Türkiye Finans Kredi Kartını Alışverişe Açtırma – Akıllı Telefon Saat Tablet Mobilbey.net

Türkiye Finans Kredi Kartını Alışverişe Açtırma

Kredi Kartı

Türkiye Finans Kredi Kartını Alışverişe Açtırma
Yasal düzenleme gereği bireysel kredi kartlarınız, ek kartlarınız ve banka kartlarınız ile internet üzerinden alışverişe devam edebilmek için 17 Ağustos 2017 tarihine kadar onay vermeniz gerekmektedir. Belirtilen tarihe kadar onay vermemeniz durumunda bankamatik ve kredi kartınız internet alışverişlerine kapatılacaktır. Bu mesajı göndererek alışverişlerinize aksama yaşanmadan devam edebilirsiniz.

Onay vermek için
Tek bir kartınıza internet alışveriş onayı vermek için ACIK yazıp boşluk bıraktıktan sonra onay vermek istediğiniz kartınızın son 6 hanesini yazarak 2442’ye göndermeniz gerekmektedir.

Örnek: ACIK 123456

Tüm kartlarınızı internet alışverişlerinde kullanmaya devam edebilmek için akıllı telefonunuzun mesaj kısmına sadece HEPSI yazıp 2442’ye göndermeniz gerekmektedir. Böylece bankanıza ait tüm bankamatik ve kredi kartları alışverişe açılmış olacaktır.

Sanal Kartım için de Onay vermem Gerekiyor mu?
Mesajı gönderdikten sonra size işlemle alakalı bir bilgilendirme mesajı gelecektir. Sanal kartlarınız için bu mesajı göndermenize gerek yoktur. Sanal kartın bağlı olduğu kredi kartını alışverişe açtırmanız sanal kartınızı kullanmanız için yeterlidir.

Her Bankanın Onay Mesajı Farklıdır
Yukarıdaki mesaj sadece Türkiye Finans bankamatik ve kredi kartlarını alışverişe açtırma işlemi için kullanılır. Her bankanın onay mesajı farklıdır. Aşağıdaki linklere tıklayarak kendi bankanıza ait onay mesajını görüntüleyebilirsiniz.

Onay Vermezsem Ne Olur?
17 Ağustos 2017 tarihine kadar yukarıdaki mesajı göndermezseniz tüm kredi kartı ve bankamatik kartlarınız e-ticaret alışverişlerine kapatılır. Daha sonra isterseniz bankanızın internet şubesine giriş yaparak veya telefonla müşteri hizmetlerini arayarak kartınızı internet alışverişlerine açtırabilirsiniz.

Bankalara Göre Onay Mesajları

İlgini çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir