Lenovo M2 Elektrikli Scooter

Lenovo M2 Elektrikli Scooter

Lenovo M2 Elektrikli Scooter

Toplu taşımanın yüksek riskli olduğu düşünülen yeni dönemde bireysel ulaşım araçlarına ilgi giderek artıyor. Firmalar da artan ilginin farkında ve talebi karşılamak için yeni arayışlar içerisindeler. Telefon, tablet ve bilgisayarlarıyla tanıdığımız Lenovo, Çin’de düzenlediği bir etkinlikte M2 ismini verdiği elektrikli scooter modelini tanıttı. Teknik özellikleri bakımından alıştığımız değerlere sahip. Fakat tasarım olarak açık ve gizli bir çok yenilik barındıyor.

Lenovo M2 Teknik Özellikler:
Menzil:30 km
Maksimum Hız:25 km/s
Motor Gücü:350 W
Ağırlık:14,9 kg
Boyutlar:1.110 mm x 520 mm x 1.110 mm
Batarya:18.650 mAh
Şarj Süresi:4 saat
Azami Tırmanma Açısı:15
Sürüş Modu:Normal, Ekonomik, Spor
Hız Sabitleyici:Var
Tekerlekler:Ön ve Arka 8,5 inç şişme lastik
Amortisör:Var
Fren:Elektrikli ve mekanik fren (Rejeneratif Frenleme)
Sürücü ağırlığı:Maks. 120 kg
Aydınlatma:Ön LED far ve arka stop lambası
Bluetooth:Var
Renk Seçenekleri:Beyaz ve Koyu Gri
Diğer:IP54 Su geçirmezlik sertifikası
Fiyatı:

Gizli ve Açık 3’lü Şok Emici Sistem

Ön tekerin hemen üstünde dışarıdan görebildiğimiz bir amortisörle birlikte gövdenin altına ayak pedalının hemen oraya gizlenmiş 2 adet amortisör daha var. Kenarları yuvarlatılmış lastiklerin de şişme olması da konfor açısından üçüncü bir madde olarak karşımıza çıkıyor.

Üçlü Fren Sistemi (Elektrikli, Disk ve Ayak Freni)

Normalde scooterları katlarken önden kırıp direksiyonu arka tekerlek çamurluğuna sabitliyoruz. Daha sonrasında ise gidon borusundan tutarak taşıyoruz. Bunun zamanla aşınmaya sebep olduğunu farkeden Lenovo, yine gidon borusundan katlanan fakat arka çamurluğa birleşmeyen bir katlama sistemi geliştirmiş. Bu yeni dişli sistemi ile katlanan scooter hem ağırlık dengesinin ortada kalmasını sağlıyor hem de scooterın az önce bahsettiğimiz bölgelerinin aşınmasını azaltıyor. Gidon üzerinde bulunan ekran sürüş modunuzu, hızınızı, kalan menzilinizi, hız sabitleyicinizin açık olup olmadığını, Bluetooth bağlantısını ve pil durumunuzu gösteriyor. 4 basamaklı bir kilometre sayacı da mevcut. Akıllı telefon uygulaması üzerinden telefonunuzla eşleştirebiliyor ve aracınıza ait verileri görebiliyorsunuz. Yine uygulama üzerinden aracı kilitlemek de mümkün.

GALERİ: Lenovo M2 Elektrikli Scooter

Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir