Palm Elektrikli Scooter İncelemesi

Palm Elektrikli Scooter İncelemesi

Palm Scooter İncelemesi

20 Haziran 2019 tarihinde İstanbul Teknik Üniversitesi Ayazağa kampüsünde hizmet vermeye başlayan Palm elektrikli scooter kiralama servisi yakında yeni üniversitelerde hizmet vermeye başlayacak. Şimdilik çok kısıtlı bir alanda da olsa Martı scooter servisinden sonra ikinci scooter paylaşım servisi de Palm oldu. Yine bu yıl içerisinde Lime ve Flash (Circ) gibi uluslararası firmalar da Türkiye’ye bu alanda yatırım yapacaklar. Böylece hem hizmet verilen alanlar genişleyecek hem de fiyatlar ucuzlayacak.

Palm Scooter Özellikleri: (Xiaomi M365)

Şimdi gelelim Palm’a. Şehir içerisinde elektrikli scooter paylaşım hizmeti vermenin çalınma, kimliği belirsiz kişilerin zarar vermesi, parçalarının çalınması vb. gibi büyük riskleri var. Üniversite kampüsleri ise bu riskleri minimuma indiriyor. Palm üniversitelerin yeşil kampüs vizyonuna Xiaomi M365 modelleri ile destek veriyor. Xiaomi M365’in maksimum hızı 25 km. Menzili ise tam dolu batarya ile 30 km.

Xiaomi M365 Teknik Özellikler:
Menzil:30 km
Maksimum Hız:25 km/s
Motor Gücü:250 W (Maksimum 500 W)
Ağırlık:12,5 kg
Boyutlar:1.080 mm x 430 mm x 1.140 mm
Batarya:7.800 mAh
Şarj Süresi:5 saat
Azami tırmanma eğilimi:%14
Sürüş Modu:Normal, Ekonomik
Hız Sabitleyici:Var
Tekerlekler:Ön ve Arka 8,5 inç şişme lastik
Amortisör:Yok
Fren:Elektrikli ve mekanik fren (Rejeneratif Frenleme)
Sürücü ağırlığı:Maks. 100 kg
Aydınlatma:Ön LED far ve arka stop lambası
Bluetooth:Var
Renk Seçenekleri:Beyaz ve Koyu Gri
Diğer:IP54 Su geçirmezlik sertifikası
Fiyatı:2 bin 800 lira *Son güncelleme: 23 Mart 2020

Akıllı Telefonunuza Palm Uygulamasını İndirin

Palm scooter paylaşım hizmetinden yararlanabilmek için tabi ki öncelikle akıllı telefonunuza Palm uygulamasını indirmeniz ve bir kredi kartı tanımlamanız gerekiyor. İleride bu servislerin ödemelerinin fastpay veya Akbil vb. ödeme yöntemleri kullanılarak ücret alması daha kullanışlı olabilir. Yıl sonuna kadar dört farklı paylaşım servisi gelmiş olacak ve hepsini kullanabilmek için ayrı ayrı uygulama yüklemek kalabalıklık yapacak. Palm uygulamasını yükledikten sonra harita üzerinden boştaki bir scootera doğru gidebilirsiniz. Aracın üzerindeki QR kodu telefon ile taratarak kilidi açabilir ve kiralama işleminizi başlatabilirsiniz.

Palm Scooter Ücretlendirme

Palm uygulamasını indirip hesabınızı oluşturduktan sonra Bakiye yükleme sayfasına girin. 10 lira, 20 lira ve 50 liralık paketler göreceksiniz. Bu paketleri yükleyerek scooterları sürebiliyorsunuz. Uygulama üzerinden kiralamak istediğiniz Palm scooterı seçip QR kodunu okutturduğunuz anda ücretlendirme başlamış oluyor. Açılış fiyatı 2 lira olan Palm kullanılan her dakika için 35 kuruş ücret alıyor. Martı scooterın açılış ücreti 3 lira ve her dakika için 75 kuruş ücret alıyor. Palm ile 10 dakikalık bir yolculuk için 5,5 lira öderken Martı ile yapacağınız 10 dkikalık bir yolculuk için 10,5 lira ödüyorsunuz. Palm scooter ile kiralama süreniz içerisinde sizin yüzünüzden bir arıza olursa ve araç kiralanamaz hale gelirse tamir edilene kadar her gün 50 lira ceza ödersiniz.

Açılış Fiyatı 2 lira
Kullanım süresince her dakika için 35 kuruş
İlk üye olduğunuzda 3 liralık ücretsiz kullanım hakkı.
*Hesabınıza bakiye yükleyerek kullanabiliyorsunuz

Davet Yoluyla Ücretsiz Kullanım Hakkı

Devam eden kampanya kapsamında tek seferde 20 liralık yükleme yaparsanız 1 lira, 50 liralık yükleme yaparsanız 5 lira ücretsiz bakiye kazanıyorsunuz. Uygulamayı yükledikten sonra sol menüde yer alan ücretsiz Yolculuklarım sekmesinden HYxb8h davet kodunu girerseniz ilk yapacağınız ücretli yolculukta bize 1 lira kazandırmış olacaksınız. Siz de kendi ekranınızda çıkan size özel davet kodunu arkadaşlarınızla paylaşarak ücretsiz yolculuk hakkı kazanabilirsiniz.

Scooterlar %20 Şarjın Altında Çalışmıyor

İTÜ Ayazağa yerleşkesi içerisinde yer alan scooterlar görevliler tarafından toplanıp şarj ediliyor. Eğer kiraladığınız süre içerisinde scooterın şarjı %20’nin altına düşerse araç otomatik olarak duruyor ve gitmiyor. Bu durumda kiralam işleminiz sonlandırılıyor. Scooterı hemen parkedip kilitleyerek işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Palm Uygulama Ekran Görüntüsü

Çok yakında Palm scootırı kullanmaya gideceğiz. Sonrasında ise deneyimlerimizi burada yine sizlerle paylaşacağız.

Elektrikli Scooter Paylaşım Hizmeti Nedir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir