Nokia Lumia 630 İncelemesi – Akıllı Telefon Saat Tablet Mobilbey.net

Nokia Lumia 630 İncelemesi

Nokia Lumia 630 incelemesi

Nokia Lumia 630 İncelemesi
İlgi çeken renkleriyle bir başka Lumia modelini inceliyoruz: Lumia 630. 4.5 inç büyüklüğünde bir ekrana sahip olan Lumia 630’un dikkat çeken özellikleri arasında çizilmeye karşı dayanıklı ekran camı, ClearBlack ekran teknolojisine sahip hassas dokunmatiği, Dört çekirdekli işlemcisi ve Windows Phone işletim sisteminin sunduğu uygulamalar geliyor. Şimdi telefonu daha detaylı olarak anlatalım.

Yapısı:
Telefonun arka kapağı bir bütün şeklinde çıkıyor. Kapağı çıkarmak için arkadaki kamera kısmına parmağınızı bastırarak güç alın. Bu şekilde kapağı kolayca çıkarabilirsiniz. SIM kartınızı (MicroSIM) ve hafıza kartınızı (microSD – 128 GB’a kadar destekliyor) cihaza takmak için pili çıkarmanız gerekiyor. Diğer modellere göre pilinin kullanıcı tarafından değiştirilebilmesi büyük bir avantaj. Telefonun güçlü bir pili bulunuyor. (Li-Ion 1830 mAh – 58 saate kadar müzik dinleme veya 16 saat konuşma. Tam dolu batarya ile 600 saat bekleme süresi) Kapağı tekrar yerine takarken önce tuşların olduğu kısmı yerine oturtunuz. Kapağı çok sık takıp çıkarmamanızı öneririz.

Uygulama mağazası:
Uygulama yönünden Windows Phone oldukça hızlı ilerlemeye devam ediyor. Android ve iPhone’daki bir çok uygulama artık Windows Phone mağazasında da var. Facebook Messenger, Whatsapp, Instagram, Viber, Line, Adobe Photoshop bunlardan bazıları. Ayrıca “Dosyalar” uygulaması ile artık telefonunuzun içerisindeki klasörleri görüntüleyebiliyor ve kopyalama, taşıma işlemleri yapabiliyorsunuz. Bu Windows Phone kullanıcıları tarafından uzun zamandır beklenen bir güncellemeydi.

Ana ekran
Ayarlar > Başlangıç ve Tema ayarlarına girerek Ana ekranın arkasına bir görüntü ekleyebilirsiniz.Bununla birlikte ana ekranda uygulamalarınıza daha fazla yer açmak için simgeleri küçültebilirsiniz. Telefonun menü kontrolü ekran üzerindeki tuşlar sayesinde yapılıyor. İnce bir şeridin üzerindeki tuşlara basamayacağınız konusunda yanılmayın. Normalde dokunmatik ekranın kenarları orta kısmına göre daha az hassastır ama alt kısımdaki siyah bölümde de tuşlara destek olacak sensör var gibi. Simgenin altına da bassanız çalışıyor.

Hızlı İşlem Merkezi
Tüm bildirimlerin yer aldığı ve ekranın üst çubuğunu aşağıya doğru çekerek ulaştığınız hızlı işlem merkezine kısa yollar ekleyerek bazı özelliklere daha hızlı erişebilirsiniz. Gelen mesajlar ve e-postaların bir kısmı da burada gösteriliyor. İsterseniz bunu kapatabilirisiniz. Bunun için Ayarlar kısmında Bildirimler+Eylemler menüsüne bakınız.

Lumia 630 Mesajları bildirim çubuğunda göstermeyi engelleme
Mesajlarınızı (SMS, Whatasapp vb.) bildirim çubuğunda gösterilmesini engellemek için Ayarlar > Bildirimler+Eylemler menüsüne geliniz ve buradaki listeden SMS ve Whatsapp’ı kaldırınız. Böylece artık gelen mesajlarınız bildirim çubuğunda gösterilmeyecektir.

İlgini çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir