Maserati MC-ES852-G Elektrikli Scooter

Maserati MC-ES852-G Elektrikli Scooter

Maserati MC-ES852-G Elektrikli Scooter

100 yıldan fazladır yarış ve spor arabaları üreten ünlü İtalyan otomotiv firması Maserati markasını duymayan çok az kişi vardır. Özellikle Türkiye’de hem Ezel dizisi ile hem de Magnum dondurmasının çekilişleri ile milyonlarca kişinin hayalini süslemiştir. İşte şimdi size Maserati’nin elektrikli scooter modelini tanıtacağız. Daha önce BMW, Seat, Mercedes ve Audi elektrikli scooter modelleri tanıtmıştı. Öyle görünüyor ki elektrikli scooterlar ilerleyen zamanlarda arabaların bir parçası haline gelecek. Nasıl ki bir Rolys Rolys satın aldığınızda araç kapısından şemsiye çıkıyorsa bir araba aldığınızda da (muhtemelen bir elektrikli araç olacak) bagajından elektrikli scooter çıkacak. Park yeri bulamayıp metrelerce ileriye parkettikten sonra yürümektense elektrikli scooter ile git gel yapmak iyi olmaz mıydı?

Maserati MC-ES852-G Teknik Özellikler:
Menzil:25 km
Maksimum Hız:25 km/s
Motor Gücü:350 W
Ağırlık:12,5 kg
Boyutlar:1.130 mm x 430 mm x 1.180 mm
Batarya:7.500 mAh
Şarj Süresi:4 saat
Azami Tırmanma Eğimi:%15
Sürüş Modu:Normal, Ekonomik, Spor
Hız Sabitleyici:Var
Tekerlekler:Ön ve Arka 8,5 inç pnömatik lastik
Amortisör:Yok
Fren:Elektrikli (Rejeneratif Frenleme) ve mekanik fren
Sürücü ağırlığı:Maks. 120 kg
Aydınlatma:Ön LED far ve arka stop lambası
Bluetooth:Var
Renk Seçenekleri:Gri
Diğer:IPX4 Su geçirmezlik sertifikası, LED Gösterge
Fiyatı:9 bin 100 lira *Son güncelleme: Eylül 2021

Yüksek Kaliteli Parçalar İtalya’da Toplandı

İlk bakışta anlayacağınız gibi ürün Xiaomi M365 kasasına sahip artık standartlaşmış teknik özellikleri sunan bir model olarak karşımızda duruyor. Dışarıdan bakıldığında ufak tefek tasarım farklılıklarını göreceksiniz. Fakat asıl fark ürünün kalbinde. MC-ES852-G Elektrikli Scootera dışarıdan baktığımızda anlayamayacağımız değişiklik pil ve elektrik motorunda bulunuyor. Hem yapı olarak hem de elektronik aksam olarak en üst seviye markalarla çalışılmış. Shimano ve Fazua motor ve elektronik ekipmanlar ile RockShox, Magura, Suntour, Vizyon gibi markalara ait yüksek kaliteli parçalar. Ben gövde üzerine yerleştirilen bataryaları daha çok tercih ediyorum. Çünkü denge konusunda sürücüye sorun çıkarmıyor ve taşıması daha rahat oluyor. Batarya direksiyonun içerisinde olduğunda hem sürüşte hem de taşıma da sıkıntılar yaşıyorsunuz. Maserati logosu aracın üzerine çok yakışmış. Üstelik bir de gövdenin kenarında Maserati yazıyor. Oldukça havalı. Keşke Maserati arabaları gibi hızlı gidebilse 🙂 Belki ileri de onu da yaparlar. Ön tekerdeki 350W gücündeki elektrik motoru size saatte en yüksek 25 km/s hız sunuyor.

Türkiye’de Servisi Var

Maserati elektrikli bisiklet konusunda ciddi şekilde çalışan markalardan biri. Markaya ait elektrikli yol bisikleti, elektrikli dağ bisikleti ve elektrikli katlanır bisikleti bulunuyor. Bu tür geliştirmeler firmalara ileri teknolojiye ulaşmak için bir ilerleme sağlıyor. Pil teknolojisi “elektrikli ulaşım” konusunun kaderini belirleyen en önemli maddelerden biri. Bu sebeple markalarını geleceğe taşımak isteyen firmalar “pil” içeren ürünlere odaklanarak tecrübelerini geliştiriyorlar. Maserati scooterı aldığınızda Türkiye distribütörü de bulunduğundan servis konusunda sorun yaşamazsınız. Son olarak Maserati’nin bir farklı scooter modeli daha bulunuyor ve özgün tasarımı ile hayran bıraktırıyor. Umarım Türkiye’ye gelir.

GALERİ: MC-ES852-G Elektrikli Scooter Elektrikli Scooter

Maserati MC-ES852-G Elektrikli Scooter Çekilişi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir