TTNet Tek Fatura Aldatmacası Şikayet – Akıllı Telefon Saat Tablet Mobilbey.net

TTNet Tek Fatura Aldatmacası Şikayet

TTNet Tek Fatura Aldatmacası Şikayet

TTNet Tek Fatura Aldatmacası Şikayet
Milyonlarca TTNET abonesi bir aldatmacanın kurbanı olduğunun farkında değil. Her aboneyi arayıp “İsterseniz sabit telefon ve internet faturası ayrı ayrı gelmesin, bakın ağaçlar da boşa gidiyor, en iyisi kabul ediyorsanız biz bunu tek fatura yapalım” önerisi sunan TTNET’in bu hareketinin altında başka bir amaç yatıyor. Şöyle ki siz bu öneriyi kabul edip telefon ve internet için tek fatura isterseniz, sabit telefon hizmeti aldığınız Türk Telekom’daki numaranız, TTNET’e taşınıyor. TTNET’i Türk Telekom’la aynı gördüğümüz için sorun yok gibi görünüyor fakat öyle değil. Bu saatten sonra artık numaranızı hiçbir operatöre taşıyamıyorsunuz.

Sabit telefon numaranızı taşıyamıyorsunuz
Mesela TTNET dışında farklı bir internet hizmet sağlayıcısından hizmet almaya karar verdiniz ve numaranızı da diğer firmaya taşımak istiyorsunuz. Bu durumda TTNET’in diğer firmalarla taşıma anlaşması olmadığından dolayı sabit telefonunuzu taşıyamıyorsunuz. Ya yeni bir numara almanız gerekiyor yada numaranızı yeniden Türk Telekom’a taşımanız ve 3 ay Türk Telekom’da kaldıktan sonra farklı bir hizmet sağlayıcısına taşımanız gerekiyor. Eğer numaranızı taşımadan farklı bir internet sağlayıcısından hizmet almak isterseniz, bu kez de TTNET size sabit telefon ücreti olarak 20 liralık fatura gönderiyor. Bu durumda hiçbir maddi avantajınız kalmıyor.

Dava açabilirsiniz
Yani ağaçları bahane ederek tek fatura önerisi sunan TTNET aslında aboneleri kendilerine bağlamış ve kesinlikle başka bir yere gitmelerine izin vermiyor. Konuyla ilgili olarak duyarlı insanlar mahkemelere başvuruyor ve bu haksızlığı engelliyor. TTNET bu durumun internet kullanıcıları arasından duyulmasından oldukça rahatsız. Siz de “Numara taşıma” bilgisi dışında farklı şeyler söylenerek tek fatura sistemine geçtiyseniz mahkemeye başvuru yapabilirsiniz. TTNET’te sizin ses kayıtlarınız mevcut.

İlgini çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir