LG G2 İncelemesi – 2 – Akıllı Telefon Saat Tablet Mobilbey.net

LG G2 İncelemesi – 2

LG G2 incelemesi 2. Bölüm

LG G2 İncelemesi – 2.Bölüm
İncelememizin ilk bölümünde LG G2’nin tasarımından, ekran kalitesinden, batarya ömründen ve uzaktan kumanda özelliğinden bahsetmiştik. Bu bölümde ise QuickMemo, QuickSlide, LG OnScreen ve diğer özelliklerden bahsedeceğiz. İncelemenin ilk bölümünü okumayanlar buradan ulaşabilirler:
LG G2 incelemesi 1. Bölüm

LG G2’yi soran herkese olumlu yönde yanıt verdiğimi ve satın almanızı tavsiye ettiğimi de belirteyim. Xperia Z1’in 2.200 TL (15 Aralık 2013) fiyatına karşılık, Z1’den kat kat üstün olan LG G2 satın alabileceğiniz en mantıklı telefondur.

LG G2 incelemesi not alma

QuickMemo
5.2 inç büyüklüğündeki ekranı aynı zamanda bir not defteri olarak kullanabiliyorsunuz. Üst araç çubuğundaki QuickMemo tuşuna bastığınızda telefonun ana ekranı pasifleşiyor ve üzerine yazı yazabileceğiniz bir hale geliyor. Ana ekrana not alırken, ister olduğu gibi üzerine yazabilir isterseniz de bir defter yaprağı gibi düz bir zemine çevirebilirsiniz. Bunun ayarı var. QuickMemo aktif iken kalem rengini ve kalınlığını değiştirebilir, isterseniz de klavyeyi kullanarak not alabilirsiniz. Notlara resim eklemek de mümkün.

Defter uygulaması
Defter uygulaması gelişmiş bir not defteri olarak karşımıza çıkıyor. Telefonda ayrıca not defteri uygulaması da var. Üstüne bir de Google Keep’i indiriyoruz. Ben telefonumda sadece Google Keep kullanıyorum. Google Keep’e kaydettiğim notlar aynı zamanda çevirim içi tüm cihazlarımla senkronize oluyor. Bu sebeple bu tür not defteri uygulamalarını eğlence amacı dışında kullanmıyorum.

LG G2 incelemesi not alma

QSlide Kullanım
QSlide, ekran üzerine açılan küçük uygulama pencerelerini ifade ediyor. Çok yararlı bir uygulama olan QSlide, kullandığınız ekranın üzerine sık kullanılan uygulamaları açarak aynı anda iki uygulamadan da faydalanmanızı sağlıyor. Örnek vererek açıklamak gerekirse tarayıcıdan bir döviz sitesini açtınız ve değişen kur oranlarına göre hesap yapmak istediniz. Aynı zamanda yapmak istediğiniz hesapları da bir not defterine kaydetmeniz gerekiyor. İşte burada QSlide devreye giriyor ve sizi kurtarıyor.

LG G2 incelemesi qslide

QSlide Şeffaflık ayarı
Ekrandan ekrana geçmektense üst araç çubuğunu aşağıda kaydırıp QSlide satırındaki hesap makinesi ve not defteri uygulamasını başlatın. Tarayıcının üzerinde açılan bu iki minik uygulama sayesinde hem hesap yapabilir hem de yaptığınız hesaplamaları not defterine kaydedebilirsiniz. Bunu yaparken küçük pencereleri istediğiniz yere taşıyabilir ve şeffaflığını artırarak arkasında kalan alanı görebilirsiniz.

Müzik Çalar
LG telefonlarının genelinde müzik sesi oldukça yüksek çıkış gücüne sahip. Bunu gerçekten çok seviyorum. LG G2’nin içerisinden şık tasarıma sahip bir kulakiçi kulaklık çıkıyor. Telefonun rengi ile aynı olan kulaklığın kablosu dolanmayan özellikte. Kulaklığın üzerinde 3 tane kontrol düğmesi var. Hem müzik çaları kontrol etmek için hem de çağrı geldiğinde görüşme sesini ve durumunu kontrol etmek için.

LG G2 incelemesi müzik çalar

Müzik çaları kontrol etme
Müzik çaların widgetını kilit ekranına yada ana ekrana koyabiliyorsunuz. Bu şekilde kullanımı daha kolay oluyor. Ses düğmelerinin arka kısımda olması müzik sesini kontrol etmeniz için bir avantaj. Telefon cebinizdeyken çok kolay bir şekilde ses açıp kapatmak mümkün. Tabi kulaklık üzerinde de düğme varken neden cebimizden yapalım diyebilirsiniz. Hava soğuk olduğunda elinizi montunuzun cebinden çıkarmak istemeyebilirsiniz de ondan 🙂

Ekolayzır ayarlamaları
Müzik sesi oldukça güçlü. Ekolayzır ayarları ile farklı müzikler için ayarlama yapabiliyorsunuz. Zaman ayarlı müzik çalar kapatması var. Gece yatarken müzik dinleyenler için güzel bir özellik. 1 saat sonraya ayarlarsanız telefon 1 saat sonra müziği kapatıyor. Her ne kadar faydalı olsa da kulaklıklarınızın üzerine yattığınız için her zaman zarara girme tehlikesindesiniz. Ayrıca sağlık açısından da telefonla uyumak sakıncalı. En iyisi telefonu uçak moduna alıp müzik dinlemek.

LG G2 incelemesi müzik çalar

Video klipler
Müzik çalardaki Youtube tuşuna basarak şarkının video klibini çevirim içi arayabilirsiniz. Albüm kapakları ve görsel efektlerle müzik çalar oldukça iyi görünüyor. Telefonun hoparlörleri alt kısımda olduğundan özellikle yan tutup oyun oynarken ses çıkışı konusunda sıkıntı oluyor.

Üst araç çubuğu
Üst ataç çubuğu bu kadar zengin ve kullanışlı olan başka bir telefon yoktur herhalde. O kadar çok kişiselleştirilebiliyor ki, ihtiyacınız olan her şey elinizin altında oluyor ve hemen ulaşabiliyorsunuz. Uzaktan kumanda başlığında anlattığım ama ekran görüntüsünü paylaşmadığım bir şey de kumandanın da burada yer alması idi. Kumanda uygulamasını başlatmak 1-2 saniye bekletiyor. Üst araç çubuğundan başlatmak için beklemeniz gerekmiyor. Ekran parlaklık ayarı, QSlide uygulamalarının sırası, Ayarlar menüsündeki bir çok açma-kapama düğmesinin hepsi burada. Tümünün sırasını değiştirebiliyorsunuz.

LG G2 incelemesi üst araç

Sorularınızı yorum olarak gönderebilirsiniz.

LG G2 Galeri
LG G2 incelemesi 1. Bölüm

İlgini çekebilir

1 Response

  1. nurhan altıntaş dedi ki:

    Yeni aldim. Htc one x kullaniyordum, Kopyala yapıştırma nasıl ve ekran görüntüsünü screen shot yapmak nasıl. Ve ingilizce yazmak için dili nasil değiştireceğiz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir