SimCity Android Oyunu – Akıllı Telefon Saat Tablet Mobilbey.net

SimCity Android Oyunu

SimCity Android oyunuSimCity Android Oyunu
Şehir kurma ve yönetme oyunları içerisinde yüksek kaliteli grafiklere sahip bir oyun bulunmuyordu. Bu sebeple geniş ekranda oynaması daha kolay ve zevkli olan bu oyunlar, kalitesiz grafikleri nedeni ile kısa süre sonra can sıkıyordu. Electronic Arts firmasının SimCity Android oyunu, hem yüksek kalitede grafiklere sahip hem de çok eğlenceli bir oyun. Bilgisayardaki gibi harika bir oyun deneyimi sunuyor. Türkçe dil desteğinin olması ve bir tablet cihazında inanılmaz zevkle oynanması en iyi taraflarından biri. SimCity Android oyunu çok yüksek derecede işlemci gücüne ihtiyaç duyduğundan dolayı cihazınız ateş gibi yanıyor ve şarjınız kısa bir süre içerisinde bitiyor. Fakat buna değer.

Bilgisayardaki gibi değil
Oyunla ilgili detaylara girmeden önce oyunu sadece grafiksel anlamda beğendiğimizi söyleyelim. Çünkü oyunun kurgusu bilgisayardaki Simcity ile aynı değil. Ne insanları, ne vergileri ne de bir başka şeyi kontrol altında tutamıyorsunuz. SimCity Build it, mağazadaki çiftlik oyunlarının benzeri bir kurguya sahip. Binaları geliştirmek için fabrikalardan bir şeyler üretmek gerekiyor. Ürettiğiniz malzemeleri sattığınız bir ticaret merkezi var. Aynı şekilde burdan ürün de alabiliyorsunuz. Fakat dediğimiz gibi grafikleri kaliteli olduğundan bu oyunu oynamak isteyeceksiniz.

Yerleşim alanları ve Fabrikalar kurun
SimCity Android yerleşim alanları ve üretim fabrikaları olan bir şehir kuruyorsunuz. İnsanlar yerleşim alanlarına ev yapıyorlar ve zaman geçtikçe su, elektrik, kanalizasyon, güvenlik vb. gibi ihtiyaçlar doğuyor. Siz bir yandan ürettiğiniz ürünleri ticaret merkezinde satarak ve evlerin geliştirilmelerini sağlayarak para kazanıyorsunuz, bir yandan da bu insanların ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyorsunuz. Oyunda şehrinizin dışında yer alan bir çok bina bulunuyor. Bu binalar sizin nufüsunuza göre kullanıma açılıyor. Farklı insanların şehirlerine gidip onlardan malzeme alabiliyorsunuz.

Çevre kirliliğine dikkat edin ve Parklar yapın
SimCity Android fabrikalar ile yerleşim alanlarını birbirinden uzak mesafede kurmaya özen gösterin. Aksi halde insanlar fabrikalardan rahatsız oluyor ve size sürekli şikayette bulunuyor. Yol yapmak ücretsiz. Yolları geliştirmek ücretli. Yaptığınız bir çok bina için geçerli olan bir şey de şudur: Eğer bir binayı satmak isterseniz parasının yarısını iade ediyor. Bu sebeple “işimi garantiye” alayım diye ilk başta elektrik ve su binalarına paranızı yatırmayın. İhtiyaç oldukça yatırım yapın.

Ticaret Merkezinde satacağınız ürünlere dikkat
Nüfusunuz ve seviyeniz arttıkça yeni binalar ve özellikler açılacaktır. Yeni yerleşim alanları yapmak için seviyenizi artırmanız gerekiyor. Ticaret merkezinde fabrikalarda ürettiğiniz maddeleri satabilirsiniz. Fakat burada bir hata var. Markete koydunuz ürünlerin, sizin seviyenizinde yeni çıkan veya bir önceki ürünler olmasına dikkat ediniz. Yani seviyeniz 9 iken markette satılsın diye Metal koyarsanız bu ürün reklamını yapsanız da satılmıyor. Böylece marketinizdeki raflar bu şekilde kullanılamaz duruma geliyor.

Teklifleri Değerlendirin
SimCity Android Şehir içerisinde belirli süre aralıklarında çıkan altınlara basın. Satış için bir ürün ve fiyatını yazacak. Eğer elinizde bu ürün varsa ve belirtilen fiyata satmak istiyorsanız hemen işlemi gerçekleştirin. İtiraz etmek için Hayır butonuna basın. Sizden istenilen ürünler henüz elinizde mevcut değil veya yetersiz ise üretim yapmak için ekranın boş kısmına tıklayın ve teklifi kapatın. Ardından fabrikalarınızda istenilen ürünü üretin ve ardından tekrar altın simgesine tıklayarak teklifi değerlendirin.

İNDİR: SimCity Android oyunu

İlgini çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir