Turkcell Otomatik Cevap Servisi – Akıllı Telefon Saat Tablet Mobilbey.net

Turkcell Otomatik Cevap Servisi

Turkcell Otomatik cevap servisi

Turkcell Otomatik Cevap Servisi
Turkcell Otomatik cevap servisi, telefonunuzun meşgul olduğu durumda, kapsama alanı dışında olduğunda veya kapalı olduğunda sizi arayan kişilere önceden belirlediğiniz mesajın otomatik olarak gönderilmesini sağlar. Servisi kullanabilmek için öncelikle servise aone olup kendinize bir cevap mesajı oluşturmanız gerekli.

Otomatik cevap servisine abonelik
CEVAP yazıp 7777‘ye göndererek servisi kullanmaya başlayabilirsiniz. Servisin abonelik bedeli aylık 99 Kuruştur. Gönderilen otomatik cevap SMSleri tarifenize göre ayrıca ücretlendirilir. Servis, aboneliğinizi iptal etmediğiniz sürece her ay yenilenir.

Nasıl kendime özel cevap mesajı hazırlayacağım?
Otomatik cevap servisinin göndermesini istediğiniz SMS metnini yazmak için CEVAP# yazıp bir boşluk bırakarak mesajınızı yazınız. Bu mesajı 7777‘ye gönderiniz. Artık servis sizi arayıp da ulaşamayanlara bu mesajı otomatik olarak gönderecektir.

Örnek: CEVAP# Seyehatteyim. İnince arayacağım. > 7777

Servis aboneliğini iptal etmeden mesajları durdurma
Otomatik mesaj aboneliğinizi iptal etmeden sadece geçiçi bir süreliğine otomatik mesajları kapatmak istiyorsanız Servis kullanımını sonlandırmadan, #102#‘yi arayınız.

Servis üyeliğinizi iptal etme
Turkcell Otomatik cevap servisi üyeliğinizi sonlandırmak için IPTAL CEVAP yazıp 7777‘ye gönderiniz. Böylece ay sonuna kadar servis aboneliğiniz devam eder ve ay sonunda yenilenmez.

Diğer operatörlerden aradıklarında onlara da mesaj gider mi?
Evet.

Telefonum kapalıyken biri SMS atsa ona da otomatik yanıt verilir mi?
Hayır. Servis sadece gelen çağrılara otomatik mesaj gönderir.

İlgini çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir