Windows Phone Amber Güncellemesi – Akıllı Telefon Saat Tablet Mobilbey.net

Windows Phone Amber Güncellemesi

Windows Phone Amber güncellemesi

Hangi telefonlar Amber güncellemesi alacaktır?
Lumia modelleri için Amber isimli yazılım güncellemesi 2013 Ağustos ayında başlamıştır. Nokia Lumia 920, Lumia 820, Lumia 720, Lumia 620, Lumia 520, Lumia 928, Lumia 925, Lumia 822, Lumia 521, Lumia 810 ve Lumia 1020 modelleri bu günllemeyi alacaktır. Türkiye’de ise Lumia 520, 620, 720, 820, 920, 925 ve 1020 modelleri bu güncellemeye sahip olacaklar.

Kamera iyileştirmeleri
Lumia Amber güncellemesi ile düşük ışıklarda daha iyi görüntüler alabileceksiniz. Cihaz kaydettiğiniz görüntüleri buna göre ayarlayacak. Otomatik odaklama özelliği ve sesli video kayıtları sırasında kullanılan gürültü filtresi geliştirilen diğer kamera özellikleri arasında yer alıyor. Böylece telefonunuzla eskisinden daha iyi sonuçlar alacaksınız.

Nokia Smart kamera
Smart kamera uygulaması ile arka arkaya bir çok fotoğraf çekebilir ve ile en iyi kareyi seçebilirsiniz. Bununla birlikte hareket eden cisimlerin fotoğrafını bir video gibi kaydedebiliyorsunuz. Ama çektiğiniz fotoğrafta sadece hareket eden kısımlar canlı diğer kısımlar ise durgun olarak görünecek. Fotoğrafın odak noktasını değiştirebilir, hareket eden veya istemediğiniz nesneleri kaldırabilirsiniz. Yüz değiştirme özelliği de yine Smart kameranın özellikleri arasında geliyor. Smart kamerayı uygulama mağazasından indirebilirsiniz.

Kilit ekranı gözatma özelliği:
Kilit ekranındaki gözatma özelliği ile pil durumu hakkında ve gelen bildirimler hakkında kısa bilgi alabilirsiniz. Gözatma ekranı aktif iken telefon daha çok enerji harcadığından gözatma ekranını zamanlama özelliği ile gece saatlerinde kapatabilirsiniz. Bu özellik Lumia 520 modelinde yoktur.

FM Radyo
Yazılım kaynaklı nedenlerden dolayı daha önce FM Radyo özelliği Lumia modellerinde yoktu. Yeni güncelleştirme ile bir çok cihaz FM radyo özelliğine sahip oldu. Sade bir tasarıma sahip FM Radyoyu kullanmak için telefonun müzik çalar uygulamasını açın ve FM radyoyu seçin. FM Radyo sadece kulaklık takılı iken kullanılabilir. Lumia 620, Lumia 810 ve Lumia 928 FM Radyo özelliğine sahip olmayacaktır.

Telefonu ters çevirerek susturma
Telefonunuzun sesini kısmayı unuttuysanız ve biri o an sizi aradıysa, zil sesini kesmek için telefonu ters çevirmeniz yeterli olacaktır.

İlgini çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir