Vatan Computer Sıfır Diyerek İkinci El Ürün Satıyor – Akıllı Telefon Saat Tablet Mobilbey.net

Vatan Computer Sıfır Diyerek İkinci El Ürün Satıyor

Vatan Computer Sıfır Diyerek İkinci El Ürün Satıyor

Vatan Computer Sıfır Diyerek İkinci El Ürün Satıyor
Günümüzde artık ticaret, satıcının müşteriyi kandırma oyununa dönmüş durumda. Zorlu koşullar ve rekabet şartları satıcıları ticaret ahlakından uzaklaştırmakta ve sadece para kazanmak uğruna güvenin, sadakatin ve dürüstlüğün hiçe sayıldığı bir ortamda alışverişler gerçekleşmektedir. Konumuz Vatan Computer’in müşteriden dönen arızalı bir ürünü sanki hiç açılmamış gibi paketleyerek müşteriye sıfır diye satması. Normalde bu olay bir kere başımıza gelse, bir yanlışlık olmuş deyip geçerdik fakat ikinci kez sıfır diye kullanılmış ürün sattılar.

2. el ürün sattığını kabul etti
Daha önce Samsung Galaxy Note 8 ürününü sıfır diye satmışlardı. Eve gelip cihazı açtığımızda içerisinde rehber kayıtlarının, notların ve fotoğrafların olduğunu farkettik. Vatan Computer’a durumu ilettiğimizde bir yanlışlık olmuş diyerek cihazı değiştirdiler. Yaklaşık 20 gün önce de “mecbur kaldığımız için” Vatan Bilgisayar’dan Samsung Galaxy Note 10.1 2014 Edition aldık. Satın aldığımız ürün kasada okunmayınca reyondan başka bir ürün getirdiler. Eve gelip baktığımızda ürünün üzerinde ekran koruyucu film vardı. Üstelik cihaz arızalıydı. Konuyu Vatan Bilgisayara ilettik ve hiç itiraz etmeden cihazı değiştirdiler.

Amaç sadece para
Buradan anlaşılıyor ki bu davranış Vatan Computer’in bir satış politikası olmuş. Ya tutarsa hesabıyla müşterilere teşhir ürünlerini veya iade edilen kullanılmış ürünleri sıfır diye veriyorlar. Durumu farkeden olursa itiraz etmeden değiştiriyorlar. Müşteriden ses çıkmazsa, yarı fiyatına satacağı malı sıfır fiyatına satmış bir satıcı gibi mutlu oluyorlar. Mutlu oluyorlar öünkü amaçları para olmuş.

İlgini çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir