LG G4 İnceleme – Akıllı Telefon Saat Tablet Mobilbey.net

LG G4 İnceleme

lg g4 inceleme

LG G4 İnceleme
2015 yılı Nisan ayında tanıtılan LG G4 çıktığı ilk günden bu yana popülaritesini korumaya devam ediyor. Bir çok satıcı firmanın yaptığı özel kampanyalar sayesinde bu donanımlı telefona oldukça makul fiyatlara sahip olabiliyorsunuz. Android telefonlar içerisinde fiyat ve performans açısından alınabilecek en iyi cihazlardan biri LG G4. İncelememizde öncelikle genel anlamda cihazın kullanıcıya yansıyan kısımlarından bahsedip sonrasında ise bazı teknik özelliklerinden bahsedeceğiz. Sorularınız olursa yorum kısmına yazmanız yeterlidir.

Arka Kısmın Kavisli Olması Rahatsız Ediyor
Öncelikle beni rahatsız eden bir şeyi hemen söylemek istiyorum. Cihazın arka kısmının kavisli olması. Mesela telefonu masaya koyduğunuzda ekrana dokunurken altta bir destek olmadığından dolayı sürekli sallanıyor ve yanlış yazmanıza neden oluyor. Bir telefonun arkası mutlaka düz olmalı. Ses açma kapama ve kilit tuşunun da kamera lensine çok yakın olması, parmağınızı yanlışlıkla kamera lensine sürmenize ve lensin kirlenmesine neden oluyor. Bu iki kısım da bana göre bir tasarım fikri hatası. Görünürde çok hoş duruyor fakat kullanım sırasında sizi rahatsız ediyor.

Tasarım Konusu
Tasarım olarak G serisi telefonların en güzeli G2’dir. G2 incecik kenarı ile oldukça hoş bir tasarıma sahipti ve o dönem en güzel telefonlar arasındaydı. Fakat ince kenarlı tasarım daha sonrasında ekranda sürekli arızalar çıkarınca kenar kısımları yeniden kalınlaştırıldı. Aslına bakarsanız G4, G serisi bir telefonun tasarım özelliklerini yansıtmıyor.

Batarya
3000 mAh kapasiteli bataryası diğer telefonlardan daha uzun gideceği anlamına gelmesin. Yine 1 günü tamamlıyorsunuz. Benim akıllı saatim olduğundan dolayı şarjım biraz daha çabuk bitiyor. Şarjın çabuk bitmesi biraz da ekranın büyük olmasından kaynaklanıyor.

Renk Seçimi
Telefonun hangi rengini alırsanız alın ön kısım siyah. İnternette Altın rengi cihaz çok daha yüksek fiyata satılıyor. Oysaki ucuz olanı alıp altın renkli bir arka kapak almak çok daha mantıklı. Nasıl olsa değişen tek kısım arka kapak. LG G4 Şık bir telefon ve uzun süreli kullanırım düşüncesiyle alacaksanız en mantıklı telefonlardan biri. 16 MB kamerası, 3 GB RAMi ve Android 6 yazılımı ile sizi en az 3 yıl daha idare eder.

Kulaklık ve Müzik
Telefonun kutusundan kırmızı renkli kulak içi kulaklık çıkıyor. Bu kulaklık da oldukça güzel bir tasarıma sahip. Ben kulak içi kulaklık kullanmayı sevmediğimden kendime normal kulaklık aldım. Müzik kalitesi iyi fakat daha yüksek ses çıkmasını istiyorum. Bunu da özel yazılımlarla yükseltebiliyorsunuz çok sorun değil.

Kızılötesi ve Uzaktan Kumanda
Ön kısmında Kızılötesi var ve bu telefonu kumanda olarak kullanmanızı sağlıyor. Bu özelliği de gerçekten çok iyi. Tv izlerken yada ofiste klimanın ayarını değiştirmek isterken kumandayı aramak zorunda kalmıyorsunuz.

Ekran Ayarları
Ayarlar kısmında özellikle Ekran ayarları ile ilgili çok fazla başlık var ve hangisi hangisinin içerisinde her zaman karıştırıyorum. Ben yeni bir cihaz alınca onun ayarlarını yapmak bazen saatlerimi alıyor. Bir kere alışınca insan hep öyle olsun istiyor. İlk başlarda telefonun kendi arayüzünü kullanırken şuanda Nova Launcher Prime kullanıyorum. Nova Launcher programını kullanmamın tek bir sebebi var o da ekrana 12×12 şeklinde toplamda 144 tane simge ekleyebiliyor olmanız. Elbette ki ben bu kadar eklemiyorum ama ana ekran simgelerini bu kadar küçültüp ekranda kendinize yer açabilmek çok güzel.

Kamera
Fotoğraf çekimi konusunda sizi memnun edecek telefonların başında LG G4 gelmektedir. Aydınlıkta çekilen fotoğrafların kalitesi bazen iPhone cihazlarını bile geçmektedir. 4K video kayıt özelliği ile çok yüksek kaliteli videolar da çekebiliyorsunuz. Bunun için hızlı veri aktarımı yapabilen hafıza kartı almanız gerekir. Çünkü 4K video kaydederken neredeyse her saniye 5 MBlık veri oluşuyor.

Ağır çekim video özelliği de bulunuyor. Fakat LG bu konuda bizi biraz kandırmış. Çünkü ağır çekim videoları sadece LG G4’te ağır bir şekilde izlenebiliyor. Ağır çekim videolarını “ağır şekliyle” sosyal medyada paylaşamıyorsunuz. Ağır çekim videosunun kalitesi de iPhone gibi değil. Video kare kare ilerliyor. Kısacası hiç bir anlamı yok diyebiliriz. Sosyal medyada paylaşamadıktan sonra ağır çekim videosunun bir anlamı yok.

Telefonda Zamanla Oluşan Hatalar
Telefona çeşitli uygulamalar yükleyip kullandıkça yavaşlamalar oluşuyor. Mesela ekran kilidini açtıktan sonra telefonun ekranı donuyor ve tepki vermiyor. Bunu düzeltmek için ekranı kilitleyip tekrar açmanız gerekiyor. Bazen de uygulamalarda hata veriyor. Mesela Facebook Sayfa Yöneticisini kullanıyorsanız sıklıkla bu uygulamaya girdiğinizde hata alıyorsunuzdur. Bataryası da zaman içinde zayıflıyor ve artık bir anda şarjının tükendiğini görüyorsunuz.

Telefon darbelere dayanıklı bir telefon olmasa da sağlam bir telefon. Çok defa yere düşmesine rağmen ne camına ne de iç donanımına bir zarar gelmedi. Telefon köşelerinden de düştü fakat ezilmeler dışında herhangi bir hasar oluşmadı.

Telefon hakkında merak ettiğiniz soruları yorum kısmına yazabilirsiniz.

İlgini çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir