Sony Xperia ion İnceleme – Akıllı Telefon Saat Tablet Mobilbey.net

Sony Xperia ion İnceleme

Sony Xperia ion inceleme

Sony Xperia ion İnceleme
Sony Xperia ion ödül almış tasarımı, süper net 4.55 inç büyüklüğünde ekranı, 12 MP kamerası ve güçlü donanımı ile öne çıkıyor. Çift çekirdekli 1.5 GHz işemciye sahip Xperia ion yüksek kapasite gerektiren oyunları bile rahatlıkla çalıştırabiliyor. Kırmızı ve Siyah renklerde satışa sunulan cihaz 2012 Nisan ayında tanıtılmış olmasına karşın hâlâ Sony’nin en pahalı telefonlar listesinde yer alıyor. Kamera kalitesi, performansı ve müzik gibi özellikleri çok iyi olsa da batarya konusunda sizi üzebileceğini baştan söyleyelim. Şarjı çok az gidiyor. Fakat bunun bir çözümü bulunmuş. Bataryanın çabuk bitmesinin sebebi eski tip sim kart kullanımı olarak gösteriliyor. 256 Kb sim kart kullananlar aynı problemle karşılaşmadıklarını söylüyorlar. Sim kartınızı takerken dikkatli olmanız gerektiğini hatırlatarak incelememize başlayalım.

Sony Xperia ion inceleme - Genel

Genel yapısı
Xperia ion’un ön yüzünde dört adet dokunmatik menü kontrol tuşu bulunuyor. Sony menü kontrolünü bazı modeller de dört bazı modeller de üç tuşlu yapıyor. Bu dört tuştan en sağdaki “arama” tuşu. Web sayfasındayken, rehberdeyken, mesaj kutusunda iken arama tuşuna basarak içeriği arayabiliyorsunuz. Daha önce dört tuştan oluşan bir menü kullanmadıysanız bu tuşlara alışmanız zaman alacaktır. Menü simgelerinin altında ince bir çizgi şeklinde aydınlatmalar yer alıyor. Tuşun görevini yerine getirmesi için simgelerin üzerine değil, simge ile ekran arasında kalan siyah kısma basmanız gerekiyor. Simgenin altında yanan ışık gözünüzün simgeye odaklamanızı sağlıyor. Fakat ekran ile simge arasındaki alana basmanız gerekiyor. Buna alışmak zamanımızı aldı. Xperia S’de de aynı durum söz konusu idi. Simge ile ekran arasındaki alana basarken ister istemez ekrana da dokunuyorsunuz. Boyut, ağırlık ve dış görünüm olarak çok iyi bir cihaz. Bu telefonu tercih etmeden önce yapmanız gereken şey bir teknoloji markete giderek telefonun teşhir için açılmış olanını kullanmak. Cihaz elinize tam oturuyor mu ve kullanırken zorluk yaşıyor musunuz? Mesaj yazma yada telefonu yan kullanma gibi durumları da deneyip almak için öyle karar verin.

Sony Xperia ion inceleme - Ana Ekran

Bağlantı noktaları ve Tuşlar
Telefonun sol yanında kilit / güç tuşu, ses açıp-kısma tuşları ve kamera tuşu bulunuyor. Sağ yanında ise micro USB ve HDMI yuvaları bir kapağın altında bulunuyor. Cihazın üst kısmında ise kulaklık yuvası var. SIM kart ve hafıza kartı takmak için arkadaki üst kısmı çıkarmanız gerekiyor. SIM kartınızı takarken çok dikkatli olmalısınız. Micro SIM kartınızı cihazın içinden çıkan yuvaya oturtun ve yuvanın üzerinde bulunan tırnaklı kısmın solda kalmasına dikkat edin. Eğer ters bir şekilde takıp ileri ittirirseniz çıkarmak için çok uğraşırsınız. (Turuncu SIM kart yuvasını ters taktıysanız ve sim kartınız sıkıştıysa, sağlam bir ataç alıp düzleştirin ve ucunu çok hafif kıvırın. Ardından sim kartın yuvasının tırnaklı olan kısmının altına takıp çekin. Denendi çalışıyor 🙂 )

Sony Xperia ion inceleme - GMail

Ekran teknolojisi
Xperia ion 4.55 inç ekran büyüklüğüne sahip. Ekranda 1 inç başına 323 piksel düşüyor. (iPhone 5 – 326 piksel, Galaxy S3 – 306 piksel) Ayrıca ekran teknolojisi olarak Sony Mobile BRAVIA Engine kullanılmış. Mobile Bravia engine teknolojisi, Xperia ion ile çektiğiniz görüntüleri, cihazınızdan veya Sony Bravia TV’den izlerken görüntü kalitesini iyileştiriyor. Xperia ion’un ekranı aynı zamanda Reality Display teknolojisine de sahip. Bu teknoloji geliştirilmiş kontrast ayarı, daha zengin renkler ile arkadan aydınlatmalı LED ekranı süper net ve parlak hale getiriyor. Ekran Sony Bravia TV ile aynı görüntü kalitesine sahip oluyor ve güneş ışığı altında bile net görünüyor. Kamera ile çekim yaparken, çektiğiniz nesnelerin ekranda, çıplak gözle baktığınızdan daha harika göründüğünü farkedeceksiniz. Ekranın bu görüntüleme kalitesi nedeni ile, telefondaki görüntüleri bilgisayarından görüntüleyenler telefondaki etkiyi alamadığı için şikayet edebiliyorlar. Xperia ion’un ekranı dokunmalara karşı oldukça hassas. Mineral cam üzerinde çizilmeye karşı dayanıklı kırılmaz bir katman bulunuyor. Bunu sağlayan fabrika çıkışlı ekran koruyucu film. Son dönemde çıkan her dokunmatik ekranlı Sony cihazlarının üzerinde kırılmaya ve çizilmeye karşı dayanıklı bir ekran koruyucu film bulunuyor.

Sony Xperia ion inceleme - Kısayollar

Ana ekranda uygulamalar
Ekranın büyük olması sebebi ile daha küçük ekranlı modellere göre ana ekrana daha fazla uygulama koyabileceğimizi düşünmüştüm. Fakat beklediğimiz gibi değil. Ana ekrana altalta 5 simge koyabiliyorsunuz. Sony Xperia sola modeli, 3.7 inç ekrana sahip olmasına karşın ana ekranında yine altalta 5 simge yerleştiriliyor. Simgelerin aralarındaki mesafe gereğinden çok fazla olduğu için tek elle ekranın en üst kısmına ulaşmak biraz zor. Bu yüzden sık kullandığınız uygulamaları parmağınızın ulaşabildiği noktalara klasörlemek iyi bir çözüm. Ana ekrana koyabilmeniz için yeni widgetlar var. Widgetlar cihazın derleme numarasına göre farklılıklar gösterebiliyor. Ekrana eklenen bazı widgetların boyutları ayarlanabiliyor. Mesela Gmail widgetı ana ekrana koydunuzda aşağıdaki gibi boyutunu değişitirebiliyorsunuz. Kısayol Widgetları da çoğu özelliğe direkt ulaşmanızı sağlıyor. Mesela kamera kısayolunda bir çok seçenek var. Tek bir tıklama ile ön kamerayı açabilir veya direkt olarak video kaydına başlayabilirsiniz. Ya da bir rehber kaydı için direkt bir arama tuşu atayabilir ya da mesajlaşma tuşu oluşturabilirsiniz. Böylece bu simgeye tıkladığınızda anında çağrı başlatılıyor ve mesaj ekranı açılıyor.

Sony Xperia ion inceleme

İşlemci ve Hız
Sony Xperia ion, Çift çekirdekli 1.5 GHz Qualcomm MSM8260 Snapdragon işlemciye sahip. Kaliteli bir işlemci ve telefona yüklenen oyun ve uygulamaları eksiksiz ve sorunsuz bir şekilde çalıştırabiliyor. 1 GB RAM yeterli. İnceleme sırasında çok az donma ve kilitlenme yaşadık. Bunlar da dikkate alınacak şeyler değildi. Telefonunuzu her gün mutlaka bir kere kapatıp açmak performans konusunda size çok fayda sağlayacaktır. Arka planda uygulama çalıştırma ve uygulamalar arası geçişlerde herhangi bir sorun veya duraklama yok. Oyun oynamayı seven biri için ideal bir cihaz. Tabiki öncelikle bataryanın çabuk bitme sorununu çözmeniz gerekmekte.

Sony Xperia ion inceleme

Fotoğraf ve video
12 MP kamerası bulunan Xperia ion çok kaliteli fotoğraflar çekebiliyor. Telefonun kamera kayıtları için fiziksel bir deklanşör tuşu bulunuyor. Böylece netleme yapmak ve fotoğraf çekmek daha kolay ve pratik oluyor. Kamera tuşunu kullanarak ekran kilitli olsa bile kamerayı başlatabiliyorsunuz. Bunun için kamera tuşuna basılı tutmanız yeterli. İsterseniz yine ekrana dokunarak da çekim yapabilirsiniz. Sahneleme modunu otomatiğe getirdiğinizde ortamın durumuna göre ayarlamaları kendisi yapabiliyor. Cihaz ile çekilen bir fotoğrafın boyutu ortalama 3.1 MB. Arka arkaya hiç beklemeden fotoğraf çekebilirsiniz. Bir fotoğrafı çektikten sonraki bekleme süresi 0.2 saniye civarında. Xperia ion ile Full HD (1080p) kalitesinde çekilen bir videonun 1 saniyesi yaklaşık 2.5 MB yer kaplıyor. Yani cihazın tüm hafızasını video için kullanarak yaklaşık 1.5 saat Full HD video çekebilirsiniz. Xperia ion ile HD (720p) kalitesinde çekilen bir videonun 1 saniyesi yaklaşık 1.5 MB yer kaplıyor. Fotoğraf çekme modunda 16X dijital yakınlaştırma yapabiliyorsunuz.

İNDİR: Sony Xperia ion ile çekilen resimler

Kamera modları:
Arka arkaya çekim yapmak, fotoğraflara efekt vermek veya Panoramik çekimler yapmak istiyorsanız o zaman ayarlardan bu modları seçebilirsiniz. Arka arkaya çekimlerde elinizi kayıt düğmesinden çekmeyin. Siz bırakana kadar telefon kayıt yapmaya devam eder. Resim efektleri, daha görüntüyü kaydetmeden kamera ekranına yansıyor. Bu çok güzel bir özellik. Farklı bir çok efekt var. Panoramik çekimlerde telefonun size verdiği komutları izlemeniz yeterli. Telefonun ön yüzünde bulunan kamera ile de fotoğraf veya video kaydı yapabiliyorsunuz.

Sony Xperia ion inceleme

Tarayıcı: Google Chrome
İnternet tarayıcısı olarak Google Chrome’u inceledik. Crome hızlı ve kullanışlı bir tarayıcı. Google hesabınız ile tarayıcıda oturum açtığınızda bilgisayarınızda kayıtlı olan adresler, yer imler ve şifreler anında telefonunuza iniyor. Altalta sıralanmış linkler olduğunda dokunduğunuz linki doğru seçmeniz için önce bastığınız yer ekranda büyüyor ve bir seçim yapmanız isteniyor. Chrome’un sekme yönetimi de oldukça iyi. İstediğiniz kadar sekme açabiliyor ve aralarında kolayca gezebiliyorsunuz. Güncellenen Chrome tarayıcı sayesinde artık mobil veri üzerinden gerçekleştirdiğiniz bağlantılarda görüntü kalitesi düşürülerek daha az kota harcamak da mümkün.

Sony Xperia ion inceleme - Tarayıcı

Batarya
Xperia ion için tam dolu bir batarya ile 10 saat konuşma veya 400 saat bekleme veya 12 saat müzik dinleme süresi verilmiş. Bu veriler elde edilirken cihaz minimum enerji tüketimi seviyesine getiriliyor. Mesela 12 saat müzik dinleme süresi cihaz uçak modunda ve ekranı kapalı iken elde edilen bir değerdir. 10 saat konuşma süresi yine ekran kapalı ve şebekeye olan uzaklık tam ideal iken elde edilmiştir. Normal bir kullanıcının bu sürelere ulaşması biraz zordur. Bizim incelememizde tam dolu şarj ile yaklaşık 1.5 saat 3G şebekesi üzerinden internete girebildik. 1.5 saatten biraz uzun bir süre de Wireless üzerinden internete girilebiliyor. İnternet kapalı iken, hiçbir çağrı ve SMS gelmediğinde cihazın bekleme süresi 350 saate yaklaşıyor.

 • Açılma süresi: 25 saniye
 • Şarj olma süresi: 70 dakika
 • 3G ile internet: Yaklaşık 1.5 saat
 • Wifi ile internet: Yaklaşık 2 saat

Batarya neden çabuk bitiyor?
Bataryanın çabuk bitmesinin sebeplerinin başında ekran geliyor. Xperia ion’un ekranı gerçekten çok net ve kaliteli. Tabiki bu ister istemez bataryanın çabuk bitmesine neden oluyor. İkincisi ise işlemci. Çabuk ısınıyor ve çok enerji harcıyor. Bunu bir oyun esnasında test ettik. Mesela bir oyun oynarken cihazı şarja takarsanız batarya hiç dolmuyor aynı seviyesinde kalıyor. Google Play Store’dan indirdiğimiz şehir kurma oyunu (City island) işlemciyi oldukça yordu ve bu sırada telefonun şarjı aynı seviyede kaldı. Bataryanın bitmesinin bir diğer sebebi de bildirim ışığı. Bu ışık hiç tahmin etmediğiniz kadar enerji harcıyor. Mesela bataryanızın üçte biri dolu iken bir mesaj gelse ve bildirim ışığı sürekli yanıp sönse yaklaşık 45 dakika içinde şarjınızın tamamı biter. Batarya konusunda Sony tarafından güncellemeler yapıldı. Ayrıca kullanıcılardan gelen bir öneri de sim kartınızı 256 Kb lik kartla değiştirdiğiniz taktirde bataryanın daha uzun ömürlü olduğu yönünde.

Sony Xperia ion inceleme - Müzik

Ses ve Müzik
Walkman uygulamasını açıp ekolayzır ayarlarından Saran Ses menüsünü açın ve Stüdyoyu seçin. Bu efekt ile müzik dinlemek çok keyifli. Saran ses menüsünde farklı olarak seçebileceğiniz modlarda var. Ekolayzır ayarını kendiniz de yapabiliyorsunuz. Cihaza ait kulaklığın üzerinden tek bir tuş var. Bu tuşu kullanarak müzik parçasını başlatıp durdurabiliyor, bir sonraki parçaya veya bir önceki parçaya geçebiliyorsunuz. Bir sonraki parça için iki kere arka arkaya, bir önceki şarkı için ise üç kere arka arkaya basmanız gerekiyor. Kulaklık üzerindeki tuş ile parçayı ileri veya geri sardıramıyorsunuz. Cihaz tam dolu batarya ile en fazla 12 saat müzik çalabiliyor. XLOUD desteği ile Hoparlör sesini biraz daha yükseltebilirsiniz. Fakat bazı şarkılarda bu özelliği kullandığınızda hoparlörde cızırtı oluyor.

Müzik bilgileri indirme
Walkman uygulamasını açıp Seçenekler > Müzik bilgilerini İndir tuşuna basarsanız Xperia ion, cihazın içinde yer alan müzik parçaları için albüm bilgisi indirir. Albüm bilgilerini indirmek şarkı sayısına göre biraz zaman alabilir. Albüm bilgileri indikten sonra artık her şarkınıza ait sanatçı bilgileri, albüm kapakları olacak.

Sony Xperia ion inceleme kamera

NFC:
NFC özelliği ile multimedya içeriğinizi yine NFC özelliğine sahip bir telefona eşleme yapmaya gerek kalmadan aktarabilirsiniz. Veri yine Bluetooth üzerinden aktarılıyor. NFC olmadan Bluetooth ile dosya göndermek isteseydik önce cihaz arayacaktık, daha sonra karşı tarafın onay vermesini bekleyecektik. NFC’de bu adımlar yok. Cihazınızın NFC alanını, çektiğiniz resmi paylaşmak istediğiniz cihazın NFC alanına dokunmanız yeter. Telefonunuzu NFC özelliğine sahip bir hoparlöre dokundurursanız, cihazınızdaki müzikleri hoparlörden dinleyebilirsiniz. NFC özelliği artık modil ödeme de de kullanılmakta. Bunun için Turkcell abonelerinin Google Play Store’dan Turkcell Cüzdan uygulamasını indirmeleri gerekiyor.

sony xperia ion aktarma

Görüntüyü televizyona aktarma
Sony Bravia televizyonların kumandasında bulunan NFC özelliği sayesinde, telefonunuzu televizyonunuzun kumandasına dokundurarak, telefonun ekranını televizyona aktarabilirsiniz. Thow özelliği ile müziklerinizi veya filmlerinizi aynı ağa bağlı televizyon, bilgisayar veya cep telefonları ile paylaşabilirsiniz.

DLNA ve HDMI
Xperia ion ile çektiğiniz görüntüleri paylaşmak için bir çok seçenek mevcut. DLNA özelliği ile Xperia ion’daki multimedya içeriği, bu özelliğe sahip bir bilgisayar veya TV’den, herhangi bir aktarma işlemine veya kabloya gerek duymadan izleyebilirsiniz. Cihazın ekranını daha geniş ekranlı bir TV’den görüntülemek için micro HDMI bağlantısını kullanmanız gerekiyor. Telefonu ekrana bağladığınızda ister menüleri görüntüleyin, ister oyun oynayın isterseniz de fotoğraf çekin. Kablo bağlıyken telefonun tüm işlemlerini televizyonunuzun ekranında görebilirsiniz.

sony xperia ion ekranlar

Xperia ion ekran görüntüsünü alma
Tüm Android 4 işletim sistemine sahip cihazlarda olduğu gibi Xperia ion’da da ekran görüntüsü almak için ses kısma tuşu ile güç tuşuna aynı anda basmanız gerekiyor. Aldığınız ekran görüntüleri cihazınızda Pictures > Screenshots klasöründe depolanır.

Bir uygulamayı kaldırma
Telefondaki bir uygulamayı silmek için uygulamalara basın ve sağ üstteki alt alta duran üç noktaya basın. Açılan pencereden Kaldır’ı seçin ve kaldırmak istediğiniz uygulamanın üzerine basın.

Görüntülü Görüşme
Xperia ion’un ön yüzünde bulunan 1.3 MP’lik kamera ile görüntülü görüşme yapabilirsiniz. Fakat görüntülü görüşme özelliği sadece sohbet servislerinde kullanılabiliyor. Numara çevirerek 3G görüntülü araması yapamıyorsunuz. Aynı şekilde 3G çağrılarda size gelmiyor. Kamera GTalk ve Skype gibi servislerde kullanılabiliyor.

Yüz tanıma kilidi
Xperia ion Android 4 işletim sistemine sahip olduğundan dolayı ön kamerasını yüz tanıma kilidi olarak kullanabilirsiniz. Bunun için Ayarlar Z Güvelik > Ekran Kilidi > Yüz tanıma kilidi

Ortam gürültüsünü azaltan 2. mikrofon
Xperia ion sahip olduğu ikinci mikrofon ile konuşma esnasında çevredeki gürültüyü filtreler ve sesinizin karşı tarafa daha net gitmesini sağlar.

Akıllı Bağlantı
LiveWare Yöneticisi Xperia ion’u daha kullanışlı hale getirmek geliştirilmiş bir uygulama. Uygulama sayesinde mesela cihazınıza kulaklık taktığınızda, Müzik uygulamasının otomatik olarak açılmasını sağlayabiliyorsunuz. Yada bir Blueooth telefon bağlandığında otomatik olarak galeri uygulamasını çalıştırıp göndermek istediğiniz resimleri seçebiliyorsunuz. LiveWare Yöneticisi uygulamasına giriş yaparak aksesuar ve karşılığında bir uygulama seçebilirsiniz.

Xperia ion yanıt vermezse
Telefonunuz kitlenirse ses açma tuşu ve güç tuşuna telefon yanıt verene kadar yada yeniden başlayana kadar basılı tutunuz. Bu işlem herhangi bir veri kaybına sebep olmaz.

Sony Select
Sony Select uygulaması, Sony tarafından önerilen uygulama ve oyunları size listeler. Bazen ücretli uygulamalar Sony kullanıcılarına ücretsiz sunuluyor. Bu tür uygulamaları Sony Select uygulaması üzerinden takip edebilirsiniz.

Sony Xperia ion ile ilgili haberler:
Sony Xperia ion Galeri
Sony Xperia ion artıları eksileri
Turkcell Sony Xperia ion kampanyası
Sony Xperia ion ile çekilen fotoğraflar

İlgini çekebilir

72 Responses

 1. sertac dedi ki:

  bende sony ion kullanıcısıyım telefonu alalı 1 hafta oldu şarj gerçekten tasarruflu kullanmama rağmen 1 gün gitmiyor günde en fazla 20 msj ve 10 dk konuşma gerçekleştiriyorum oyun oynadığım internet ve facebook gibi uygulamalara girmediğim halde sürekli tasarruf modda bile birgünü bulmuyor android task mageri kurdum arka plandaki programları kaldırdım ama telefon hala çalışıyor gösteriyor ekran parlaklığı sıfırda msj sinyali kapalı yalnızca gsm modda olmama rağmen bu konuda yardımcı olursanız sevinirim

 2. hasan dedi ki:

  bulutut kulaklıkla muzik dinleyemiyorum

 3. Metin Canlı dedi ki:

  merhaba 1 haftalık xperıa ion kullanıcısıyım google fotograf uygulaması üzerinden paylaşmama izin vermemi istiyor nasıl kapatabılırım bu programı aynı zamanda şarj konusundada sony benc e yeterınce cözüm bulmuş sony mazalarında isteğe bağlı olarak farklı mAh taşinabılır şarj ciyazları satmakta…

 4. ömür belet dedi ki:

  Arkadaşlar telefon bence gayet kullanışlı ve güzel ve batarya konusuna gelince şarj olma süresi bence yanlış verilmiş arkadaşın söylediği gibi.45dk 1 saat arasında tamamen doluyor ve kısa sürede şarjı bitmeside açıp kapattığınız programları arayüzden kaldırmamanızdan yani örneğin chrome açıp geri tuşuyla anasayfaya döndüğünüzde home yani ev simgesine basılı tutup arayüzden kaldırın ayrıca telefonu kullanmayacağınız zamanlarda ayarlar-güç yönetimi uzatılmış bekleme moduna alarak ğil ömrünü uzatabilirsiniz. Önemli noktalardan biriside önemsiz gibi görünen telefonu aldığınızda pili tamamen bitirip 3-4 kere %100 şarj seviyesine tekrar getirmenizdir. Şebeke çekim gücüde zayıfsa,telefon daha çok enerji,harcar ve ısınır.

 5. Gözde dedi ki:

  Ben 9 aydır cihazı kullanıyorum ve sorunum telefonu ekran koruyucusuz kullandığım için ekranında çizilmeler oldu ve köşe uçlardan o kalın kırılmaz koruyucu diye tabir ettiğiniz tabaka kalktı onu tamamen çıkartıp kaliteli bi koruyucu ceksem sorun olur mu acaba? Yani o kırılmaz koruyucu çıktığında telefona ve ekrana zararı varmı?

 6. xatoş dedi ki:

  Merhaba.ion kullanicisiyim screen nasil yapiliyo?

 7. mehmet gökçe dedi ki:

  Ya hocam ben basıyorum ses kısma ve power a aynı anda ancak screen i gerçekleştiremiyorum

  • Keşke uzaktan yardımcı olabilsem. Bir kere yapabilseniz artık her zaman yapabilecek duruma gelirsiniz. Önce güç sonra ses kısma tuşuna basmayı deneyin. Ama anlık olsun.Yani güç tuşuna kilitleme yapacak kadar bekletmeyin parmağınızı.

   • fatih burak dedi ki:

    hocam telefonu yaklaşık 6 aydır kullanıyorum son bir haftadır sarja taktım zaman bi süre şarj oluyor sonra sağ üstdeki kırmızı ışık sonup şarj olmuyor neden acaba şimdiden teşekkürler

    • Şarj ışığının kırmızı yanıp sönmesinin nedenleri şunlardır: Kalitesiz bir şarj cihazı kullanmak, pilin ömürünü tamamlaması, yazılımsal bir hata.

     Telefonu yeni aldığınız için pil henüz ömrünü tamamlamamıştır. Şarj cihazınızda her zaman kullandığınız şarj cihazı ise telefona format atıp yeniden kurulum yapmanızı öneririz.

 8. mehmet gökçe dedi ki:

  Ve telefonumun sürümü hala 4.0.4’te güncelleme gelmedi hala güncellemeye girdiğimdede en son sürümü kullanıyorsunuz diyor

 9. kübra dedi ki:

  İyi akşamlar ben iki aydır kullanıcısıyım hemen telefonumun arkası çizildi. Kapağı pahalı öı ve ilk aldoğım da ekran kilidi aramaları açarken ki gb ok şeklindeydi artık öyle değil nasıl düzeltebilirim

 10. zahir dedi ki:

  ekran fotorafı nasıl çekiliyor ion da

 11. merve kurt dedi ki:

  Bende sony Xperia ion kullanıyorum be son derece güzel bir telefon. Fakat hattımı başka bir operatöre taşıdığım için internet hızım düştü. Diğer operatör yetrnce iyi olduğu için 3g yi kullanmıyordum. Ama şimdi yavaş olduğu için kullanmak istiyorum. Telefonum da 3G özelliğini nerden açabilirim acaba?

 12. rumeysa dedi ki:

  Merhaba , bende ion kullanıcısıyım herşey cok iyi ama bu ekranın görüntüsünü alma bi türlü olmuyor denedim kaç kez ya ses kısılıyor yada telefon kapanıyor ne yapmam gerek acaba?

 13. rumeysa dedi ki:

  Bide güncellemeyi nasıl yapabilirim?

 14. Sevil dedi ki:

  Merhaba,
  Eğer cevap verebilirseniz çok memnun olurum. Ses kaydedicisi ile kaydedilen ses dosyalarını bulamıyorum..Nerede dosyalanmış olabilir, nereye bakmamı önerirsiniz?
  teşekkürler

 15. mehmet dedi ki:

  Arkadşalr bende ion kullanıcısıyım ve telefonu kullanırken walkman uygulaması birden kalktı bunun çözümü varmı?

 16. osmann dedi ki:

  merhab telefonum aksam sarjı bitti sarja kodum hala açılmadı yardım lütfen

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir