığınız yere bilgi verin, ardından ayıplı mal olduğuna dair rapor almak istediğinizi belirten bir not ile cihazı servise gönderiniz. Burada işlemleri takip ederken servise rapor almak istediğinizi özellikle belirtmeniz gerekiyor. Servis rapor yerine cihazınızı tamir ederse, telefon ayıplı mal kategorisinden çıkacağı için bu hakkınızı kaybetmiş olacaksınız.

Aksesuarları da servise göndermem gerekiyor mu?
Hayır. Sadece telefonu göndermeniz yeterli. Cihazı satın aldığınız yere iade ederken hem aksesuarları hem de telefonun kutusunu sağlam bir şekilde iade etmeniz gerekmekte.

İlgini çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir