Segway ES2 Elektrikli Scooter

Ninebot by Segway ES2 Elektrikli Scooter

Ninebot by Segway ES2 modeli Segway’in bu türdeki ikinci modeli. Sürüş açısından oldukça rahat kullanılabilen bir model. Gaz ve fren işlemleri direksiyon üzerindeki kulakçıklar sayesinde yapılıyor. Mekanik arka ABS fren ile enerjinin geri kazanılmasını sağlayan bir elektronik ön freni mevcut. Oldukça şık bir görüntüsü olan ES2’nin ön ve arkasında konfor amaçlı amortisörler mevcut. Özellikle bozuk zeminlerin fazla olduğu yollarımız için tercih edilebilir bir detay.

Ninebot by Segway ES2 Teknik Özellikler:
Menzil:25 km
Maksimum Hız:25 km/s
Motor Gücü:300 W (Maksimum 700 W)
Ağırlık:12,5 kg
Boyutlar:1.020 mm × 430 mm × 1.130 mm
Batarya:10.400 mAh
Şarj Süresi:3,5 saat
Azami Tırmanma Açısı:%10
Sürüş Modu:Normal, Ekonomik, Spor
Hız Sabitleyici:Var
Tekerlekler:Ön: 8 inç Arka: 7.5 inç dolma lastik
Amortisör:Ön ve Arka Amortisörler
Fren:Elektrikli ve mekanik fren (Rejeneratif Frenleme)
Sürücü ağırlığı:Maks. 100 kg
Aydınlatma:Ön LED far, arka stop lambası ve çevre aydınlatması
Bluetooth:Var
Renk Seçenekleri:Gümüş Gri ve Koyu Gri
Diğer:IP54 Su geçirmezlik sertifikası
Fiyatı:5 bin 990 lira *Son güncelleme: Ağustos 2020

Sürüş Modları ve Harici Batarya ile Daha Yüksek Hız

Elektrikli scooter satın almak için kullanım amacınızı belirlemeniz gerekiyor. Eğlence amaçlı ise herhangi bir scooter alıp binebilirsiniz. Fakat aynı zamanda ulaşım amaçlı da kullanacaksanız gideceğiniz yolun durumuna göre alacağınız cihazın motor gücü, menzili ve malzeme kalitesi önemli. Ayrıca taşınabilir olması gerekiyor. Sizi kolaylıkla bir yere götürürken kendi başına da size yük olmamalı. Otobüse, metrobüse veya taksiye binerken sorun çıkarmamalı. Segway ES2 tek şarjla 25 km’ye kadar menzil sunuyor. Menzil tamamen sizin sürüş modunuza, ağırlığınıza ve gittiğiniz yolun eğimine bağlı olarak değişiyor. Bu yeterli olmaz diyorsanız harici batarya satın alıp kafa sütununa takabilirsiniz. Bu batarya teknik olarak menzilinizi 20 km, hızınızı da 5 km/saat daha artırıyor. Buna karşılık toplam ağırlık da 14 kg’a çıkıyor.

Uygulama Üzerinden Scooter Kontrolü

Elektrikli scooterları kısa menzilli yerlere ulaşım için kullanmak daha uygun. Hızlı bir şekilde katlanıp açılabiliyor. Sürüş modları üzerindeki güç düğmesi ile değiştirilebiliyor. Aydınlatması sayesinde gece kullanımı da mümkün. Kendisine özel uygulaması ile cihazınızın batarya durumunu, yolculuk sürelerinizi ve katettiğiniz mesafeyi görebiliyorsunuz. Aynı zamanda scooterın üzerindeki ekranda da hız, sürüş modu, Bluetooth bağlantısı ve pil seviyesi bilgisi mevcut. Segway ES2 iF 2018 tasarım ödülüne de sahip.

Ninebot by Segway Uygulaması

Android ve iOS uyumlu mobil uygulama sayesinde cihazınızı hırsızlıklara karşı kilitleyebiliyorsunuz. Bu sayede izinsiz kullanımların da önüne geçebiliyorsunuz. Genel olarak tüm scooterlar 14 yaşından büyüklerin kullanımı için uygun. İsterseniz uygulama üzerinden hız sınırlaması yapabiliyorsunuz. Aynı zamanda çevre aydınlatmalarının hangi renkte yanmasını istiyorsanız seçim yapabiliyorsunuz. Size konum olarak yakın olan diğer Segway kullanıcılarını da uygulama üzerinden görebiliyorsunuz.

GALERİ: Segway ES2 Elektrikli Scooter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir