Segway ES1 Elektrikli Scooter

Segway KickScooter ES1 Elektrikli Scooter
Ninebot by Segway KickScooter ES1 modeli Segway’in bu türdeki ilk modeli. Scooterlara ilginiz varsa ES2 modelini de mutlaka görmüşsünüzdür. Teknik özellikleri dışında tasarım ve sürüş keyfi olarak ES1 modelinin herhangi bir farkı yok. ES2 ile ilgili yorumlarımızı bu linkten okuyabilirsiniz: Segway KickScooter ES2 Genel olarak markalar ilk scooter modelinden sonraki modelinde menzil, batarya ve motor gücü konusunda iyileştirme yapıyorlar. ES2’yi de ES1’den ayıran özellikler bunlar. Şimdi teknik özelliklerine bakalım:

Ninebot by Segway KickScooter ES1 Teknik Özellikler:
Menzil:25 km
Maksimum Hız:20 km/s
Motor Gücü:250 W (Maksimum 500 W)
Ağırlık:11,3 kg
Boyutlar:1.020 mm × 430 mm × 1.130 mm
Batarya:10.400 mAh
Şarj Süresi:3,5 saat
Azami tırmanma eğilimi:%10
Sürüş Modu:Normal, Ekonomik, Spor
Hız Sabitleyici:Var
Tekerlekler:Ön: 8 inç Arka: 7.5 inç dolma lastik
Amortisör:Ön Amortisör
Fren:Elektrikli ve mekanik fren (Rejeneratif Frenleme)
Sürücü ağırlığı:Maks. 100 kg
Aydınlatma:Ön LED far
Bluetooth:Var
Renk Seçenekleri:Gümüş Gri ve Koyu Gri
Diğer:IP54 Su geçirmezlik sertifikası
Fiyatı:4 bin 990 lira *Son güncelleme: Ağustos 2020

Sürüş Modları ve Harici Batarya ile Daha Yüksek Hız
Segway KickScooter ES1 tek şarjla 25 km’ye kadar menzil sunuyor. Menzil tamamen sizin sürüş modunuza, ağırlığınıza ve gittiğiniz yolun eğimine bağlı olarak değişiyor. Harici batarya ile hem menzilinizi hem de hızınızı artırabiliyorsunuz.

Bilgi Ekranı ile Hız ve Pil Durumu Ekranda
Üç farklı sürüş modu olan ES1’in sürüş modları üzerindeki güç düğmesi ile değiştirilebiliyor. Aydınlatma konusunda ise biraz zayıf. Ön tarafta LED farı var fakat arka kısmında ışıklandırması bulunmuyor. ES2’nin bu alandaki farkı hem arka stop lambası olması hem de çevre aydınlatmasına sahip olması. Aynı zamanda scooterın üzerindeki ekranda da hız, sürüş modu, Bluetooth bağlantısı ve pil seviyesi bilgisi mevcut. Lastikler dolma lastik olduğu için patlama riski yok.

Ninebot by Segway Uygulaması
Android ve iOS uyumlu mobil uygulama sayesinde cihazınızı hırsızlıklara karşı kilitleyebiliyorsunuz. Bu sayede izinsiz kullanımların da önüne geçebiliyorsunuz. Genel olarak tüm scooterlar 14 yaşından büyüklerin kullanımı için uygun. İsterseniz uygulama üzerinden hız sınırlaması yapabiliyorsunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir