Windows Phone 8 Telefonu Sıfırlama – Akıllı Telefon Saat Tablet Mobilbey.net

Windows Phone 8 Telefonu Sıfırlama

Windows Phone 8 telefonu sıfırlama

Windows Phone 8 Telefonu Sıfırlama
Windows Phone 8 modellerinde telefonu sıfırlamak yani tüm verileri silip fabrika ayarlarına geri dönmek için Ayarlar > Hakkında > Telefonu sıfırla seçeneğini kullanınız. Türkiye’de satılan Nokia Lumia 520, Lumia 620, Lumia 625, Lumia 720, Lumia 820, Lumia 920 vb. bütün Windows Phone modelleri için de bu yol geçerlidir.

Telefonu sıfırladıktan sonra yeniden kurulum yaparken mevcut Microsoft hesabınızı girerseniz tüm ayarlarınız, mesajlarınız, rehberiniz ve takvim kayıtlarınız telefona yeniden yüklenecektir. Tabi bunların yüklenmesi için Yedekleme özelliğinin açık olmuş olması gereklidir.

Telefon kilitlenirse
Bir oyun yada uygulamayı kullanırken telefonun ekranı donar ve size tepki vermezse cihazı yeniden başlatmak için güç tuşuna ve ses kısma tuşuna 7-8 saniye basılı tutunuz. Bu işlem telefona reset atacaktır. Reset işlemi sonrası veri kaybı oluşmaz. Rehber, müzik ve videolar gibi içeriğinizin tamamı telefonunuzda korunur.

Telefonum hiç açılmıyor, nasıl sıfırlayacağım?
Telefon kapalı iken Ses kısma, Kamera ve Güç düğmesine “basılı tutarak” telefon açın. Ekranda Nokia logosunu gördüğünüzde Güç düğmesini bırakabilirsiniz. Ekranda ünlem işareti çıkıncaya kadar Ses kısma ve kamera tuşuna parmaklarınızı basılı tutmaya devam edin. Ünlem işaretinden sonra parmağınızı ses kısma tuşundan çekin ve sırası ile Ses açma > Ses kısma > Güç düğmesi > Ses kısma tuşlarına birer kere bu sırayı bozmadan basın.

Telefon tekrar kapanacak ve açıldığında telefonunuz sıfırlanmış olacaktır.

İlgini çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir