LG Optimus G: Yeni Nesil Lithium-Polymer Batarya – Akıllı Telefon Saat Tablet Mobilbey.net

LG Optimus G: Yeni Nesil Lithium-Polymer Batarya

LG Optimus G: Yeni nesil Lithium-Polymer batarya

LG Optimus G: Yeni Nesil Lithium-Polymer Batarya
LG Optimus G dört çekirdekli 1.5 GHz işlemciye sahip bir telefon. Cihazın 13 MP kamerası var. Bununla birlikte ekran boyutu da 4.7 inç. Bu değerlerin yüksek olması cihazın kullanım süresini etkileyen en önemli etkenler arasında. LG geliştirdiği Li-Polymer batarya ile hem daha fazla güç depolayabiliyor hem de cihazda kullandığı yeni işlemci ve ekranla güç tüketimini azaltıyor. Aşağıdaki video da bu konuyla ilgili karşılaştırmalar yer alıyor.

Batarya boyutu ve depolama
Cihazın bataryası önceki modellere göre daha ince bir yapıda. LG daha fazla güç depolamayı hedeflerken aynı zamanda yer tasarrufu da yapmaya çalışmış. Bu da telefonun daha ince olmasını sağlamış. LG Optimus G’deki batarya 4.5 mm kalınlığında ve 33 gram ağırlığında. Aynı boyuttaki bir bataryaya oranla %5-6 daha fazla güç depolayabiliyor. Bunu az bulabilirsiniz fakat harcama konusunda da cimri olduğu için uzun süreli kullanım sağlıyor.

Batarya kullanım süresi
Bataryanın zamanla performansını kaybetmemesi için de yoğun çalışmalar yapılmış. Buna göre batarya tamamı boşaltılıp tekrar tekrar 800 kere şarj edilmiş. 800 şarjın sonunda bile performans ilk günkü gibi devam etmiş. Her gün 1 kez cihazınızı şarj ettiğinizi düşünürsek 800 şarj 2 yıldan fazla bir süre yapar. Bu da oldukça iyi bir değer. Normalde standart bir bataryanın ömrü 500 kez şarjdır. Bu da 1,5 yıl yapar.

İşlemci ve ekran
LG Optimus G’de kullanılan Snapdragon S4 Pro işlemci aynı görevleri yapan diğer bir işlemciye oranla %40 daha az güç kullanır. Her bir çekirdeği cihazın ihtiyacına göre çalıştırır. LG True HD IPS ekran, cihazınızın ekran parlaklığını orta seviyde kullanmanız durumunda AMOLED ekrana göre daha az (%40 daha az) güç harcar. Tam parlaklık seviyesinde ise AMOLED ekrana göre %70 daha az enerji tüketir.

Cihaz Hakkında Detaylı Bilgi: LG Optimus G

İlgini çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir