Motorola Moto 360’a Güncelleme Geldi – Akıllı Telefon Saat Tablet Mobilbey.net

Motorola Moto 360’a Güncelleme Geldi

Motorola Moto 360'a Güncelleme Geldi

Motorola Moto 360’a Güncelleme Geldi
Motorola’nın akıllı saati Moto 360’a yapılan son güncelleme ile akıllı saat daha kullanışlı bir hale geldi. 2014 yılında piyasaya sunulmasına karşın tasarımı ve özellikleri ile yeni çıkan saatlerle eş değerde olan Moto 360’ın son özellikleri oldukça şaşırtıcı.

Saate gelen mesajları kol hareketleriniz ile okuyabilme
Akıllı saat kullanmanın amacı telefona gelen bildirimleri ve mesajları daha hızlı ve kolay bir şekilde okuyabilmekti. Fakat bir eliniz dolu iken saate gelen bildirimleri okumanız mümkün olmuyordu. Yapılan güncelleme, saate gelen mesajları ve bildirimleri, kolunuzu arkaya ve öne doğru hızlı bir şekilde çevirerek okumanızı sağlıyor. Kolunuzu dıştan içeriye yada içerden dışarıya doğru çevirerek bir önceki ve bir sonraki mesajı görebiliyorsunuz.

Font büyüklüğünü değiştirme
Yeni güncelleme ile yazı boyutunu ayarlayabiliyorsunuz.

Wifi Ağına Bağlanma:
Saat artık direkt olarak wifi ağına bağlanabiliyor. Wifi şifresini telefonunuzdan girmeniz gerekiyor. Telefonunuzdan wifiye bağlı değilseniz bile saat üzerinden bağlanabiliyorsunuz.

Ekran Kilidi:
Saati çıkardığınızda bir güvenlik riski oluşuyor. Bu konuya daha önce dikkat çekmiştik. Yeni güncelleme ile saat ekranı üzerinde aynı telefonlardaki gibi “şekil” şifresi koyulabiliyor. Bu şekilde şifre koyduğunuzda şifreyi açmadan sadece saati görebiliyorsunuz. Bunun dışında menüye giriş yapamıyorsunuz.

Rehber ve Sık kullanılanlara direkt mesaj gönderme:
Daha önce saat üzerinden birine mesaj yada e-posta göndermek için o kişinin adını söylemeniz gerekiyordu. Fakat bu özellik doğru bir şekilde çalışmıyordu. Şimdi ise telefonun ekranına dokunduğunuzda 3 sekmeli bir ekran çıkıyor. Ekranı sola çektiğinizde favori rehberiniz geliyor. Burdan kişileri görüntüleyip onları arayabilir, mesaj yada e-posta gönderebilirsiniz. İsim söyleyerek mesaj atma özelliği halen duruyor.

Google Maps desteği
Güncellemeden önce saat üzerinden haritalara ulaşılamıyordu. Şimdi ise saat Google Mapsi direkt kendi ekranında açabiliyor ve bulunduğunuz konumu gösteriyor. Ekran üzerinde haritayı gezebiliyorsunuz. Uzaklaştırma ve yakınlaştırma yapıp harita üzerindeki yerleri seçebiliyorsunuz.

Ajanda Kayıtları:
Google Takvim’de kayıtlı olan ve yaklaşmakta olan etkinlikleri görebiliyorsunuz.

İlgini çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir