Samsung N8000 Galaxy Note 10.1 – Akıllı Telefon Saat Tablet Mobilbey.net

Samsung N8000 Galaxy Note 10.1

Samsung N8000 Galaxy Note 10.1

Samsung N8000 Galaxy Note 10.1
Öncelikle Samsung N8000 Galaxy Note 10.1 için piyasadaki en iyi tablet diyebiliriz. Hem ekran üzerinde ileri seviyede not alma ve yazma kabiliyeti, hem donanım özellikleri hem de mobil internet olması onu diğer tüm cihazlardan farklı kılıyor. Cihazın üstün özelliklerine kısaca bakalım:

S Pen
Hassasiyeti ayarlanabilen S Pen, ilk modeline göre oldukça geliştirilmiş. S Pen ile not tutma, karalama veya çizim yapma imkanınız var. Cihaz, kalemin ekrana dokunacağı bölgeyi küçük bir işaret ile belli edebiliyor. Böylece kalemi yaklaştırırken nereyi çizeceğinizi anlayabiliyorsunuz. Yazı yazarken ellerinizin ekrana temas etmesinden korkmayın. Cihazın ekranını el ile temas‘a kapatarak sadece kalem ile kullanabilirsiniz. Bu özellik sürekli not alırken çok işinize yarıyor.

Şekil düzeltme
Cihazın reklamlarında da izlemişsinizdir. Eğer şekil düzeltme özelliği aktifken ekrana bir yuvarlak veya kare çizerseniz, bunu bozuk çizsseniz bile cihaz sizin için düzeltiyor. Böylece daha düzgün bir görünüm sağlıyor. Sadece şekil değil el yazısını da normal bilgisayar yazısına çevirebiliyor.

Formül eşleme
Formül eşleme özelliği ile ekrana çizdiğiniz toplama çıkarma gibi işlemlerin yanında, integral karekök gibi işlemleri de Galaxy Note 10.1’e yaptırabiliyorsunuz. İntegrali benden daha iyi aldığını söyleyebilirim. Sadece bununla sınırlı da değil. Aynı zamanda fonksiyonların grafiklerini de çiziyor.

Samsung N8000 Galaxy Note 10.1

Adobe Photoshop Touch
Adobe Photoshop Touch uygulaması oturup üzerinde çalışmanız gereken bir uygulama. Bir çok efekt ve fonksiyon var. Kısa yolları kullanarak fotoğraflarınız üzerinde otomatik düzeltmeler yapabilirsiniz. En iyisi ise elinize kaleminizi alıp kendiniz yapmanız.

Uygulamalar üzerinde açılır pencere
Ekranı ikiye bölerek aynı ekran üzerinde iki uygulama çalıştırabildiğinizi söylemiştik. Aslında 3 uygulama da çalıştırabiliyorsunuz. Alttaki görev çubuğunun tam ortasındaki ok işaretine bastığınızda her zaman ekranda en üstte çıkan küçük uygulama simgeleri geliyor. Bu simgelere istediğiniz uygulamaları koyabilirsiniz. Mesela hesap makinesi. Diyelim ki internet sayfası açıkken hesap makinesi ihtiyacınız oldu. Web tarayıcı arka plana alıp yada ekranı ikiye bölüp hesap makinesini açmanıza gerek yok. Görev çubuğundaki oka tıklayıp simgelerin çıkmasını sağlayın ve hesap makinesini seçin. Hesap makinesi küçük bir pencerede tüm ekranların ve uygulamaların üstünde çıkar. İşiniz bitince kapatabilirsiniz.

Kullanıcı özellikleri:
Cihazınızın tüm özelliklerini öğrenmek günlerinizi hatta haftalarınızı alabilir. Zaten S Pen ile not alma olayı başlı başına bir bilim dalı. Cihazın ekranının dört bir köşesinden özellik akıyor. Kalemi yuvasından çıkardığınızda otomatik olarak yan taraftan kalemle kullanılabilecek uygulamalar açılıyor. Cihazın her şeyi kalem diyebiliriz. Bu yüzden kalemle kullanmayı iyi öğrenin. Her iki yanında hoparlör bulunuyor. Dizüstü bilgisayardan daha güzel bir sesi var. Ekranın hassasiyeti çok iyi. İşlemcisinin ne kadar güçlü olduğunu ekranı çoklu kullanım bir kaç uygulama açtığınızda görüyorsunuz.

Samsung N8000 Galaxy Note 10.1 özellikleri:
Genel Özellikler:

 • 600 gram ağırlık, 262 x 180 x 8.9 mm boyutlarında
 • 16 GB / 32 GB / 64 GB dahili hafıza, 64 GB’a kadar hafıza kartı desteği
 • Wi-Fi, Wi-Fi hotspot, Wi-Fi Direct, Bluetooth 4.0, GPS, FM Radyo, TV Çıkışı

Ekran

 • 10.1 inç, 800 x 1280 px, PLS TFT kapasitif ekran
 • 1 inç başına 149 piksel

Kamera

 • 5 MP kamera, Otomatik netleme, Flaş
 • HD video kaydı, 1.9 MP ön kamera

İşletim sistemi ve İşlemci

 • Android 4.1 (Jelly Bean) işletim sistemi
 • Dört çekirdekli 1.4 GHz Exynos 4412 Cortex-A9 işlemci, 2 GB RAM
 • Mali-400MP grafik işlemcisi

Diğer özellikler:

 • Ofis belgelerini görüntüleme, düzenleme ve oluşturma
 • Yakınlık sensörü, Ortam ışığı sensörü, Dijital Pusula, Jiroskop
 • Tam dolu batarya ile 33 saat konuşma veya 1500 saat bekleme
 • Adobe Photoshop Touch uygulaması

Samsung N8000 Galaxy Note 10.1 ile ilgili haberler:
Avea Samsung Galaxy Note 10.1 kampanyası
Turkcell Samsung Galaxy Note 10.1 kampanyası
Samsung Galaxy Note 10.1 ekranı ikiye ayırma
Samsung Galaxy Note 10.1 için Premium güncelleme
Samsung Galaxy Note 10.1 – Apple iPad 4 karşılaştırması

İlgini çekebilir

3 Responses

 1. Nazlı dedi ki:

  Uzun zamandır incelediğim bir cihaz. Almak istiyorum fakat fiyatının düşmesini bekliyorum. Telefon özelliğinin olması gerçekten çok güzel. zaten bunu bilerek P7500 almamıştım ve bunu beklemiştim.

 2. Sercan Tezcan dedi ki:

  Telefon özelliğinin olması çok iyi. Bluetooth kulaklık aldım. Bir tane de normal kulaklığım var. Hem müzik dinliyorum hem de çağrı geldiğinde cevaplıyorum. Cihazı yeni aldığım için kalemine daha alışamadım. Ders çalışmaktan vakit bulabilirsem photoshopta felan çalışıyorum.

 3. Serife dedi ki:

  Sadece bekliyorum 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir