Screen Mirroring Çalışmıyor

Screen Mirroring Çalışmıyor
Screen Mirroring özelliği bir çok Samsung kullanıcısı için başa bela bir uygulamadır. Her ne kadar Samsung müşteri hizmetleri bu özelliğin düzgün çalıştığını iddia etse de, cihazlar her zaman birbirine başarılı bir şekilde bağlantı sağlayamamaktadır. Öyle ki hem televizyonu hem de kullandığı Android cihazı Samsung markalı olmasına rağmen hala bu özelliği kullanamayanlar var. En çok karşılaşılan hata “Donanımsal bir hata nedeni ile bağlantı sağlanamadı.” Oysaki Samsung dışındaki kullanıcıların televizyonunuza hatasız bağlandığını göreceksiniz.

Çözüm: Screen Mirroring Patch
Screen Mirroring özelliğinin çalışması televizyonunuzun ve telefonunuzun yazılımı ile doğrudan ilgilidir. İki cihazdan birinde bir güncelleştirme olduğunda uyum sorunu yaşanıyor. Bu sebeple akıllı telefonlar ve Tabletler için Screen Mirroring Patch uygulaması geliştirilmiş. Uygulamayı Google Play’den indirerek cihazınıza yükleyin. Ardından uygulamayı çalıştırıp Patch butonuna basın. Sonra cihazınızı yeniden başlatın ve televizyonunuza tekrar bağlanmayı deneyin.

Screen Mirroring Hatası Çözümü
Uygulamayı yüklediğinizde ve cihazınızı yeniden başlattığınızda büyük olasılıkla bağlantı kurulacaktır. Hala bağlantı kuramıyorsanız telefonunuza veya tabletinize format atmayı deneyin. Fakat bu da kesin bir çözüm değildir. Biz bağlantı sorununu gidermek için Samsung Galaxy Note 10.1 2014 Edition tabletimize yukarıda bahsettiğimiz uygulamayı yükleyerek sorunu çözdük. Samsung Galaxy S4 için ise format atarak bağlantı sağlayabildik. Her ikisini de denedikten sonra yine bir bağlantı sağlayamıyorsanız Samsung Müşteri Hizmetlerinden destek almanızı öneririz.

Screen Mirroring nedir?
Screen Mirroring ekran yansıtma demektir. Yani bu özelliği kullanarak kullandığınız telefonun veya tabletin ekranını ekran yansıtmaya uyumlu bir başka cihaz üzerinde gösterebilirsiniz. Peki Screen Mirroring ne işe yarar? Bir örnekle açıklarsak daha kolay anlaşılacaktır ne işe yaradığı. Mesela evinizde 40 inç bir televizyon var ve telefonunuzda yüklü olan bir filmi televizyondan izlemek istiyorsunuz. İşte Screen Mirroring özelliği burada devreye giriyor ve içeriği Wifi özelliğini kullanarak televizyonuna aktarıyor. Böylece filmi herhangi bir kablo olmadan, aktarma yapmadan ve beklemeden geniş ekranlı televizyonunuzdan izliyorsunuz.

“Screen Mirroring Çalışmıyor” hakkında 1 yorum

  1. telefondan ekran yansıtma sorunu yaşayanlara basit çözüm. telefondan wifi’yi aç kapa yapar gibi ekran yanıstma ayarlarına gidip aç kapa yaptığınızda sorun çözülecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.