Sosyal Medyanın En Çok Konuşulan Telefonu iPhone 6 – Akıllı Telefon Saat Tablet Mobilbey.net

Sosyal Medyanın En Çok Konuşulan Telefonu iPhone 6

Sosyal medyanın en çok konuşulan telefonu iPhone 6

Sosyal Medyanın En Çok Konuşulan Telefonu iPhone 6
Online Müşteri İlişkileri Yönetim Platformu MeaMinds’ın analizine göre, 1 Ağustos 2014 – 20 Eylül 2014 tarihleri arasında Türkiye’deki sosyal medya kullanıcılarının çoğunluğu Facebook, Twitter ve Google Plus’taki paylaşımlarında iPhone 6’dan bahsetti.

iPhone 6 rakiplerini geride bıraktı
MeaMinds Ürün Yöneticisi Yeşim Kıyamçiçek, MeaMinds’ın elde ettiği analiz sonuçlarını değerlendirdi: “Sosyal Medya analizlerimiz kapsamında Facebook, Twitter, YouTube, G+ gibi sosyal ağları mercek altına aldık ve yaklaşık 1 aylık süreçte Türkiye’deki sosyal medya kullanıcılarının akıllı telefonlar hakkında paylaştıkları mesajları inceledik. Elde ettiğimiz bulgular akıllı telefonların hayatımızın merkezine ne kadar büyük bir hızla yerleştiğini ortaya koyuyor. Bu akıllı telefonların Türkiye’de satışına başlanmadan sosyal medyada etkileri başladı. Satış rakam tahminleri, ürünler arası karşılaştırma tabloları ve ürün özelliklerini anlatan çok fazla yorum okuduk.

4 akıllı telefon hakkında 45 bin ileti
MeaMinds’ın yaptığı analizlerde iPhone 6, HTC one (M8), Samsung Galaxy Note 4 ve LG G3 akıllı telefonlar hakkındaki sosyal medya paylaşımlarını mercek altına aldı. İlgili tarih aralığında sosyal medya kullanıcıları Facebook, Twitter ve Google Plus platformlarında bu 4 akıllı telefon hakkında yaklaşık 45 bin mesaj paylaştı. En çok konuşulan ürün %62 konuşulma oranıyla iPhone 6 olurken, LG G3 %19 konuşulma oranıyla ikinci sırada yer aldı. iPhone 6 ve LG G3’ü, %14 konuşulma oranıyla Samsung Galaxy Note 4 ve %5 konuşulma oranıyla HTC one (M8) takip etti.

Akıllı telefon konuşanların yüzde 62’si erkek
MeaMinds’ın analizinde akıllı telefonlar hakkında yazılan içeriklerin %62’sinin erkekler tarafından üretildiği görülüyor. İçeriklerin %14’ü ise mobil cihazlardan paylaşılmış bulunuyor. iPhone 6 hakkında paylaşılan mesajların %70’i Twitter’a girilirken, Samsung Galaxy Note 4 hakkında paylaşılan mesajların çoğunluğunun da (%68) Twitter’dan paylaşılması dikkat çekti.

İlgini çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir