Palm Fenix Elektrikli Scooter İncelemesi

Palm Elektrikli Scooter

Palm Fenix Scooter İncelemesi

20 Haziran 2019 tarihinde İstanbul Teknik Üniversitesi Ayazağa kampüsünde hizmet vermeye başlayan Palm Fenix elektrikli scooter kiralama servisi İstanbul Anadolu yakasında yalnızca Özyeğin Üniversitesi kampüsünde, Avrupa yakasında ise İTÜ Ayazağa, Cerrahpaşa Üniversitesi Avcılar Kampüsü ve bir kaç tane sınırlı bölgede hizmet veriyor. İstanbul dışında ise Mersin ve Adana illerinde kiralama hizmeti sunuluyor.

Palm Fenix Uygulamasını İndirin

Palm scooterlarını kiralayabilmek için öncelikle akıllı telefonunuza Palm uygulamasını indirmeniz ve bir kredi kartı tanımlamanız gerekiyor. Palm scooter hesabınıza ister kredi kartınızla para yükleyebilir isterseniz de direkt olarak ücretlendirmenin kredi kartınızdan çekilmesini sağlayabilirsiniz. Paket yüklemelerinde yüklediğiniz tutara göre fazladan TL verdiği için (25 lira yüklemeye 10 lira bonus gibi) eğer sık sık biniyorsanız paket yüklemeniz daha avantajlı olacaktır. Harita üzerinden müsait durumdaki bir Palm scooterın yanına gidip QR kodunu taratarak kiralama işlemini başlatabilirsiniz. İleride bu servislerin ödemelerinin fastpay, paycell veya akbil vb. ödeme yöntemleri kullanılarak ücret alması daha kullanışlı olabilir.

Palm Scooter Ücretlendirme

Açılış Fiyatı: 2 lira*
Kullanım süresince her dakika için 60 kuruş*

*Bazı bölgelerde açılış fiyatı ve dakika fiyatı değişmektedir. Kiralama öncesi ücretlendirme bilgileri telefonunuzun ekranında yazacaktır.


Çekiliş Var!
Elektrikli Scooter Çekilişi


Kampüste Yaşananlar Kampüste Kalır

Kiralama yapmadan uygulama üzerinden scooterın şarjının yeterli olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Uygulama üzerinden kiralama işlemini başlattığınızda artık Palm elektrikli scooterı sürseniz de sürmeseniz de ücretlendirme başlamış bulunmaktadır. Sürüşünüz bittikten sonra aracı herkese açık uygun bir yere parkedip ekranda gösterildiği şekilde kilitlemeniz ve fotoğrafını çekerek Bitir butonuna basmanız gerekiyor. Elektrikli scooterları yalnızca bulundukları bölgede kullanabiliyorsunuz. Yani final sınavınız iyi geçti ve o moralle İTÜ Ayazağa’dan çıkıp Özyeğin Üniversitesinin kampüsüne gelemiyorsunuz. Sınırlarınızı bilmeniz gerekiyor. Üniversite kampüsünde kiralanan araçlar yalnızca kampüs içerisinde kullanılabiliyor.

Önce Telefonunuzun Şarjını Kontrol Edin

Kiralama ve teslim işlemi akıllı telefonunuzdaki Palm uygulaması üzerinden gerçekleştiği için kiralama öncesi telefonunuzun şarjının olup olmadığını da kontrol edin. Sürüş sırasında şarjınız biterse bakiyeniz tansiyonunuza ters oranla düşer. Kiralama başladıktan sonra hizmet bölgesinin dışına çıkmamaya ve kiralama sonrası elektrikli scooterı herkese açık ve yine hizmet bölgesinin içerisinde bir yere kilitlemeyi unutmayınız. Aldığınız yere bırakmak zorunda değilsiniz. Ama hizmet bölgesi içerisine bırakmak zorundasınız.

Palm Fenix Scooter Filosu Hangi Araçlardan Oluşuyor?

Her scooter paylaşım girişiminin göz bebeği olan Xiaomi M365 modeli Palm scooterın filosunun bir kısmını oluşturuyor. Diğer kalan kısım ise Palm tarafından resmi adı açıklanmayan sağlam araçlardan oluşuyor. Mesela Martı Anadolu 1 modelleri tank gibi. Palm’in kullandığı bu bilinmeyen diğer modeller de aynı şekilde. Ön tekerde çift amortisörün yanında gövdeye çift direk ile bağlanıyor. Oldukça geniş bir araç KSN1B Elektrikli Scooter modeline çok benziyor. Bilen varsa yorumlara yazabilir.

Rezervasyon Yapma

Siz scooterın yanına gidene kadar başka birisi kiralama yapamasın diye boştaki bir aracı kendiniz için rezerve edebiliyorsunuz. Böylece kimse alamıyor. Tabi bunun bir bedeli var.

Çoklu Sürüş

Palm uygulamasında donma, kapanma ve kod hataları biraz sık yaşanıyor. Bu sebeple hizmeti kullananlar oldukça tepkili. Bunları düzeltmeyi önceliklendirme yerine yeni özellikler sunmaya devam eden Palm çoklu sürüş ile aynı anda 5 arkadaşınızın scooter kiralamasını yapmanıza imkan veriyor. 5 arkadaş değil ama kız arkadaşınızla, eşinizle dostunuzla birlikte heyecan yaşamak istiyorsanız bazen işe yarayabilir. Donma ve kapanma hataları mı önemli yoksa çoklu sürüş mü önemli onu da ilgili kişilerin düşünmesi gerekiyor.

Palm Uygulama Ekran Görüntüsü

Martı Scooter İncelemesi

“Palm Fenix Elektrikli Scooter İncelemesi” hakkında 2 yorum

  1. GÖKMEN KARAPÜR

    Ne güzel açılış ücreti olmadan biniyorduk cokmu iyi oldu şimdi martiyla aynı fiyat biraz rekabet olmalı ki teşvik olsun

  2. 16-09-2021 itibariyle Palm’da Fenix’te bitmiş. Arıza var. Kullanmadığım ürüne para ödedim. Yarın saat uğraştım. Allah Korusun kanser sebebi. Yapmışlar bir iş ama her şeyiyle saçmalık olmuş.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.