Windows Phone İşletim Sistemli Bir Nokia Almak – Akıllı Telefon Saat Tablet Mobilbey.net

Windows Phone İşletim Sistemli Bir Nokia Almak

Windows Phone İşletim Sistemli Bir Nokia Almak
Symbian, MeeGo ve Windows Phone. Standart işletim sistemini saymazsak Nokia’nın cihazlarında kullandığı 3 farklı işletim sistemi var. Symbian işletim sistemi Android ve iOS’un gelişimine ayak uyduramamış ve zamanla “akılsız telefon” kategorisinde gösterilmeye başlamıştır. Nokia şimdi akıllı telefon olarak Windows Phone işletim sistemlerine sahip olan yeni modellerine yüklenmeye başladı. Peki Symbian işletim sistemi kullanırken Windows Phone’a nasıl geçiş yapacağız?

Eğer yeni bir Windows Phone telefon alırsanız rehberinizi, takvim kayıtlarınızı, yapılacaklar listenizi ve ofis belgelerinizi eski cihazınızdan yeni cihazınıza aktarabileceksiniz. Kısa mesajlar ise sadece bilgisayara aktarılabilecek. Çok özel mesajlarınız, yeni telefona geçmeniz ile birlikte sadece bilgisayarınızda kalacak.

Nokia Nokia Suite bilgisayar programında yaptığı güncelleme ile Symbian, MeeGo ve Windows Phone işletim sistemli tüm telefonları desteklemeye başladı. Önceden farklı işletim sistemleri için farklı bilgisayar senkronizasyon programları kullanıyordu.

Rehber: Kişi Aktarımı uygulamasını kullanın
Takvim: Eski telefonunuzda Google Hesabı veya Microsoft Exchange çevirim içi çalışan bir hesap kullanıyorsanız takvim kayıtlarını aktarmak için yeni telefonunuza hesap bilgilerinizi girmeniz yeterli olacak. Eğer eski cihazınıza çevirim içi bir hesap kurmadıysanız önce bir hesap kurup senkronize edin ve ardından yeni telefonunuza hesap bilgilerinizi girerek senkronize olmasını sağlayın.
Ofis belgeleri: Ofis belgelerini direk olarak aktarabilirsiniz.
Ayarlar: Zil sesi, duvar kağıdı gibi eski cihazınıza özel ayarlar yeni telefonunuza aktarılamaz.

İlgini çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir