Telefonu Hızlandırma Yöntemleri – Akıllı Telefon Saat Tablet Mobilbey.net

Telefonu Hızlandırma Yöntemleri

Huawei Ascend Mate 7

Telefonu Hızlandırma Yöntemleri
İnternetteki saçma sapan hızlandırma yöntemlerinden ve hızlandırdığını iddia eden uygulamalardan sıkıldıysanız size gerçekten işe yarayacak bir kaç öneri söyleyeceğiz. Öncelikle telefonda hafızayı en çok kullanan uygulamalara bir gözatalım. Zaten bunlardan en az 2 tanesini çözdüğümüzde telefonumuz eskisinden çok daha hızlı olmuş olacak. Telefonumuzda yüklü olan olmazsa olmaz uygulamalar Facebook, Facebook Messenger, Whatsapp ve Twitter’dır. Bunların arka planda harcadığı ortalama RAM değerlerine bakalım: (Her telefonda farklılık gösterebilir)

Facebook: 72 MB
Facebook Messenger: 55 MB
Twitter: 75 MB
Whatsapp: 40 MB

Facebook için öneriler:
Facebook için daha hafif olan “Facebook Lite” uygulamasını kullanmanızı tavsiye ederiz. Tasarım olarak çok estetik bir arayüzü olmasa da internetinizin en yavaş olduğu durumlarda bile oldukça hızlı çalışarak hem internet harcamanızdan hem de telefonunuzun hafızasından size tasarruf sağlıyor. Ayrıca messenger olarak da bu uygulamayı kullanabilirsiniz. Eğer bu hoşunuza gitmezse Chrome tarayıcısından mobil Facebook’a girmeyi deneyin. m.facebook.com adresinden giriş yaptığınızda uygulama nasıl ise mobil site de aynı şekilde. Böylece Facebook uygulamasından kurtularak 72 MBlık bir RAM değerine yer açmış olacaksınız. Sadece bu işlem bile sizi rahatlatmaya yetecektir.

Facebook Messenger için öneriler
Facebook Messengerda oldukça yüksek RAM kullanıyor. Facebook lite uygulaması buna çok iyi bir alternatif. Tarayıcı üzerinden mesajlaşmak her zaman sağlıklı değil. Üstelik tarayıcıdan girdiğinizde bildirim gelmez. Ama Facebook Lite uygulamasında bildirimler geliyor.

Twitter için öneriler
Twitter için de yine Chrome tarayıcısını kullanmanızı öneriyoruz. Biz Twitter ve Facebook için ana ekranımıza Chrome kısayolu ekledik. Tek dokunuşla Facebook ve Twitter’a tarayıcı üzerinden giriş yapıyoruz. Bu 3 uygulamayı kaldırarak yaklaşık 200 MB’lık bir tasarruf sağlamış oluyorsunuz. Bu tasarruf yeterlidir.

Whatsapp için yapılabilecek bir şey yok.

İlgini çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir