Scoowy VT-800 Elektrikli Scooter

Scoowy VT-800 Elektrikli Scooter

Küçükken mutlaka mahalle arkadaşlarınızla araba markaları üzerine iddialaşıp “Mercedes Toyota’ya bin basar, biz de Mercedes var” ifadesine benzer bir ifade ya kurmuşsunuzdur ya da duymuşsunuzdur. Tabi ki bizim konumuz arabalar değil, elektrikli scooterlar. Ama “bin basma” olayı şimdi burada bir model ile karşınızda. Scoowy markasının ikinci modeli olan VT-800 tamı tamına 1600W gücünde bir motora (Ya da iki diyelim) sahip. Hem ön tekerinde hem de arka tekerinde yer alan 800W gücündeki motorlar VT-800’ü diğer scooterların en az iki gömlek bir pantolon ve bir de ayakkabı üzerine taşıyor. Martı kiraladığınızda “dur bakalım şu yokuşu çıkacak mı?” gibi soruları aklınıza getirmeyecek kadar güçlü, çevik ve akıllı olan VT-800 önüne geleni ezip geçecek şekilde performansın kralını arayanlar için üretilmiş harika bir scooter.

Scoowy VT-800 Teknik Özellikler:
Menzil:Tek motor ile 55 km/Çift motor ile 40 km
Maksimum Hız:45 km/s
Motor Gücü:1600 W
Ağırlık:24 kg
Boyutlar:1.230 mm x 230 mm x 1.130 mm
Batarya:18650 mAh
Şarj Süresi:7 saat
Azami tırmanma eğilimi:%35
Sürüş Modu:Normal, Ekonomik, Spor
Hız Sabitleyici:Var
Tekerlekler:Ön ve Arka 10 inç şişme lastik
Amortisör:Ön ve Arka
Fren:Elektrikli ve mekanik fren (Rejeneratif Frenleme)
Sürücü ağırlığı:Maks. 150 kg
Aydınlatma:Ön LED far ve arka stop lambası ve çevre aydınlatması
Bluetooth:Var
Renk Seçenekleri:Siyah
Diğer:IP54 Su geçirmezlik sertifikası, LED Gösterge, Anahtar
Fiyatı:11 bin 800 lira *Son güncelleme: Ağustos 2021

Hangisini İstersen Seç: Tek Motor mu Çift Motor mu?

Ön ve arka tekerinde yer alan 800W gücündeki motorları sürüş esnasında tek mi çalışacak yoksa ikisi birden mi çalışacak seçebiliyorsunuz. Düz yollarda tek motor ile giderken yokuşa geldiğinizde rokete takar gibi ikinci motoru da devreye alıp sizi uzaya çıkarabiliyor. Scoowy VT-800 ile 35 derecelik yokuşları rahatlıkla çıkabiliyorsunuz. VT-500 modelinde de yer alan motor koruma özelliğine sahip. Motor ısındığında kendisini otomatik olarak devre dışı bırakıyor ve soğuma sağlıyor. Böylece ısı kaynaklı oluşabilecek motor arızalarının önüne geçilmiş oluyor. Gidon boyunun ayarlanabiliyor olması boyunuza göre ayarlama yapabilmenizi sağlıyor ve bu size sürüş esnasında daha konforlu ve güvenli bir yolculuk kazandırıyor. Çevre aydınlatması, güçlü ön LED far ve arka stop lambası ile aydınlatmaları oldukça yeterli.

Frenleri de Güçlü

Ön ve arkada disk fren kullanan Scoowy VT-800’ün aynı motosikletlerde olduğu gibi çevirerek güç verebildiğiniz bir gaz pedalı bulunuyor. Hız sabitleme ve kontrollü kalkış ile tehlikeye girmeden sürüşe başlayıp devam edebiliyorsunuz. Yine önceki modelde olduğu gibi 3 farklı sürüş modu var. Bataryasını tam doldurduğunuzda tek motor ile yaklaşık 55 km menzil sağlarken çift motor ile yaklaşık 40 km gidebiliyor. Üzerinde bulunan USB çıkışı ile telefonunuzu şarj edebilirsiniz. Lastiklerinin boyutunun 10 inç olması ve çift katmanlı şişme lastik olması konfor açısından çok büyük avantaj sağladığı gibi çukurları da daha güvenli şekilde geçmenize imkan tanıyor. Anahtar ile scooterı çalışır pozisyona getirebiliyorsunuz.

GALERİ: Scoowy VT-800 Elektrikli Scooter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir