LG Optimus 4X HD P880 İnceleme – 2 – Akıllı Telefon Saat Tablet Mobilbey.net

LG Optimus 4X HD P880 İnceleme – 2

LG Optimus 4X HD P880 inceleme - 2

Müzik ve video
Müzik oynatıcısı Dolby digital ses desteğine sahip. Bu destek kulaklıkla birlikte kullanıldığında açılabiliyor. Böylece baslar daha iyi vuruyor. İncelemenin ilk bölümünde detaylarını anlattığımız Smart Share özelliğinimüzik çalardakullanarak çalan parçayı evinizdeki uyumlu müzik sisteminden, bilgisayardan veya televizyondan dinleyebiliyorsunuz. Güçlü bataryası uzun süre müzik dinlemenize imkan sağlıyor. Şarkıya göre ekolayzır ayarı yaparak müziklerinizi daha kaliteli dinleyebilirsiniz.

Telefon bir çok video uzantısını destekliyor. Fakat kullanıcılar genelde Google Play’dan daha gelişmiş bir video uygulaması indiriyor. Biz de MX Player uygulamasını kullanıyoruz. Bu uygulama sayesinde açamayacağınız video yok gibi. Alt yazı desteği ile birlikte bir çok ayarlama mevcut. 4 çekirdekli işlemcisi sayesinde Full HD videoları hiç zorlanmadan rahatlıkla oynatabiliyor.

Kamera ve Video
Ben telefonunumun fiziksel bir deklanşör tuşu olmadığında fotoğraf çekerken zorlanıyorum. Optimus 4X HD’de fiziksel bir kamera tuşu yok. Arka arkaya fotoğraf çekme hızı iyi. Xperia ion kadar hızlı olmasa da yarım saniyeden biraz az bir bekleme ile arka arkaya fotoğraf çekiyor. HDR modu sayesinde ışığın zayıf olduğu zamanlarda ve ışık kaynağına doğru yapılan çekimlerde çok iyi sonuçlar veriyor. LG Optimus 4X HD P880 ile çekilen resimleri bilgisayarınıza indirip bakabilirsiniz, örnekleri var.

Telefonla çektiğimiz 1 fotoğrafın ortalama boyutu 1.63 MB yer kaplıyor. Nokia Lumia 920’nin de 8 MP kamerası olmasına karşın 1 fotoğrafın ortalama boyutu 2.3 MB yer kaplıyor. Kalitesi de biraz daha iyi diyebiliriz.

İNDİR: LG Optimus 4X HD P880 ile çekilen resimler

LG Optimus 4X HD P880 inceleme

LG Smart World
LG Smart World, LG’nin kendine ait uygulama mağazası. Bu mağaza üzerinden LG’nin sunduğu içeriği telefonunuza yükleyebilirsiniz. Burada da aynı Google Play Store’da olduğu gibi ücretli ve ücretsiz oyun ve uygulamalar yer almakta. Android mağazasında ücretli olan bir uygulamayı buradan ücretsiz indirme imkanınız da var. Uygulama indirebilmek için bir LG hesabınızın olması gerekli.

Backup
LG’nin kendi geliştirdiği uygulamalardan biri olan Backup telefonunuzun yedeğini almanızı sağlıyor. Uygulama sayesinde telefonunuzun tüm içeriğini yedeklemek mümkün. Uygulamanın güzel bir yönü ise zaman ayarlı yedekleme yapabilmek.

LG Optimus 4X HD P880 inceleme

NFC Tag
Paket içerisinden çıkan NFC etiketine istediğiniz bazı ayarları yükleyerek kendinize özgü ayar listesi oluşturabilirsiniz. Mesela uyumadan önce telefonunuzda neler yaparsınız? Ekran parlaklığını biraz azaltır, Wifi ve mobil şebekeyi kapatır telefonu sessize alırsınız. Bu üç ayarı da her sabah tekrar eski haline getirirsiniz. İşte NFC etiketi size bu ayarları tek bir dokunuşla yapmanızı sağlar.

Bir NFC etiketine ayar yüklemesi yapmak için Uygulama listesinden LG NFC uygulamasına basınız ve kendinize bir mod seçiniz. Seçtiğiniz moda ait ayarları yapıp etikete yükleme yapınız. Artık NFC özelliği aktif iken, cihazınızın NFC kısmını bu etikete dokundurduğunuzda ayarlar otomatik olarak yapılacaktır.

Ortam gürültüsünü azaltan 2. mikrofon
Optimus 4X HD sahip olduğu ikinci mikrofon ile konuşma esnasında çevredeki gürültüyü filtreler ve sesinizin karşı tarafa daha net gitmesini sağlar. Bu özellik sayesinde gürültülü ortamlarda konuşurken, karşı tarafa ortamın gürültüsü bu özelliğe sahip olmayan telefonlara göre daha az iletilir.

LG P880 Optimus 4X HD ekran görüntüsünü alma
Tüm Android 4 işletim sistemine sahip cihazlarda olduğu gibi LG P880 Optimus 4X HD’de de ekran görüntüsü almak için ses kısma tuşu ile güç tuşuna aynı anda basmanız gerekiyor. Aldığınız ekran görüntüleri cihazınızda Pictures > Screenshots klasöründe depolanır.

LG Optimus 4X HD P880 inceleme

Wifi Direct
Wifi Direct ile telefonunuzu direkt olarak wireless özelliği bulunan bir cihaza bağlayabiliyorsunuz. Böylece iki cihaz arasındaki veri aktarımı daha hızlı gerçekleşiyor. Ayarlarmak için Ayarlar > Kablosuz ağlar

Görüntülü Görüşme
LG P880 Optimus 4X HD’nin ön yüzünde bulunan 1.3 MP’lik kamera ile görüntülü görüşme yapabilirsiniz. Fakat görüntülü görüşme özelliği sadece sohbet servislerinde kullanılabiliyor. Numara çevirerek 3G görüntülü araması yapamıyorsunuz. Aynı şekilde 3G çağrılarda size gelmiyor. Kamera Google Messenger, Skype vb. gibi servislerde kullanılabiliyor.

Yüz tanıma kilidi
LG P880 Optimus 4X HD Android 4 işletim sistemine sahip olduğundan dolayı ön kamerasını yüz tanıma kilidi olarak kullanabilirsiniz. Bunun için Ayarlar > Güvelik > Ekran Kilidi > Yüz tanıma kilidi

LG Optimus 4X HD P880 inceleme – 1. Bölüm

İlgini çekebilir

2 Responses

  1. ece dedi ki:

    ön kamerasından fotoğraf çekimi yapılıyor mu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir