Nokia Here iPhone Uygulaması – Akıllı Telefon Saat Tablet Mobilbey.net

Nokia Here iPhone Uygulaması

Nokia Here iPhone UygulamasıNokia Here iPhone Uygulaması
iPhone mağdurlarına Nokia’dan da bir destek geldi. Microsoft ile olan anlaşması sonrası kendi servislerinde ciddi geliştirmeler yapan Nokia, uzun süredir hizmet verdiği haritalar servisinin adını Here olarak değiştirdi. İsim değişikliğinin sebebi haritalar uygulamasının sadece Symbian, MeeGo ve Windows Phone işletim sistemlerinde değil Android ve iPhone’da da yer almasının istenmesiydi. Çalışmaların sonucu Nokia Haritalar uygulaması Here ismi ile iPhone için yayınlandı.

Nokia haritalar konusunda çok uzman olduğu için uygulamada Apple Maps’de olduğu gibi hatalar yok. Uygulamayı kullanmak için internet şart değil. Harita veritabanını cihazınıza indirerek çevirimdışı sesli navigasyon hizmeti alabiliyorsunuz. Uygulama belirli bölgeler için trafik yoğunluğu ve toplu taşıma özelliklerine sahip. Toplu taşıma özelliği Türkiye için desteklenmese de iETT durakları haritada yer alıyor. Kısa süre içerisinde tüm toplu taşıma araçları ile entegre çalışacak ve bu özellik Türkiye için de sağlanacak.

Harita üzerinden mekan arayabiliyor, bulunan mekanların adres ve telefon bilgilerine ulaşabiliyorsunuz. Mekanları değerlendirebiliyor arkadaşlarınızla paylaşabiliyorsunuz. Haritalarda yürüyüş yolları da yer alıyor. İsterseniz rotanızı araç olarak değil, yürüme olarak da seçebiliyorsunuz.

İlgini çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir