. . .

Vodafone 2020 Dolandırıcılık SMS

Elektrikli Scooterlar | Mobilbey.net > Haberler > Vodafone 2020 Dolandırıcılık SMS

Dolandırıcılık

Vodafone 2020 Dolandırıcılık SMS
Vodafone hattı olanlara 2020’den gelen mesajda kullanıcıların mobil ödeme servisini ücretsiz olarak açabilecekleri söylenmekte ve gelen mesajı cevaplamaları istenmektedir. Bu mesaj farklı senaryolar kullanılarak dönem dönem gönderilmekte olup tamamen dolandırıcılık amaçlıdır. Gelen mesajı asla yanıtlamayınız.

İşleminizi tamamlayabilmek için hattınızı mobil ödemeye açmanız gerekmektedir. Hattınızı ÜCRETSİZ olarak mobil ödemeye açmak için ACIK yazarak bu mesajı cevaplayınız. Vodafone Mobil Odeme Sozleşmesi için tiklayiniz

ACIK olarak cevaplamanız durumunda hattınıza 20 lira ücret yansıtılacaktır. Mesajı yanıtlamadığınız taktirde “Vodafone’dan mobil ödeme işleminiz zaman aşımı sebebiyle tamamlanamamıştır. Lütfen tekrar deneyiniz.” bilgilendirme mesajı gelmektedir. Yani dolandırıcılar sizin adınıza bir işlem yapıyor ve verilen 2 dakikalık onay süreci içerisinde size ACIK mesajı gönderterek paranızı almak istiyor. Bu süre içerisinde herhangi bir işlem yapmadığınız için zaman aşımı gerçekleşiyor.

Aynı mesaj size tekrar tekrar gönderiliyor. Bu mesajları dikkate almayınız ve Vodafone müşteri hizmetlerini arayarak bilgi veriniz. 2020’den gelen dolandırıcılık SMSleri ile ilgili internette kısa bir araştırma yaparak çeşitli dolandırıcılık mesaj örneklerini görebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir