Nokia Lumia 925 İncelemesi – 3 – Akıllı Telefon Saat Tablet Mobilbey.net

Nokia Lumia 925 İncelemesi – 3

Nokia Lumia 925 incelemesi 2. Bölüm

Nokia Lumia 925 İncelemesi – 3.Bölüm
İncelemimizin 3. bölümü son bölümdür. Bu bölümde daha derin ve kısa bilgiler vereceğiz. İncelememizin diğer bölümlerini okumak için aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz:

Nokia Lumia 925 incelemesi 1. Bölüm
Nokia Lumia 925 incelemesi 2. Bölüm

Uygulama listesi:
Telefonun ana ekranını sola çektiğinizde açılan uygulama listesi alfabetik olarak listelenmektedir. Bu uygulama listesinde, toplamda 45 uygulamayı geçtiğinizde harf satırları ortaya çıkar ve uygulamalar alfabetik sırada harf kategorisine göre dizilir. Harflerin gelmesi ile liste biraz daha uzun olur. Uygulama listesinde en aşağıdaki uygulamaya hızlıca ulaşmak için arama yapabilir veya A harfine basarak ekrana tüm harflerin gelmesini sağlayabilirsiniz.

Nokia Lumia 925 incelemesi uygulama listesi

Uygulama Mağazası:
Her geçen gün yeni uygulamalar eklenen Windows Phone Uygulama mağazası şuanda 165.000 içerik sayısına ulaşmış durumda. Mağazada öne çıkan uygulamalar arasında WhatsApp, TeamViewer, Mackolik, WeChat, Line, 6Tag, Viber, Skype, Fizy, Canlı TV, FourSquare, 6sec, IBB Cep Trafik, Facebook ve Twitter uygulamaları bulunuyor. Instagram istemcisi olarak 6tag uygulaması ile instagram uygulaması ile yapılabilen tüm işlemleri yapabilirsiniz. 6sec ile Vine uygulaması ile yapılabilen tüm işlemleri yapabilirsiniz.

Nokia Lumia 925 incelemesi mağaza

Ücretli uygulamaları ücretsiz deneme
Mağazada bir çok ücretli uygulamayı süre kısıtlamalı olarak deneyebiliyorsunuz. Bu diğer mağazalarda olmayan bir uygulama. Dene butonuna basarak uygulamayı telefonunuza indirebiliyor ve kullanabiliyorsunuz. Telefona ait uygulama güncellemeleri de Mağaza uygulamasını başlattığınızda karşınıza çıkan ekranda görünüyor.

Uygulama indirme:
Uygulamalar ve oyunlarda kategoriler mevcut. Ayrıca özel koleksiyon uygulamalarına da göz atmanızı öneririz. Uygulamaları derecelendirebiliyor ve yorum yazabiliyorsunuz. Bir uygulamayı indirme tuşuna bastığınızda ekran uygulama listesine gidecektir. Geri tuşuna basarak kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Nokia Lumia 925 incelemesi mağaza

Arama ve SMS engelleme:
Arama ve SMS engelleme güncelleme sonrası gelen standart bir özelliktir. Uygulama sayesinde belirlediğiniz numaralardan gelen SMS ve çağrıları telefonunuz size göstermez. Gelen mesajlar uygulama içerisinde saklanır. İsterseniz saklanan SMS ve Çağrı sayısını ana ekranınızdan takip edebilirsiniz. Bunun için uygulamayı başlattıktan sonra canlı kutucuğunu ana ekrana eklemeniz gerekmektedir. Gelişmiş ayarlarda rehberinizde olmayan bir numaranın sizi aramasını engelleyebiliyorsunuz.

Nokia Lumia 925 incelemesi engelleme

Metin boyutu:
Ayarlar > Erişim Kolaylığı yolunu izleyerek telefonunuzun metin boyutunu büyültüp küçültebilirsiniz. Metin boyutu arama, mesaj, mail ve kilit ekranındaki yazıları büyültüp küçültür. Bunun dışında uygulama listesindeki yazılar yada uygulamaların içindeki yazılar aynı kalır.

FM Radyo:
Müzik+Videolar uygulamasına girerek FM Radyoya ulaşabilirsiniz.

Arama Bekletme özelliği:
Ayarlar menüsü biraz karışık. Android yada iPhone modellerinde olduğu gibi ana başlıklar yok. Her güncellemeden sonra eklenen her yeni özellikle birlikte ayarlar menüsü uzamaya devam ediyor. Arama bekletme özelliğini açmak için Ayarlar > Şebeke+ yolunu izleyiniz.

Nokia Lumia 925 incelemesi erişim kolaylığı radyo şebeke

Rehber yönetimi:
Ayarlar > E-Posta hesaplarından eklediğimiz her mail adresi aynı zamanda bir kişi listesi ile birlikte rehberimizde yer alıyor. Bu durum rehberimizin karışmasına neden oluyor. Bunu düzeltmek ve tek bir rehber kullanmak için Rehber > Seçenekler > Ayarlar > Kişi Listemi Filtrele seçeneğini seçiniz. Burada açılan listeden kullanmak ve kaldırmak istediğiniz hesapları işaretleyebilirsiniz.

SIM rehberini telefona aktarma:
Sim kartınızdaki rehberi telefona aktarmak için Rehber > Seçenekler > Ayarlar > SIM kişilerini içeri aktar yolunu izleyiniz.

3G İnterneti kapatma
Hattınızda internet paketi yoksa ve krediniz gitmesin diye interneti kapatmak istiyorsanız Ayarlar > Şebeke > Veri Bağlantısı > Kapalı yolunu izleyiniz.

Kilit ekranına uygulama ekleme:
Kilit ekranına uygulama eklemek için Ayarlar > Kilit Ekranı > Arka Plan yolunu izleyiniz.

Nokia Lumia 925 incelemesi rehber

Bluetooth ile dosya gönderme:
Bir içeriği Bluetooth ile paylaşmak için önce Ayarlardan Bluetooth’u açmanız gerekiyor. Aksi halde Paylaşma seçeneklerinde Bluetooth görünmez.

Dahili hafıza yönetimi:
Ayarlar menüsünde Telefon depolama alanı ve Kapasite kontrolü olmak üzere iki ayar menüsü bulunmaktadır. Kapasite kontrolüne girip hangi uygulamanın ne kadar yer kapladığını ve içeriklerin dağılımını görebilirsiniz. Gereksiz dosyaları silebilir ve hafızayı boşaltabilirsiniz. Telefonu sıfırlamak ve format atmak için Ayarlar > Hakkında > Telefonunuzu sıfırlayın yolunu izleyiniz.

Nokia Lumia 925 incelemesi kapasite

“Ben” kutucuğunu ana ekrana ekleme:
Bir ziyaretçimiz ana ekrandaki “Ben” kutucuğunu sildiğini ve tekrar nasıl yükleyebileceğini sormuştu. “Ben” kutusunu ana ekrandan kaldırdıysanız tekrar eklemek için Rehber’i açıp en üstteki kendi resminize tıklayınız. Ardından açılan sayfada en alttaki iğneye basarak tekrar ana ekrana getirebilirsiniz.

Gelen Giden aramalar ve Arama süresi:
Telefonda çağrı geçmişi tek listedir ve telefon simgesine dokunarak ulaşabilirsiniz. Gelen ve Giden aramalar ayrı listelerde tutulmaz. Arama süresi tutulmaz sadece arama zamanı kaydedilir.

Telefonumu Bul özelliği:
Bu özelliği açtığınızda windowsphone.com sitesine kullanıcı bilgilerinizle giriş yapıp telefonunuzu çaldırabilir (böylece evin içinde kaybolduysa çıkardığı ses ile bulabilirsiniz.), kilitleyebilir, (Telefonu bir yerde unuttuysanız, bilgilerinizi gizlemek ve izinsiz kullanımını engellemek için) ve silebilirsiniz. (Cihazı bilgisayara bağlayıp bilgilerin kopyalanmasını engellemek için)

Nokia Lumia 925 incelemesi telefonu bul

Telefonu eldivenle kullanma
Nokia Lumia 925’in ekranı eldivenle kullanmanıza imkan sağlayacak derecede hassastır. Ayarlar > Dokun yolunu izleyerek eldivenle kullanımı etkinleştirebilirsiniz.

İncelemiz sona ermiştir. Soru ve görüşleriniz için yorum yazabilirsiniz. Diğer bölümler için:

Nokia Lumia 925 incelemesi 1. Bölüm
Nokia Lumia 925 incelemesi 2. Bölüm

İlgini çekebilir

4 Responses

  1. hevi dedi ki:

    nokia lumia 925 te çalma listesi oluşturulabiliyo mu yani sadece dinlemek istenilen şarkıların listesi yapılabiliyor mu

  2. ELİF dedi ki:

    msj geldiğinde üstte okunuyor bunu engellemenin bi yolu yok mu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir