Sony masaya yumruğunu vurdu: Xperia Z – Akıllı Telefon Saat Tablet Mobilbey.net

Sony masaya yumruğunu vurdu: Xperia Z

Sony Xperia Z

Ekran
5 inç ekran boyutunda olmasına karşın Full HD çözünürlük sunan Xperiz Z, keskin netlikte ve süper parlak ekran ile benzersiz bir görüntü sunuyor. Full HD Reality Display çok yüksek piksel yoğunluğuna sahip: 1 inç başına 443 piksel (iPhone 5: 326 piksel)

Kamera
13 MP çözünürlüğündeki HDR kamera, Exmor RS sensörü sayesinde güçlü ışık kaynağına doğru bile en iyi şekilde sonuçlanan fotoğraf çekmenizi sağlar. Cihazın hem ön yüzünde hem de arka yüzünde ışık algılayıcısı bulunmakta. Bu algılayıcılar sayesinde ışığın şiddeti ölçülmekte ve kamera buna göre ayarlanmakta.

Su Geçirmezlik
IP55 ve IP57 sertifikaları Xperia Z’nin 30 dakika boyunca su altında kalabileceğini gösteriyor. Cihaz 1metre derinlikte 30 dakika boyunca kalmaya karşı dayanıklı. Suyun altında açık veya kapalı olması farketmez. Sudan çıktığı anda hiçbir şey olmamış gibi kullanmaya devam edebilirsiniz.

Darbeye karşı dayanıklı
Xperia Z hem suya hem de darbeye karşı dayanıklı bir telefondur. Xperia Z’nin çerçevesi cam elyaf poliamiddir. Bu malzeme otomobil parçalarında metalin yerine kullanılan malzemeyle aynıdır. Yani oldukça sağlam. Ön ve arkadaki dayanıklı cam, sıradan camdan çok daha güçlüdür. Ayrıca, arka ve öndeki kırılmaz film sayesinde Xperia Z kırılmazdır. Ayrıca toza karşı da dayanıklılığı test edilmiştir.

Sony Xperia Z

NFC ve hayatı kolaylaştıran teknolojiler
Xperia Z’yi Bravia televizyonunuzun kumandasına dokundurduğunuzda film, video, oyun veya uygulama anında televizyonunuzun ekranına geçer ve işlemlerinize daha geniş ekranda devam etmenizi sağlar. Kumandaya telefonu dokundurmak yeterli. Bu özelliği kullanabilmeniz için Bravia TV’nizin NFC özelliğinin olması gereklidir.

Uzun Pil ömrü
STAMINA Modu cihazın kullanım süresinin en yüksek seviyede olmasını sağlıyor. Ekran kapalı iken arka planda çalışan uygulamaları otomatik olarak duruduruyor. Siz kilit ekranını açtıktan sonra bu uygulamaları kaldığınız yerden devam edebilmeniz için yeniden başlatıyor. Böylece uygulamalar sizin ihtiyacınız olmadığı zamanalarda gereksiz yere enerji harcamıyor.

PlayMemories Online
PlayMemories Online, tüm fotoğraf ve videolarınızı tek bir yerde toplamanıza olanak sağlar. Resimleri telefonunuzun kamerasından PlayMemories Online’a otomatik olarak Wi-Fi üzerinden yükleyin. Ardından tablet, telefon, bilgisayar veya BRAVIA® TV olmak üzere herhangi bir cihazda fotoğraflarınızı görüntüleyin.

Cihaz Hakkında Detaylı Bilgi: Sony Xperia Z

İlgini çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir