Scoowy VT-500 Elektrikli Scooter

Scoowy VT-500 Elektrikli Scooter

Martı ve benzeri scooterların hızı sizi tatmin etmiyorsa motor gücü yüksek olan modellere yönelmeniz gerekiyor. Scoowy markasına ait VT-500 modeli arkadan itişli 500W güç üretebilen fırçasız bir motora sahip. Engebeli, bozuk ve yokuşlu yollar için iyi bir tercih olabilir. Tam dolu batarya ile yaklaşık 45 km yol alabiliyor. Bu mesafe scooterı ulaşım amaçlı kullananların toplu taşıma araçlarına veda etmesini sağlamaya yeterli. Lastiklerinin boyutunun 10 inç olması ve şişme lastik olması konfor açısından çok büyük avantaj sağladığı gibi çukurları da daha güvenli şekilde geçmenize imkan tanıyor. Motor çok ısınırsa bir süreliğine kendini kapatıyor ve soğumaya alıyor. Katlaması ve yeniden kurması oldukça basit.

Scoowy VT-500 Teknik Özellikler:
Menzil:45 km
Maksimum Hız:45 km/s
Motor Gücü:500 W
Ağırlık:19 kg
Boyutlar:1.230 mm x 230 mm x 1.130 mm
Batarya:18650 mAh
Şarj Süresi:5 saat
Azami tırmanma eğilimi:%20
Sürüş Modu:Normal, Ekonomik, Spor
Hız Sabitleyici:Var
Tekerlekler:Ön ve Arka 10 inç şişme lastik
Amortisör:Ön ve Arka
Fren:Elektrikli ve mekanik fren (Rejeneratif Frenleme)
Sürücü ağırlığı:Maks. 150 kg
Aydınlatma:Ön LED far ve arka stop lambası ve çevre aydınlatması
Bluetooth:Var
Renk Seçenekleri:Siyah
Diğer:IP54 Su geçirmezlik sertifikası, LED Gösterge, Anahtar
Fiyatı:6 bin 300 lira *Son güncelleme: Ağustos 2021

Ön ve Arkada Disk Fren

45 km’lik mezinle ulaşabilmesi için tabi ki yüksek kapasiteli bir bataryaya sahip olması gerekiyor. 18650 mAh GP markalı bataryası yaklaşık 5 saat içerisinde %100 doluyor. Kilonuz ne kadar düşük, gittiğiniz yol ne kadar temiz ve düz ise menziliniz de ona göre artıyor. Sürüş güvenliğini artıracak bir diğer özellik ise hem önde hem de arkada disk fren kullanılmış olması. Bunun yanında elektrik freni de mevcut. Yani siz frene bastığınızda araç 3 sistemli bir koruma ile hızını azaltıyor. Yine sürüş konforunu sağlamak için önde ve arkada amortisörleri bulunuyor. Bir scooterda olması gereken bütün özellikler neredeyse var. Ürün 19 kg ve maksimum taşıma kapasitesi yolcu ile birlikte 150 kg. Scoowy VT-500 Elektrikli Scooterın üzerinde motosiklet ya da arabalarda olduğu gibi bir anahtar var. Bu anahtar ile scooterı çalışır pozisyona getirebiliyorsunuz. Anahtar izinsiz kullanımları önlüyor.

Fren Esnasında Selektör Yapıyor

Güçlü bir motora sahip olduğu için düşük hızlarda da kullanabilmek amacıyla sürüş modları mevcut. Sürüş modlarını aracın direksiyonundaki fonksiyon düğmesinden kolayca değiştirebiliyorsunuz. Direksiyondaki göstergeden ne kadar hız yaptığınızı, bataryanın durumunu, sürüş modunuzu ve scooterın kaç kmde olduğunu izleyebiliyorsunuz. Güvenlik açısından hem fren mesafesi, hem aydınlatma seçenekleri hem de kullanılan lastikler güzel. Fren esnasında ön tarafta bulunan fener sürekli yanıp sönerek ikaz veriyor. Scooterın karanlıkta farkediliyor olması sürücünün güvenliği açısından çok önemli. Bu tip araçları kask olmadan kullanmamanızı tavsiye ederiz.

GALERİ: Scoowy VT-500 Elektrikli Scooter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir