Volta VT1 Elektrikli Scooter

Volta Vt1

Volta VT1 Elektrikli Scooter

Volta VT1 elektrikli scooter Düzce Gümüşova Organize Sanayi bölgesinde fabrikası bulunan Volta Motor tarafından üretiliyor. Pil ve motor yurtdışından geliyor ve fabrikada birleştiriliyor. Ürünün tasarımı, boyutları ve ağırlığı Xiaomi M365 ile birebir aynı. M365’e göre biraz daha az menzil sunan batarya gövde içerisinde yer alıyor ve arka tekerde 120 mm disk fren bulunuyor. Ön tekerinde 250 Watt gücünde elektrikli motoru olan Volta VT1 uygun fiyatı ve yedek parçaya ulaşımının kolaylığı ile öne çıkıyor. Bu model Martı scooter paylaşım girşiminin ilk modelleri arasında yer almıştır ve halen az da olsa kullanılmaktadır.

Volta VT1 Teknik Özellikler:
Menzil:20 km
Maksimum Hız:25 km/s
Motor Gücü:250 W (Maksimum 600 W)
Ağırlık:12,5 kg
Boyutlar:1.080 mm x 430 mm x 1.140 mm
Batarya:7.800 mAh
Şarj Süresi:4 saat
Azami tırmanma eğilimi:%14
Sürüş Modu:Normal, Ekonomik
Hız Sabitleyici:Var
Tekerlekler:Ön ve Arka 8,5 inç dolma lastik
Amortisör:Yok
Fren:Elektrikli ve mekanik fren (Rejeneratif Frenleme)
Sürücü ağırlığı:Maks. 150 kg
Aydınlatma:Ön LED far ve arka stop lambası
Bluetooth:Var
Renk Seçenekleri:Beyaz ve Koyu Gri
Diğer:IP54 Su geçirmezlik sertifikası
Fiyatı:2 bin 600 lira *Son güncelleme: Ağustos 2021

Yeni Başlayanlar Ekonomik Modu Kullanmalı

Kontrol panelinde bulunan 4 minik led ışık size şarj seviyesini göstermektedir. 4 led ışığın da aynı anda yanması şarjın tam dolu olduğunu, 3 led ışığın aynı anda yanması şarjının %75 olduğunu, 2 ışığın aynı anda yanması şarjının %50 seviyesinde olduğunu ve tek led ışığın yanması ise şarjın %25 seviyesinde ya da daha az olduğunu gösterir. Ekonomik ve normal olmak üzere iki farklı sürüş modu bulunan Volta VT1’de bu modlar arasındaki geçiş güç tuşuna basılı tutarak değiştirilebiliyor. Ekonomik moda geçen aracın en alttaki led ışığı yeşil renkte oluyor. Bu ise daha yumuşak şekilde hızlanmasını ve maksimum hızının daha düşük olmasını sağlıyor.

GALERİ: Volta VT1 Elektrikli Scooter

Etiketler:

“Volta VT1 Elektrikli Scooter” hakkında 2 yorum

  1. Vt1 motor gücü 250 watt, max 600 w denilmiş.Bundan motoru 600 watt a kadar yükseltebilinir olduğunu mu anlamalıyım, yani motoru söküp 600waat gücünde motor takabilirmiyim?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir